Publikuota gyvžurnalyje 2009-11-20

…tai man, diagnozuoju internetu, nes terapeutai, sako, užimti šios šalies kiaulėmis ir ne tik, ir dar kuo jos užsikrėtę, chroniškas mizantropijos priepuolis (Naktinės mizantropų draugijos prezidentas lokyz šiuo atveju nėra kaltas!), kuris užsitęsė (dažniausiai būdavo prieš gimtadienius, o ne po).

Pasnigtų, ar ką?…

* * *

…lato devalvacija numatoma apie 30-40 proc., o planuojama artimiausiu metu.

Čia šiandienos žinios iš Rygos – verslas taip šneka, ir kito varianto nemato. Gal TVF ar jų vyriausybė mato kitaip. Galima šitos nuomonės nepaisyti.

* * *

…visus verslo skatinimo planus galima drąsiai sugrūsti į ten, kur nesueina ir kuo, panašu, galvojama.

Verslui dažniausiai (spredžiu tik pagal savo ir savo kolegų ir netgi konkurentų mintis) trūksta apyvartinių lėšų, kurias atima valstybė mokesčiams avansu: išrašei sąskaitą – mokėk PVM ir pan. Užuot skolinusis tuos, neva, skatinimo pinigus ir atėmus juos nuo socialinių bei trasferinių išmokų, palaikančių gi iš esmės dar ir vartojimą (kiek pritaupo pensininkas, mokytojas ar gaisrininkas?), ir davus juos apsukinėti bankams, kurie ilgai vilkina ir dar atsirinkinėja, kuriuos verslus jie, matai, pridusins, nes “nepatikimi“ (jiems), o kuriems duoti teiksis, nes godumas nepagydomas, pakaktų juos tiesiai pervesti biudžeto deficitui dengti tam ketvirčiui, per kurį bus pereita nuo avansinio mokesčių mokėjimo link “pagal įplaukų gavimo faktą“.

Ir nereiks kredituoti tuomet apyvartų, ir bus paskatinimas realus, betarpiškas, visaapimantis ir efektyvus IŠKART – kurie verslai neišplauks, tai jie nenusitemps dar ir “paskatukų“. O bankai vienąkart turėtų imti pinigus uždirbti kaip verslai, o ne parazituojančios institucijos prie valdžios.

* * *

…kai kas savaitę padaugėja keliais tūkstančiais bedarbių, o didesnei daliai jų jau ir pašalpos nebepriklauso, o darbo vietų yra tūkstančiui viena (statistiškai maždaug), tai keistai atrodo milijonai, išmetami, neva, investuotojų pritraukimui, kurie gal per artimiausius penkerius metus sukurtų… apie 250 darbo vietų specialistams, kurių atlyginimai ir trūkumas ir taip rinkoje didžiausi.

Išmokėjus minėtus pinigus vartojimui (galima ne grynais, o kuponais konkrečioms prekėms įsigyti), apsieitume kurį laiką ir be tokių “investorių“ puikiausiai.

* * *

Al Capone sėdo ne už žmogžudystes ar kitus nusikaltimus. Sėdo už mokesčių nemokėjimą, nes negalėjo pagrįsti savo turto kilmės jokiais dokumentais.

Kada paklausite, už ką pirko savo bėemvė iks penktą skustagalvis debilas, važiuojantis Gedo prospekto šaligatviais kartu su klonuota peroksidine pareigyte, ar kaip prasigyvena geriau už verslininkus landūs valstybės tarnautojai? O, bet tai gal tuomet turtingiausiu pareigūnu nebebus FNTT direktorius?…

Durnius tas Alas, kuris Kaponė.

* * *

…gaila, kad pas mus neįteisinti “bounty hunters“.

Kedžiui būtų šakės.

* * *

…Barakas Obama pasiskundė, kad sulyso ir pražilo, dirbdamas JAV prezidentu.

Ne toje šalyje, akivaizdžiai, valstybės tarnybon įsiprašė. O dar vadinamas vienu iš įtakingiausių planetos žmonių. Užsisakytų riebesnę picą, ar ką? Mes turime “Čili“ tinklą, jei ką.

* * *

…IKI baigėsi citrinos. Sako darbuotojos, kad dėl gripo.

Vitamino C, beje, daugiau kiviuose, bet jų į arbatą neįsimesi. Tyrimais tvirtai neįrodyta, kad vitaminas C gerina imunitetą. Jo trūkumas, deja, atsiliepia ne itin teigiamai ir tam pačiam imunitetui. Juokas negamina vitamino C. Organizmas iš viso jo nesintetina jokiais būdais.

* * *

…nesinešioti grynų yra gal ir saugu, bet per žiauru, kuomet paprašo maisto motina su dviem mažais vaikais prie “Senukų“ (o esi nešinas nauju dulkių siurbliu), ir matai netgi prieblandoje jos vaiko veidą išbalusį nuo, aš taip spėju, badavimo.

Paaiškinkite jai apie per dideles pašalpas motinoms, veltėdžius bedarbius, studentų krepšelius, vartojimo mažinimą, biudžeto deficitą, lito patikimumo įstatymą, vidurinės klasės mitą, ar…

Ai, nieko neaiškinkite, nes jai ne to reikia.

* * *

…reiktų mažiau rūpintis, kas dedasi šitoje valstybėje.