Na, statybininku pelnus apriboti sunku… cia turejau omeny tuos, kurie gal yra sykiu ir pletotojai, patys finansuoja, stato ir parduoda. Kokybe smunka dabar; taciau pirkejai turbut jau ima tai pastebeti; “kokybe“ – turiu omeny pastato konstrukciju, apdailos ir instaliaciju ilgaamziskuma, eksploatacijos paprastuma ir piguma, energetini efektyvuma, privaziavimo, parkavimo, isplanavimo patoguma ir pan.
Cia dar neivertintas kokybes isaugimas (US vidutinis seimos busto plotas nuo 1980 iki 2001 padidejo 25%, ir t.t. ir pan.). Suprantama, kad didejimo tendencija, kaip pastebejote, “laikina“, bet ji truks ne viena desimtmeti.
Kuo remiantis teigiate, kad rinka yra spekuliacine? Ar turite duomenu, kad joje MASISKAI dalyvauja perpardavejai, kurie laiko nupirkta turta bent jau 6 men.?
Del Danijos, tai dar prisiminkite Romos Imperija 🙂 Ilgalaikes tendencijos lukesciai Danijoje dabar tokie optimistiski, kad kredituotojai duoda papildomas paskolas is dalies ismoketam NT, ir teikia paskolas, kuriu principal nereikia grazinti 10 ir daugiau metu, ik moketi palukanas.
Kad nemosavus rankomis tuscioje erdveje, tai statistika rodo, kad issivysciusiusiose salyse nuo 1980 kainos krito tik Vokietijoje (http://www.economist.com/displaystory.cfm?story_id=1057057); ta nesunku paaiskinti. Naujus duomenis rasite cia (http://www.economist.com/finance/displaystory.cfm?story_id=5283797). Panasius duomenis uz ilgesni laikotarpi rastumete OECD (http://www.oecd.org/dataoecd/41/56/35756053.pdf)
Kodel NT brangus viename mieste ir pigus kitame? Atsakymas paprastas: kur lengviau randami didesni uzdarbiai, prieinamesnes paskolos ir mazesnes palukanos, visada bus santykinai brangiau 🙂 Sakote, nera pramones? Kaip manote, kokia pramone yra pvz. Londone and Manhatten’e? :)))
Apskritai, reiketu susitarti, apie kokias kainas kalbame: realias (pakoreguotas pagal infliacija, perkamaja galia etc.) ar nominalias (ivertintas tik pinigine israiska). As visa laika turiu omeny nominalias kainas, o Jus, tikriausiai, realias.
Tai ir paaiskintu nuomones skirtuma, nes galimas scenarijus yra toks, kad nominali kaina, kaip sakiau, mazdaug seks infliacija, o reali kaina/verte beveik nedides, o ivertinus nusidevejima, tai gal ir letai mazes. Visa tai priklauso nuo perkamosios galios, paskolu prieinamumo ir palukanu dydzio. Ir, kaip jau pastebejote, nuo lukesciu, kuriu kartais negalima nei pateisinti, nei paaiskinti… IMF ir OECD mano, kad NT kainu griutys susijusios su realaus BVP mazejimu, o tai Lietuvai artimiausiu metu lyg ir negresia?
Isvadoje, as Lietuvoje NT turiu nedaug, ir parduoti jo, ypac Vilniuje, neketinu. Realiai nuo investuotu pinigu nominali kaina yra pakilusi bent jau dvigubai, jokios paskolos nekabo, taigi dideliu nuostoliu nelaukiu 🙂
Parašykite komentarą
Comments feed for this article