Antrądien darau išvadą, kad nesuprantu, kaip iki šiol apsiėjau be smartphone (Sony Ericsson Xperia Neo V, juodas).

Tai, kad jis gudresnis už mane, tai nestebina – neandartalietis turi svarbesnių reikalų. Bet kad jis ir patogesnis už įprastinį. Ir kadangi tai yra Google sistema (Android), tai šioji kaip tikra moteris: vis nuspėja, ko aš noriu, ir pati siūlosi, kad įtiktų (mergos, pirkite graužtukus – ten viskas kitaip, gerai?).

Ateityje technologija, manau, ištobulės tiek, kad įjungsi telefoną, jį nusipirkęs, jis paprašys nukreipti į savo veidą, gaus pats nuotrauką – ir automatiškai, sulyginęs su vartotojo profiliu (kur nors) sudėlios visus paštus, nustatymus ir t.t. Ir dar geriau žinos, ko aš iš tikro noriu (susidėjau dar ir Readerį – jau iš viso esu kiec, matyt!). Net skambutį žadintuvui parinks pagal tinkamą melodiją (nes bus skaitęs kur nors jau komentarą po kokiu tinklaraščiu ta tema).

Trūkumas: neišsiaiškinu, kaip adresatą išsaugoti SIM (nes esu pratęs SIM permesti iš aparato į kitą, nesukdamas galvos dėl kontaktų perkeldinėjimo) – siūlo tik aparatą arba google paskyrą.

Ir dar: na, Ericsson gi VOR rėmė, tai vaizdų fonui su jūra ir jachtomis aiškiai stinga…

Volvo_Ocean_Race_2009-Stockholm-Ericsson-Holger_Ellgaard

* * *

Gaunu el.paštą: “džiaugiuosi galėdama prisistatyti – aš tavo mylimiausioji (na, galvoju, telefonas be mano žinios pabrauzino po mokamus porno saitus!) kortelė“ (wtf, kodėl ne mergelė?).

Žodžiu, geras sprendimas susimažinti turimų kortelių kiekį piniginėje (nes užknisa, kai išsipūtę): http://www.mylimiausia.lt/

Patarimas, kaip aš dariau: nekeičiau SEB debetinės (keep your cash and trash separated! – be to, banko kortelė greičiau susidėvės naudojant 1 vietoje 6, tad SEB tikrai nemokamai naujos vėliau neišduos), o vietoje kitų penkių (iš tikro, tai neturėjau vaistinės ir pašarinės – dabar jau turiu šioje), o nuėjau į savo IKI ir užpildžiau anketą.

Anketoje reikia vardų, adresų ir telefono numerio. Viskas. Aš iš viso nenurodžiau jokios (!) kortelės, kurią reikia blokuoti, nes naudosiu šitą (sutaupot kažkam papildomo darbo dėl niekų – nebent, turite prikaupę taškų ir kitokio trash) – senas korteles paprasčiausiai metat į stalčių namuose (gal prireiks, jei pamesit šitą, nes bus galiojančios; beje, dėl customer service – būtų paprasčiau ne prašyti numerius kliento nurašinėti, o tik padėti paukščioką, kad kortelė pridedama, ir išsiųsti kartu su anketa “centriukui“, o jau banko kortelę tai vis tiek tik banke keisit).

Kortelę gaunate čia pat vietoje ir iškart (vietoje parašo ant jos patys užsirašote savo vardą – nors ir kokiu slapyvardžiu). Viskas, turite nuolaidas 5 vietose nemokamai: IKI, Čili, Gintarinė vaistinė (mūsų IKI yra padefaultu), Senukai, Statoil (įskaitant dešrainius ir kavą). Dar kad man krūvą kitų pridalintų kortelių kas prie šitos prijungtų – būtų visai gerai.

Artėjam gal ir prie smartcard eros? Užtektų tik kokio poodinio lusto… Yeap, Big Brother, my ass.

* * *

“Sorento“ Pylimo g. užsidarė. Net nežinau, ar geras buvo. Turėjau ten paskirtą susitikimą – uždaryta (o aš jau už parkingą sumokėjau). Savininkė išlindo ir maloniai informavo – pardavė, bus remontas, atsidarys kažkas kitas kitu pavadinimu ir koncepcija. Dar turi, mačiau, vyno sočiai – nuskilo jos draugams ir visokiems friendams (aha, mano darbas toks anksčiau būdavo – gauti informaciją iš šaltinių, Lie To Me starring Tim Roth vadinosi).

Na, duokdiev jiems verslo sėkmės, nes “Lietuvos“ griuvėsiai šalia tikrai neįkvepia.

Bet už tai gavau šalia pas Bitlą arbatos ir smagiai bei naudingai pabendravom. Reiktų ryt prisėsti prie Dodekaneso prezentacijos gi…

(a propos, mažulis jau vėl veikia, gal spės atsiųsti iki ketvirtadienio – “techninės prezentacijos opcijos“ tai vadinasi).