Publikuota snukiaknygėje 2010-10-09

————————————————

Praeitame įraše mano pastebėjimai kratų nelietė…

Esu pasibaisėjęs, nes man sunku įsivaizduoti, kad vakarietiškoje valstybėje, kuria čia labai save jau laikome, tai vyktų –  antraip koks Piervyj Baltyjskij rodytų ne apie Rusijos finansinių ir spec.tarnybų reidus į verslo įmones, putinjungendui katučių plojant, o “kaip tuose imperialistiniuose supuvusiuose Vakaruose blogai – ten demokratijos nėra“. O štai čia, pas mus, Lietuvoje – tokio paties stiliaus kratos: http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=37351535

Ką nors lemiančios?

Nemanau. Parodomoji akcija.

Tą atviru tekstu netgi įvardina patys “kaltinamieji“, ir tuo lyg teisinasi “puolantieji“. Jiems, neva, politikai liepė – tai va ir dirba. Ar dar tiksliau – imituoja darbą. Svarbu, kad baisiai atrodytų iš šalies žiūrint. Tada ras “užsakovai“ ir pritarimą “tautos tarpe“, kuri neužilgo virs vėl rinkėjais.

Iš kitos pusės, tai įvyko maždaug tai, ką ir prognozavau: pirma, niekas nepradėjo eiti grandinėle nuo pradžios – ar tai bebūtų tie, kurie priduoda pieną, remiami visokių ministerijų ES ir ne tik išmokų, ar tai būtų prekybos tinklai, kur ši galutinė kaina ir matosi, ir kuriuos, rodos, visi dėl visų negandų labiausiai ir kaltina. Dėl pastarųjų palikimo nuošalyje – nenustebino. Na, jau sakiau – ne pirmas kartas gi…

O ir, antra, kaip pastebėjau praeitame įraše, liepė gi Jos Ekselencija susitvarkyti buhalteriją ir visus popierius. Tad gavosi gūžynės “kas nepasislėpė, aš nekaltas, einu dabar ieškoti“. Ar tiesiog tokį metodą dabar derėtų laikyti “džentelmenišku“, o ne “barbarišku“?

Dar reikėtų nepamiršti, kad visi pieno perdirbėjai – tai kažkada buvęs sovietinis Agropromo kompleksas, prichvatizuotas ir ištampytas buvusių nomenklatūrinių funkcionierių, tapusių “kapitalistais“. Šie visada rėmė ne tą partiją, kuri dabar valdžioje, tad nesijuokite – “kolūkių griovėjų šutvė“ čia savotiškai duoda šiems suprasti, ką derėtų paremti per ateinančius rinkimus, ir kieno vežimas dabar važnyčiojamas, tad atitinkamą dainušką derėtų ir pradėti traukti (“kregždutės, kregždutės…“).

Juk nors ir persivadino į demokratizuotus (vos neparašiau – demonizuotus, ir tai nedaug skirtųsi…) krikščionis, bet savo esme liko konservatoriais, o šie, pagal apibrėžimą, yra stambaus kapitalo partija, ir jos pirmininkas, panašu, nuosekliai jau keli metai siekia savo partnerio iš 2K pavyzdžio įkvėptas (su kuo sutapsi – tuo pats tapsi?) perimti šiojo rėmėjus. Ne pas mus iki šiol taip buvo, aišku, nes mūsuose, kažkodėl kapitalistus atstovauja “proletariški“ socialdemokratai (savo kilme privatizavimo metu tapę kapitalistais).

Tad kaip bevartysi, nors akcija visiškai bergzdžia vartotojo požiūriu, bet visiškai neatrodo tokia beprasme politine prasme.

Žodžiu, panašu, kad per mažai užsipirkau popkorno…