Publikuota banginiuose 2003-05-22

Tikras lietuvis į referendumą eina kaip šauktinis į karą ir balsuoja ne už savo, bet anūkų ateitį. Tikram lietuviui labai svarbu geresnį gyvenimą nukelti rytojui arba vaikams.

Tikras lietuvis svajoja po mirties papulti ne į rojų, o į Ameriką. Tikra lietuvaitė mieliau ištekės už paskutinio užsieniečio, kuris jau savų moterų seniai nurašytas, ir paklius į tą “rojų“, bet kantriai kęs pažeminimą, nei susiras jai lygų lietuvį arba gyvens iškelta galva tėvynėje, kad ir vieniša.

Tikra lietuvaitė žmonėse yra nekalta kaip vienuolė, seksas Lietuvoje leidžiamas tik vyrams (tačiau gėjai netoleruojami), tačiau ta pati lietuvaitė užsieniečiui Kama Sutrą gali įgyvendinti geriau, nei šios knygos tėvynainės (matyt, ne veltui lietuvių kalba artimiausia sanskritui).

Tikras lietuvis laiko save kataliku, tačiau į bažnyčią vaikšto kaip visi: tik per šventes. Tikras katalikas nesikalba su Dievu – tam juk yra kunigas!… Tikram katalikui svarbu atšvęsti (kaip priklauso!) visas svarbiausias religines šventes, pamirštant valstybines, visus sekmadienius, ir, kad jau Dievas buvo žydas, tai ir šabus (šeštadienius), pageidautina jau pradedant penktadienio išvakarėse… Beje, tikras lietuvis nuoširdžiai įsitikinęs, kad Jėzus buvo irgi lietuvis. Kaip ir jo motina Marija.

Tikras lietuvis perka automobilį pagal markę, pageidautina, kad “mersas“, “bemvas“ ar “audinė“, nežiūrėdamas to, kad viduje bus “maišas“, nebus vairo stiprintuvo ir nebus jokios komforto įrangos, tačiau niekad nepirks japoniško ar, sergėk dieve nuo šunėdžių, korėjietiško automobilio, kuris turi tokią įrangą, bet laikomas “vienkartiniu“. Ir nuoširdžiai remontuos kas mėnesį, besidžiaugdamas detalių pigumu, tačiau visad gąsdins kaimyną taip nesulaukiamu japoniškos mašinos remonto brangumu.

Tikram lietuviui draudimas yra pinigų mėtymas ir valdžios plėšikavimas.

Tikram lietuviui visos naudotos mašinos prieš patekdamos į Lietuvą stovėjo tik garaže pas senutę, važiuojančią iki bažnyčios 1 kartą per metus. Nei viena mašina nebuvo daužta, vokietis ją pigiau parduoda, nes yra ne lietuvis!…

Tikras lietuvis vairuos naują mašiną kaip savo asmeninę, tačiau jei ją duos darbovietė, ko tikras lietuvis pageidauja labiau, nei didesnės algos – tada jam tinka ir opelis ar hyundai.

Tikras lietuvis įsitikinęs, kad sniego žiemą nebūna ir saugiausia važinėtis restauruotomis vasarinėmis padangomis iš vokiško šiukšlyno. Tačiau lieti ratlankai prie jų yra netgi labai gražu.

Tikras lietuvis moka rusiškai keiktis geriau, nei rusas. Ir tuo didžuojasi…

Tikras lietuvis yra žemdirbys pagal genus, nes jo arimai tęsėsi nuo Baltijos smėlynų iki Juodosios jūros uolynų. Todėl tikras lietuvis visada už tą pačią kainą ir tam pačiam vartojimo laikui įsigys sodą, bet ne jachtą.

Tikras lietuvis visada reikalaus nemokamo gydymo, švietimo ir kitų paslaugų, atsisakydamas mokėti draudimą ar įmoką į kaupiamąjį fondą, nes yra šventai įsitikinęs, kad tik solidus kyšis garantuoja šių sistemų funkcionavimą.

Tikras lietuvis nemėgsta mentų ir yra šventai įsitikinęs, kad policininkai tėra gatvėse valkataujančių šunų porūšis, kuriuos išlaiko valdžia, bet ne jis. Tikras lietuvis atitinkamai ir elgiasi su tokia veisle: pereina į kitą gatvės pusę, vadina juos tikrais šių keturkojų vardais, tiki, kad jie minta tik kaulais, kartais pabando duoti komandą “saugok“ arba “ieškok“, nuoširdžiai stebėdamasis šuniuko atpratimu tai daryti, lyginant su naminiais dresiruotais. Tikras policininkas tikro lietuvio atžvilgiu elgiasi taip, kaip jį vadina (žr. aukščiau).

Tikras lietuvis nori būti teisėju, dykaduoniu verslininku arba Seimo nariu. Tikros kaimo moterytės svajonė – kad jos sūnų priimtų bent jau į seniūniją, kad jau į Seimą priima tik ponų vaikus.

Tikras lietuvis didžiuojasi savo šalies keliais, kurie veda iš niekur į niekur: nes visų aplinkinių kaimynų keliai niekam tikę, todėl Lietuvos keliais važinėja tik tikri lietuviai arba nevykę kaimynai, kurie nori pamatyti tikrą ir gerą lietuvišką kelią.

Tikram lietuviui geras darbas yra toks, kurio dirbti nereikia, galima vėluoti, pietų pertrauka nenormuota, kava ir cigaretės paįvairinamos darbo pertraukėlėmis, o už tai jam turi mokėti daugiau, nei jis nori, nes nori jis daugiau, nei jam moka… Taip pat ir visas inventorius darbe yra “niekieno“, todėl gali būti naudojamas visiems įmanomiems būdams prisidurti prie algos. “Chaltūra“ tikram lietuviui – ne prastos kokybės sinonimas, bet priedas prie darbo užmokesčio.

Tikras lietuvis ieškosi mažai apmokamo darbo užsienyje ir dirba už du ar tris, nei dirbtų tą patį čia ir už save. Tikram lietuviui yra geriau skolintis 5 litus ir nedirbti, nei nukasti sniegą savo ar kaimyno kieme už 10Lt.

Tikras lietuvis tiki doleriu, nei litu, kurį vis tiek pririša prie tuomet stipriausios valiutos.

Tikras lietuvis yra įsitikinęs, kad NATO be mūsų nesugebės apsiginti, tačiau mažins lėšas gynybai, kad ta NATO pagaliau išmoktų gintis pati ir dar mus apgintų nuo ruso, nes latvius gali ir taip sumušti pakeliui iki estų. Tikras lietuvis šventai tiki, kad Europos Sąjungos paskirtis sukurti mums geresnį gyvenimą, nei jie ten turi.

Tikras lietuvis tiki, kad jis gyvena Europos centre.

Tikram lietuviui alus yra tautinis gėrimas, tačiau tikras lietuvis degtinės išgeria daugiau. Tikras lietuvis mokės už seniai užsieniečių varomą “lietuvišką“ alų daugiau, nei už kokį importinį čekišką. Tikras lietuvis įsitikinęs, kad tik vokiečiai apie alų dar šį tą supranta, kaip ir lietuviai, ir niekad nėra girdėjęs, kad pasaulyje alų “valdo“ belgai.

Belgai tikram lietuviui panašūs į šaltą kibirą arba estą. Estas yra žuvis. Estas lietuvio priešas. O latvis – žirgo galva, trukdantis primušti estą, kai prisigėrus tingulys mušti kaimynus praeina. Lenkas ne tautybė, o baudžiamojo kodekso straipsnis, susijęs su spekuliacija. Žydai niekad negyveno Lietuvoje, o dėl likusių kalti tik vokiečiai. Žydas irgi ne tautybė, o gyvenimo būdas. Negrus tikras lietuvis toleruoja tik tiek, kiek jie padeda LKL laimėti pergales kokiai nors kiemo lygio komandai.

Krepšinis lietuviui antra religija, nors praktikuojančių ją yra daugiau, nei katalikų. Kiekvienas lietuvis yra krepšinio specas. Žiemos Lietuvoje nebūna, todėl čia niekas nežaidžia ledo ritulio. O dykynės yra šventos lietuvio širdžiai, todėl jis jose pasistato sodo namelį, augina bulves ir prikala prie garažo krepšinio lanką, bet nežaidžia futbolo. Futbolas tikram lietuviui – majonezo verslo priedanga.

Tikras lietuvis perka tik vogtą audioaparatūrą savo automobiliui, vogtus mobiliuosius telefonus, vogtus dviračius ir naudoja vogtą programinę įrangą. Tikras lietuvis neperka originalių CD, DVD ar įrašų. Tikras lietuvis šventai tiki, kad to naudojimas ir įsigijimas nėra vagystė ir nusikaltimas. Tikras lietuvis šventai tiki, kad tuo padeda apsaugoti intelektualių produktų kūrėjus nuo gundymų nusipirkti daugiau kvaišalų.

Tikras lietuvis tiki, kad cepelinai – dietinis maistas, todėl jų galima suvalgyti daug. Tikram lietuviui sriuba be šaukšto grietinės – nesusipratimas. Tikram lietuviui bulvės – nacionalinė relikvija, todėl tikras lietuvis kiekvieną pavasarį vyks jų sodinti, o rudenį nukasti, nors rastų jų mažiau, nei užkasė. Tikras lietuvis nesijaus lietuviu, jei nesusiras, kur galės tai padaryti. Blogiausiu atveju, jis privers bulves auginti savo tėvus pensininkus arba uošvius.

Tikram lietuviui uošvienė – žmonos pjudytoja ir kurstytoja, o uošvis – sugėrovas. Kiekviena lietuvė privalo konkuruoti su anyta, kad jau gavo jos pavardę, ir lyginti vyrą su jo tėvu.

Tikras lietuvis viskam duos pavadinimą arba “Žalgiris“, arba “Vytautas“. Jei jau “užimta“, tai iš bėdos tiks Gediminas arba Kęstutis. Barbora Radvilaitė buvo nekalta mergelė.

Kiekvienas lietuvis tiki horoskopais, zodiakais, ezoterika ir mistika, bet dievagojasi esąs katalikas ir eina į bažnyčią, kai visi tą mato. Prezidentas ir premjeras privalo turėti savo kerėtoją ir leistis iš dangaus kaip šventasis. Tam tinka rusų sraigtasparniai.

Tikras lietuvis žmogaus teises supranta kaip privilegiją valdžiai. Tikras lietuvis nori būti valdžioje. Tikras lietuvis visada gali sukurti dar bent tris partijas ir visada ras joms politinį pavadinimą.

Tikras lietuvis visada ras giminių valdžioje ir tautiečių bet kurioje Žemės rutulio vietoje.

Tuo mes ir stiprūs!…