Publikuota gyvžurnalyje 2008-01-04

Durni tie estai. Neturi atominės elektrinės – tad moka pigiausiai regione už elektrą, beveik 20 ct. Neturi naftos perdirbimo gamyklos – benzinas pigiau. Neturi tokios rūpestingos socialdemokratų ar socialliberalų (vis tiek – social…) nuosekliai valdomos Sodros – o pensijas pasikėlė labiausiai iš visų post-(?)sovietinių. Ir dar algas pasikėlė pirmiau nei kainos pakilo. Jie ką, nežino, kad algos uždirbamos – gi pirmiau turi parduoti brangiau, kad galėtum sumokėti daugiau! Bet tai jie Pramoninkų konfederacijos neturi, matyt. Ką jie iš viso supranta?

Rimtai durni. Reikia jiems A. Sniečkaus vardo AE, “Mažeikių naftą“ ir Sodrą kažkaip įkišti, o tai va taip ir prapuls durniukai be mūsų vadybos ir konkurencinės verslo patirties!

Dar reikia durneliams išaiškinti, kad nacionalinės monopolijos visada yra geriau vartotojui ir, be abejo, Tėvynei. O tai neturi – ir va kas gero iš tos jų dabar konkurencijos visuose sektoriuose? Juk visi žino, kad masto ekonomija labiau apsimoka, o mes už juos tai dukart didesni! O va dabar kas – durnelių įmonės pelnų norimų neuždirba, durnelių politikai finansavimo savo veiklai negauna, tad apmokami iš durnelių mokesčių mokėtojų, o ne estams, net ir “skinhediškai“ spaudžiamiems (aš pats per Pervyj Baltijskij mačiau!), kažkaip per Narvos tiltą Ivangorodo kryptimi susukrovus mantą irgi kažkaip nesinori… Argi taip sprendžiami makroekonominiai, nacionaliniai ir strateginiai interesai? Gal jiems mūsų Kovo 11 dieną žygiuojančius Brodu “judenrausserius“ paskolinti?

Ir iš viso durneliai, pasakysiu, kad tie estai anglų kalbą mokosi, o ne rusų – gi Airijon ar Londonan nevarys, tai kam jiems? Kaip su savo kaimynu susišnekės? Kaip su mūsiškiais unikalia regioninių iniciatyvų patirtimi turinčiais ir norinčiais su durneliais pasidalinti jie susikalbės???

Dievaži, durneliai. Neatsistebiu.