Turbūt, kad be rašymo pradėjimo žodeliu “turbūt“, dar blogiau yra metus užbaigti niekaip nesibaigiančia ta pačia jau kelinti metai per visas žiniasklaidos priemones eskaluojama ir nuolat tampoma kedofiline tema.

Nors ir ne pagrindinė, bet viena iš priežasčių ir yra būtent ši – kuo labiau riboti sau šito violetinio purvo srauto prasiskverbimą, pilamą visais lietuviškais TV ir internetinės spaudos kanalais (popierinę skaitau retokai – švino, sako, yra dažuose, o ir rankas suodžiai nuo raidžių tepa; be to, tai dar labai medelių gaila, nebent įrodytumėte, kad laikraščiai iš tualetinio popieriaus, o ne atvirkščiai, yra gaminami).

Bet tai kur nuo to, žmogau, dėsiesi? Gi ne vakuume gyveni, ir vis kas nors ir kaip nors prasismelkia iš tų nuolatinių kedenimų. Todėl mano nuomonė yra labai ribota – tikrai nesėdėjau ir tyčia nesigilinau į kiekvieną bylos ir šitos istorijos niuansą ar niuansų interpretavimą (lyg daugiau neturėčiau ką veikti).

Ir todėl iki šiol vengiau čia savo nuomonę išdėstyti – ne todėl, kad bijočiau kedofilų prakeiksmo ar keršto, nes į užuominas, ar ir aš esu “pedofilas iš pedofilų klano“ (o yra toks – su pedagogais nepainiojat?), tai visada galiu paprašyti paneigti frazę, kad nesate onanistai su homoseksualia pakraipa, praktikuojantys nekrofiliją, nes nesuprantu kitaip viso to garbinimo, iki seksualinės ekstazės prieinant, paveiksliuko to dukart žmogžudžio (kad du žmones nušovė, tai ir jo gerbėjai nebeneigia, jei neklystu?).

Man iš tikro, tai geriausias kedofilų simbolis, kuris puikiausiai tiktų visai Lietuvai, dėl to besikraustančiai iš proto, yra teletabis Tinkis-Vinkis: ne vien dėl savo imperatoriškos purpurinės spalvos, bet dėl šito TV suformuota mažamečio (ir mažapročio?) mąstysena (nors kur ten mąstoma? – ten emociškai visada jausmai, o ne protas reiškiamas: “o-hooo, lialios!“), begaliniai naivaus tikėjimo bei supaprastinto pasaulio matymo, polinkio nešiotis moterišką rankinuką (tikras vyras Lietuvoje mėgsta barsietkes) ir vilktis sijonėlį – tad niekaip negalintis išmesti iš savo galvelės su TV antena šitos gender role and crossdressing temos, kad ir iki ko ji nukryptų, ir kad ir kokias savo slaptas nukrypusias svajas tuo klausimu puoselėtų.

Tipiško violetinės minios atstovo simbolis

Nes nežinau kaip jums, bet jei man vyrai nėra patrauklūs seksualiai, tai tikrai neičiau gėjų parado vaikyti lyg koks [k]uoktelėjęs gražu[o]lis (primena nuskriaustą vaiką, kurį darželyje už netinkamą asocialų elgesį bendraamžiai iš smėlio dėžės išmetė, tai tas dabar prašosi savaip suvokiamais būdais – kankorėžius svaidydamas ar pan.), o va kaip į frykų karnavalą (bet Helovynas čia pramuša, spėju) su gera doze patriarchalines bei tradicines vertybes eksploatuojančio ir pašiepiančio, tai ir žiūrėčiau su gera doze ironijos.

Bet tai įmanoma šalyse, kur visiems jau seniai po linksmakočiu, kas ten kaip rengiasi, elgiasi ar kokia poza ir su kokios lyties pilnamečiu asmeniu mylisi, jei tuo nesikišama į kitų žmonių privatų gyvenimą ir jų privatų ar viešąjį interesą (aš va draugui nuolat pavyduliauju jo kaimynių – glamūrinių lesbiečių…). Juk Lietuvoje Seimas, kaip visuomenės interesų derinimo birža, labai užimtas šeimos apibrėžimo sąvoka, tad, matomai, ir padoriems rinkėjams yra labai nepadoru būti “nepadoriu“ (dar pamenu, kaip virkavo ir piktinosi TV ekrane toks buvęs premjeras, pramintas Ilguoju Stabilizatoriumi, nes jam, matai, kažkoks niekšas užmetė įtarimus dėl šiojo tikrosios lytinės orientacijos!).

Galiu duoti ausį nukąsti – iš tos gaujos, kuri rėkia prieš pedofilus (o šie turėtų būti tikrai įstatymiškai apriboti), didesnė dalis skirtumo tarp gėjų ir pedofilų niekad nematė, nemato ir nematys.

Man tik visada keista – o ko jie taip ardosi? Jie savęs veidrodyje nematę ir, kaip teisingai pastebėjo vienas mano pažįstamas gėjus, kuris to neslepia – jie tikrai manosi esą tokie seksualiai patrauklūs, kad juos tuoj koks Fredžio Merkurio ar Eltono Džono kostiumu vilkintis ims ir išprievartaus?…

Bet tai gana čia man advokatauti tiems, kas šito advokatavimo neprašė ir šiųjų bendruomenei nepriklausau, kaip manęs iki šiol niekad nežavėjo perspektyva turėti seksą su tatuiruotais vaikinais kalėjimo duše – o visokio rusiško šansono klausytojus, matyt, tokia romantika žavi.

Grįžkime prie temos, kad jau baigėme atsakymą į pareiškimus “pats tu pyderas!“.

* * *

Dabar matau, kad visa istorija vystosi iki logiško finalo, ko ir reikėjo tikėtis: teisėja vaiką laiko įkaite, jai yra visiškai nusišvilpti į kolegas ir teismų sprendimus, visą teisingumą ji supranta pagal Jo Prakilnybę (toks titulas JAV) Linčą, besišaukdama minios teisingumo, o sveiką nuovoką nepraradę bylų dalyviai, jei gauna ją savo byloms nagrinėti, nebevengia iškart pareikšti jos nušalinimus nuo bylos nagrinėjimo. Ir aš tą padaryčiau.

O kodėl Jos Puikybė iš Daukanto aikštės generalgubernatūros, kuriai pagal Konstituciją privalu teisėjus skirti, ėmė ir grubiai įsikišo į proceso nagrinėjimą, atmetė teisėjų kolegijos sprendimą dėl etikos, tai reikia klausti kokios nors Sprinter ar Gallup apklausos – jie tą geriau žino (visomis prasmėmis).

Nes jei net ir nesidomi byla, tai nori-nenori imi stebėtis štai tokia garliavine (?) teisingumo suvokimo logika:

 • 1. Jei turi nepilnametę sugyventinę – tas gi yra “nieko tokio“, nes toji paaugs.

Svarbu, kad jie vienas kitą myli, ir gera mergaitė (kuri kažkuriame etape tampa “paklydusia ir ištvirkusia moterimi iš k raidės“) iš blogos šeimos neprapuls. Apie BK ar moralę nekalbėsim, nes niekas su žvake nestovėjom – bendravo jie platoniškai, esu tuo įsitikinęs, galiu savo nuomonę net teisme liudyti!

 • 2. Jei užstatai jai vaiką, bet nevedi – nieko tokio, nes juk ir taip rūpiniesi, ar ne?

Manau, kad tai dar vienas niekuo nepagrįstas teiginys su nepamatuotomis insinuacijomis. Čia reikia kalbėti apie abipusią meilę ir savanoriškumą iš abiejų pusių. Tą ir liudiju!

 • 3. Jei šmeiži kitus žmones – nieko tokio, nes reikalas juk, neva, kilnus (WTF???).

Kodėl manote, kad velionis čia kažką šmeižė? Jūs bet kurio iš tos Garliavos minios ir dar kelių kanalų žurnalistų paklauskite – jie tikrai žino, kad čia ne šmeižtas, o faktais ir įrodymais pagrįstas kaltinimas!

Ar aš čia vėl kažko nesuprantu?

 • 4. Jei sesuo, būdama teisėja su visomis iš to išplaukiančiomis privilegijomis ir teisiniu imunitetu, rašo paskvilius ir visokius raštus teisėsaugai brolio vardu, iš esmės blokuodama tyrimą pagal brolio skundą, kuriam irgi surašė šį raštą prokuratūrai, tai čia visiškai nieko tokio – čia kova su sistema vadinasi, vat, o sistema yra nerangi, nes vis tiria ir tiria skundus, o niekaip prie tyrimo grįžti negali (nurodytini BPK veiksmai).

Kai ką nors iš jūsų pavogs, nepamirškite būtinai apskųsti tyrėjo, kuris jūsų bylos imsis – tai neabejotinai spartina procesinius veiksmus. Dar geriau, kad apskųstumėt ir jo viršininką, po to nuovados komisarą, po to ir prokurorą, kuris prižiūri jūsų bylą, o po to ir teisėją pareikalautumėt nušalinti, jei po viso to jūsų byla iki teismo sugebės nukeliauti. Skųskitės sistema, idant pasakyta: joks paksius nekaltas, kol yra kalta jo aplinka, amen.

Pataisykite mane, bet ar ne taip šioje byloje buvo elgiamasi? Visi, kuriems pagal tarnybines pareigas pikta lemtis lėmė nagus prie bylos prikišti, spjaudosi iki šiol, nes popierėlių ir ataskaitų apie tyrimus dėl tyrimų, kurių tirti negalėjo dėka broliuko (ir sesutės?) išsireikalautų įstatymo numatyta tvarka tyrimų dėl pačių tyrimų, tai yra keliais tomais daugiau, nei medžiagos pačioje byloje surinkta.

Bet tai jei teisėjos pareigas einantis asmuo ir jos artimieji įsitikinę, kad taip tik padėjo teisėsaugai ir elgėsi teisingai, tai negi pyksi?

 • 5. Jei esi teisėja ir naudoji raštvedyboje keiksmažodžius – ai, nieko tokio, kadangi dar ir Prezidentės užtarimą gausi, kuri nematys tame nieko amoralaus ar neetiško.

Per menka priežastis – anoji sako.

O tai ko ant Valinsko pykti, kai tas elgesį įvertino trumpa fraze “kaip boba“? Šis bent jau nesikeikė, ir ne asmenį vertino, o jo elgesį.

 • 6. Jei nušauni teisėją ir dar vieną pilietę – nieko tokio, čia vadinasi, kad teisėsauga bloga, o žudyti Lietuvoje yra dabar net ne nuodėmė, o žygdarbis!

Todėl neaišku, kokį velnią ten besimeldžianti balsu violetinė minia išvarinėja, ir nuo kokio gundymo prašo juos saugoti.

Anot Mozės priesakų, kuriuos gavo tiesiogiai iš paties Dievo, tai paragrafas Nr. 5 sako, lietuviškai išvertus, labai aiškiai ir trumpai – nežudyk. Bet tai gal velionis įtariamasis angliškąjį interpretavo: thou shall not kill, kur shall not suprasta kaip “neturėtų“?…

O jei reikalas tam yra?… Tada jo, tada okey.

 • 7. Jei slapstaisi nuo teisėsaugos – nieko tokio, nes gal vardas įpareigoja.

Nes šioje šalyje nesvarbu yra troškulys – svarbu yra brand. Drąsus yra tas, kas drąsų vardą turi (kodėl neprigijo “Drąsios Lietuvos“ memas, nesuprantu?).

Ne veltui gi lietuviai indėnų papročiu savo vaikus krikština ne kažkokiais hebrajiškais, o tautiškai angažuotais ir su aplombu sudarytais pagoniškais (sic!) vardais. Nors Garliavos apylinkėse, kiek pastebiu, irgi visokių mandrų vardų mergaitėms prisigalvojama, pradedant visokiomis Livetomis ar Odetomis, o baigiant Dorotėjomis, Austėjomis ir visokiomis kitokio plauko fėjomis, kaip Bastinda, Grasilda ar Matilda.

Geri vardai, kodėl jau čia taip purkštaujat? Aš net neabejoju, kad vaikai užaugę jums net padėkos. O tai pavadinsi Andrium ar Ugne – kas antras atsišaukia…

 • 8. Jei numiršti paspringęs nuo skrandžio turinio, kuris sukilo dėl alkoholio – nieko tokio, nurašysim sąmokslui.

Bet tai klausykite, juk čia tikros žvaigždės mirtis! Elvis, pravarde Karalius (ne, čia ne Ezas, kurį iš Seimo išpirdolino už Sacharuko machinacijas jo kortele!), Kurtas, kuris ne Kombainas, o Kobainas (dainavo “Rape Me“ – “Žagink mane“), Džimis, kuris Morisonas (šis dainavo “Tai jau galas, mano drauge, galas…“) su durelėmis (ne durnius su durelėmis – grupė taip vadinosi “The Doors“!) – ir panašios pasaulinio masto įžymybės baigė ne ką geriau, tai ko čia gėdytis ir sąmokslams nurašinėti?

Dar suprasčiau, kad baigtų kaip tas, kur dainavo “vonderfūl giorl“ arba kung-fu meistras Slo-Mo, vardu Deividas Karadainas – šie tai kaifą prisismaugdami gaudė, kol pasikorė galutinai. Bet tai čia nei korėsi, nei šovėsi, nei skandinosi (na, ant kranto rado, bet tai ne vandenyje gi!).

Sąmokslas tas – kur???

 • 9. Jei mūsų tyrėjai pateikia tą pačią išvadą, kaip ir išsireikalauti tyrėjai iš užsienio – jau nesvarbu, nes mūsiškiai, tai, aišku, kad durniai, o anie – bus papirkti (ar atvirkščiai?).

Bet šeimai kažkodėl tampa labai svarbu kremuoti kūną. Klovos “Pilėnus“ klausėsi nuo vaikystės, ar tiesiog dabar toks trendas?

O gal vis tik, ir aš čia tik spekuliuoju Pirmininko Lan memo metodu, kas galėtų paneigti, kad jei dar kokie tyrėjai, netikėtai gavę operatyvinės informacijos (čia tokia informacija, kuri gaunama ne operatyviai, o dažniausiai po laiko, ir yra pagrįsta tik informatoriaus, rusiškai žinomo kaip stukačius, gandais arba pletkais), sugalvotų nors pakartotinai ištirti ko nors “ne į temą“ (pvz. psichotropinių ar narkotinių medžiagų pėdsakų) ieškodamas ir va imtų ir su teismo sankciją kūną ekshumuotų… Manot, kad tokios informacijos jokia gauja, pagauta dėl narkotikų platinimo, nemėgsta nutekinti ant kokio nabašnyko?

Šitas atvejis, plačiai aprašytas spaudoje, kuomet žmogus buvo verslininkas su sunkiai paaiškinamais verslais, pozuodavo savo merse prieš TV kameras ir trynėsi Kaune, kuris laikomas mafijos sostine tūlo lietuvio sąmonėje, tiko bet kuriam įtariamąjam. Ar priminti, už ką sėdi Henytės sūnelis Enrikas?

Aišku, sieju čia visai nepagrįstai Kauną su Garliava, bet primenu – čia viskas yra spekuliacijos gryniausios, kurias dar ir ne tokias leidžia mūsų žiniasklaida. Nes aš paaiškinimo dėl sprendimo kremuoti neturiu. Jo neturi ir teisėsauga.

Aišku, koks kieno reikalas, ką šeima nusprendžia. Aš kaip tik esu už kremavimą iš principo – labai jau tie mūsų pompastiškieji raudų kalneliai išsiplėtoję prie kiekvieno miesto – tuoj gyviesiems vietos ant žemės nebus, nes kur koją nestatysi – ten antkapis iš akmens su penkiskart didesniu sintetinės žolės arba marmurinės skaldos paklotu.

 • 10. Jei vaikas negrąžinamas motinai pagal teismo sprendimą – nieko tokio, jei esi teisėja, nes tai suponuoja, kad ir esi visas teisingumas ir teisė Lietuvoje, ypač, jei dar palaiko už vartelių bebliaunanti minia.

Aš dar siūlyčiau “Arą“ išformuoti – o kam jis?

Kas nežino apie “Stokholmo sindromą“, kuris kamuoja ne vieną įkaitą? Tie po to tik nelaimingi būna, priešinasi išlaisvinimui, gedi ir liūdi savo pagrobėjo. Velniam to reikia? Nelaisvinkim, jei jie to nenori. “Arą“ ir šiaip galima išformuoti arba patruliuoti į gatves paleisti – nesuprantu, kur žiūri ministeris Palaitis, ir kodėl nesimato aktyvesnių šituo taupymu ir viešojo saugumo sąskaita pagarsėjusio ministerio-primo Kubiliaus??? Pensijas pakompensuotų ne puse, o visu pavogtu (aha, jis dar per Krizę ir sau namą statėsi!!!) dydžiu!

Vaikas gi, sako jo paglobėjai, nenori pas mamą – su teta ir ta visa minia kiemo prieigose jai ramiau. Tai negi jam voši per maulę, be sąmonės suvyniosi į kaldrą ir išveši kažkokiai !@#$% atiduoti, net jei ta ir būtų motina, kuriai nėra jokių teismo ar vaiko teisių apsaugos tarnybos uždėtų sankcijų, apribojančių motinos teises į savo vaiką?

 • 11. Jei apstumdai teismo vykdytoją – tai irgi nieko tokio, net jei ir nufilmavo. Svarbu, kad vietinė policija nesikištų, tada kaip ir legalu – stumdom!

Pagalvojau, kad JAV turi teismo vykdytojus – maršalus (miestai – šerifus, o šie samdo padėjėjus), ir maršalai yra krūčiau šerifų, nes federalinio lygio. Tai dabar bandau įsivaizduoti, kaip kas juos stumtelėtų…

Beje, US Marshals – tai viena iš tik 4 (!) JAV teisėsaugos institucijų, kuri turi teisę skraidyti lėktuvais ginkluota be atskiro tam leidimo! (kam įdomu, kitos trys: Air Marshals, kurie persirengę civiliais užtikrina keleivių apsaugą nuo teroristų ir pagrobėjų – programa grąžinta vėl po 9/11; USSS – Secret Service, ir US DSS – Diplomatic Security Service, kurie saugo aukščiausius valstybės pareigūnus). Tad net tik kad ginkluotais neskraido jokie policininkai, šerifai, teksasietiški ir arkanzasietiški reindžeriai bei jų padėjėjai – neskraido ginkluotais net FBI, ATF ir CIA pareigūnai.

Ir dabar dar kartą bandau įsivaizduoti, kaip teismo orderį turintį pareigūną – teismo vykdytoją, – bando kas JAV pastumti…

Na, bandyti galima. Ir stumti galima. Bet po to, tikėtina, koroneris (morgo tarnautojas) supakuos į juodą lavonmaišį su užtrauktuku.

O Kauno (miesto ar rajono?) policija kėpso ir vėpso. Ką jie ten užtikrina – viešąją tvarką? O tai nuo šiol viskas okay yra plūstis, stumdytis ir grasinti smurtu bei lengva forma jį naudoti viešoje vietoje?

Gaila, nežinojau. Prieškalėdiniu laikotarpiu padėtų visokiuose akropoliuose dėl dovanėlių pešantis…

 • 12. Jei faktus išdėstai va taip čia ar kitur – sulauki grasinimų ir esi “išprievartautos vaikystės priešas“.

Šitame kaltinime logikos yra ne mažiau, nei kedofilinėje logikoje, bet jei neįkirtote, tai kuo aš padėsiu?…

Jei paklaustumėt manęs, ką aš daryčiau, jei mano vaiką? Tai pirmiausia kreipčiausi į advokatą dėl bylos perspektyvų. Po to, tikėtina, nušaučiau irgi velniop. Ir prisiduočiau. Tikėtina irgi, kad iki gyvos galvos negaučiau.

Jei paklaustumėt manęs, ką aš daryčiau motinos vietoje, iš kurios pagrobę laiko vaiką, jau po to, kai net turi teismo sprendimą grąžinti ir dar esi visiškai suterštos reputacijos (klaikiausia, kad šmeižikų net į teismą dėl garbės ir orumo nepaduosi – vienas, kaip toje “Paskutinių Brėmeno muzikantų“ dainoje “pavirto pelenais“, o kita – su imunitetu), tai… tikėtina, kad nušaučiau velniop irgi visus, kurie maišosi mano kelyje. Ir prisiduočiau. Tikėtina, kad iki gyvos galvos negaučiau.

Tai čia aš toks – ne Kedys, ne Stankūnaitė (į teisėjos Venskienės mokasinus nelipu – ji turi imunitetą). Todėl ir sprendžiu tik pagal save. Ir pagal save spręsdamas matau, kad ridikas už ropę ne saldesnis, ir tokioje klaikioje situacijoje nei vienas nenorėtumėt atsidurti, manau.

Kas dėl paties vaiko…

 • 13. Kiek suprantu, vaikas ir nebuvo nei ekspertų, nei psichologų apklaustas? Ir nėra jokių jo teisiškai teismo pripažintų parodymų, išskyrus tą klaikią mėgėjišką režisūrą, kuria “džiugino“ savo šalininkus velionis? 

O kam dėl to turime “dėkoti“?…

Kažkur rašiau apie vieną tokią bylos dalyvę su imunitetu – padėjo tikrai daug pastangų, kad iki specialistų vaiko neprileistų. O tai ar bijojo ko nors (tuomet kyla klausimas – o ko?), ar tikrai rūpinosi vaiko interesais? Kai vaikas susižeidžia ar suserga, matyt, irgi nereikia prie kokių gydytojų prileisti – o jei dar pakenks?… Kurie čia sektantai tokius įsitikinimus turi ir jų laikosi? O kad čia sekta jau pasidariusi, tai tik kurmis nematytų.

Kadangi šiek tiek teko klausytis ta tema pasisakiusių psichologų, kaip Slušnys ar Karmaza, tai galiu suprasti ir jų tikrai nuoširdų net ne susirūpinimą, o skausmą, peržengiantį profesinės etikos reikalaujamą šaltumą (neva, objektyvumą tokiu atveju), kuomet jie baisisi, kas laukia šitaip nuo pagalbos atriboto mažametės, ir kokias tai turės pasekmes jos psichikoje. Čia ir suaugęs žmogus iš to PTSD ne visuomet išsikapsto, o kaip kapstytis, jei prie pagalbos neprileidžiama, kaip ir prie tokiais atvejais numatytos apklausos, kas būtų pagal BK ir BPK visiškai tinkama teismui ir baudžiamąjam persekiojimui?

Galima buvo specialistų iš užsienio atsisiųsti, kad pakonsultuotų ir prižiūrėtų, turint visas suinteresuotas puses – galop, tai būtų ir valstybės interesas. Deja, nusvėrė vienos šeimos siaurai suvokiami ir labai asmeniški interesai, palaikant miniai purpurinių maldininkų.

Čia nėra visuomenės intereso, nes šiai visuomenės daliai intereso tame ir nėra – jie ir taip žino, kaip buvo ir kas kaltas. Amen.

* * *

Tai jūs dabar man pasakykite, kokios teisėsaugos Lietuvoje reikia?

Aš taip bandau suvokti, nes dabar turima, kaip suprantu – yra ryškiai per gera ir per daug humaniška, pradedant patruliais, kurie siusiukinasi su viešosios tvarkos pažeidėjais, ir baigiant visa ikiteisminio tyrimo sistema ir teisėsauga.

Galop, o kokios jūs norėtumėt, kai nuolat šitam taupoma jų sąskaita, ir kai pareigūnai uniformas lopyti turi už savo lėšas, nes uniformų irgi neduodama jau kelinti metai iš eilės? Norite profesionalių tyrėjų, ekspertų, specialistų ir teismų? Norite greitos ir profesionalios bei be klaidų dirbančios teisėsaugos?

Tai gal norėkite vienąkart samdyti tinkamus žmones už pakankamą tokiais atvejais mokamą profesionalams atlygį, suteikti jiems geras sąlygas, apmokymus ir stažuotes bei kursus užsienyje, kur jau kolegos turi panašios patirties, kaip ir ką daryti tokiais atvejais, o ne kaip šiuo atveju, kada susiduriama pirmąkart ir natūraliai normalus žmogus pirmiausia sau pasako, kad “to negali būti, nes to net paprasčiausiai negali būti, kadangi tai yra per daug baisu“?

Ir kai institucijos dirba pirmąkart tokioje byloje, net jei joms netrukdoma, kaip vyko, kiek matau, šiuo atveju, tai klaidos neišvengiamos. Kai mokomasi iš savo klaidų – tai visi protingi (geriausiu atveju) tik po laiko būna. Savo klaidas tai jie ir pripažino – tikėtina, kad kitąkart gal dirbs geriau, bet labiau tikėtina, kad visus, kurie įgijo vienokią ar kitokią patirtį šioje byloje, nušalins arba išvaikys.  Nes ne pirmiena (Betingį priminti?).

O po to nesistebėkite, kad ir policijos pareigūnai jokių viešosios tvarkos pažeidėjų netramdys ir neareštuos – jie irgi tokiu pačiu principu belenkaip atrinkti, samdyti, apmokyti (sic!) ir išmesti į gatvę dirbti:

“Nu, tipo, jei ką, nu, tu ten žėk, nu…“

Labas rytas, komisare, jų viršininke! Pabudome ir kelkimės nuo kėdutės – tapu-tapu iš profesijos!

Kita vertus, o juk ir šitą taip pat atrinkinėjo, samdė, apmokė ir apmokėjo jo darbą – be kursų, tobulinimosi ir pan. Kaip suprato, taip ir dirba. Negali pykti. Svarbu, kad skundų nebūtų (o tada visada bus daromas vidinis tyrimas – tokių pačių lygiai taip pat samdytų ir t.t.?), ir kuo daugiau popieriaus užpildyti, kad visi procesiniai veiksmai būtų čiki-piki apiforminti.

Jie net rusišką posakį turi: kuo daugiau popieriaus – tuo švaresnis pasturgalis.

* * *

O šiaip žinot, emigruokite jūs į kur norite visu Garliavos kaimu in corpore, ką? Blogai jums šioje šalyje – jūsų laukia Putinlandas, Batkastanas, Zimbabvė ir panašios “kontroliuojamos demokratijos“ šalys! Dievaži, bilietams į vieną pusę netgi surinktume.

Bet dabar – išrašau visoms toms ponioms ir Kedžio gerbėjams one-way ticket į Peru miestelį Andų kalnuose. Koordinates duoti, ar patys rasit?

Nes jau dakalė, jofana.

* * *

Papildymas 2012-01-14: dr. Dainiaus Pūro nuomonė.