Ponios ir ponai! Sveiki atvykę į IBF (international boxing federation internet blog fighting) organizuojamą bokso mačą IBF čempiono diržui gauti!

Šiandien ringe susitinka:

Raudonąjame kampe, mūvintis juodus šortus sidabrinėmis žvaigždutėmis, sunkaus vidutinio žiurkėno svorio boksininkas +Rokiškis Rabinovičius , žinomas kovotojo pseudonimu Hamsteris, iš Rokiškio bokso ir baidarininkų klubo “Makabi“.

Kovotojo rėmėjas – Pipedijos bankas. Štai ir pats kovotojas atšuoliuoja į ringą, lydimas a cė žaibz dė cė dainos “TNT“!
http://rokiskis.popo.lt/2012/05/05/patriarchatas-matriarchatas-ir-feminizmas/

Mėlynąjame kampe, mūvintis raudonus šortus su auksinėmis kaukuolikėmis, sunkaus barsuko svorio boksininkas Leonidas Donskis, žinomas kaip Lionia, iš bokso ir futbolo klubo “VDU liūtai“.

Kovotojo rėmėjas – VšĮ “Briuselio kopūstai“. Kovotojas mąsliai juda link ringo, lydimas akustinio koverio “Yesterday“.
http://www.alfa.lt/straipsnis/14442674/Lemtinga.riba=2012-05-03_14-11/

Boksininkai sveikinasi ringe, susidauždami pirštinėmis. Teisėjas formaliai primena – žemiau juostos nedaužyti, kojomis į tarpukojį nespardyti, ausų nekandžioti.

Šių profesionalų vadybininkai sutarė, kad kova tęsis 5 raundus. Bokso specialistai sako, kad raundų skaičius optimalus: nors Hamsteris mėgsta ilgą kovą, tačiau paprastai visos jo taktinės užmačios realizuojamos jau pirmuose keliuose raunduose. Kita vertus, Lionia mėgsta iškamuoti savo varžovus ilga ir monotoniška kova bei pasyvia gynyba. IBF vadovybė sutarimui pritarė – žiūrimumo labui.

Ei, žiūrėkite kokia pupa išėjo su numerėliu!… O-lia-lia!… Bet aš nuklystu, teisėjas muša gongą, pirmas raundas prasideda!

Liona atakuoja savo įprastiniu nuobodžiu ir nykiu stiliumi – atakos ilgos, bet nevaisingos. Daugiau tai ne žvalgyba kova, bet priešininko varginimas. Hamsteris atsimušinėja žvaliai, straksi, juda aktyviai! Porąkart sportininkai sueina į klinčą, kur Liona spaudžia savo mase, bet Hamsteris į kampą užspaudžiamas nesiduoda.

Ir štai – po nukreipiančių kontratakų į galvą, kala į kepenis, kad linksmiau būtų! Lionia susiriečia, referis ima skaičiuoti nokdauną, bet išgelbsti gongas. Pirmą raundą, manau, teisėjai atiduos Hamsteriui.

Atsipūtę minutėlę, boksininkai sueina į antrą raundą. Lionia tęsia savo nykią taktiką – iš tiesų, kiek galima?… Hamsteris atkunta ir jau aktyviau atakuoja savo įžvalgomis, kurios keliskart pasiunčia oponentą ant grindų. Gaila, masė ne ta, tik į nokdauną. Gal kol kas?

Žiūrovai pagyvėja, kovą stebėti visai smagu ir įdomu. Man kamera pritraukia arčiau tribūnose ryškias lūpas besilaižančią krūtiningą blondinę, atėjusią su kažkokiu kostiumuotu verslininku – prakaito lašelis, nuriedėjęs į jos iškirptės apvalumų tarpelį, nukreipia mano dėmesį nuo komentavimo, o štai jau ir trečias raundas gi!

Trečias raundas – tai kovos pusiaukelė, ir čia sprendžiasi temos aktualumas. Hamsteris, dirbantis pirmu numeriu, aktyviai veda visą kovą raunde nuo gongo iki gongo. Lionia dažnai pereina į akliną gynybą, keliskart pats atsiduria kampe. Nors IBF ne tiek svarbu, kaip kad mėgėjų bokse, bet Hamsteris akivaizdžiai pirmauja raunde taškais.

Kol boksininkai ilsisi prieš ketvirtą raundą ir pupa su bikini vaikšto ringo perimetru, iškėlusi skaičių 4, aš noriu žiūrovams priminti, kad mūsų transliaciją remia “Druskininkų naujienos“ ir “Verslo klasė“, kuriuos sveikiname Spaudos dienos proga.

Gongas kviečia į ketvirtąjį raundą – čia svarbu temos globališkumas bei sklaida. Lionia renkasi vietines aktualijas, kurias įvelka į naftalinu atsiduodantį rūbą (aš prakaito kvapo nuo ringo savo komentatoriaus vietoje neužuodžiu, o mano ranka nevalingai slysta asistentės šlaunimi po jos sijonėliu… oi, apie ką aš čia?).

Hamsteris gi pasirinko bendražmogiškas aktualijas, balansuodamas tarp vulgarumo, ironijos ir netikėtų įžvalgų ir… štai kaip netikėtai jis atlieka kombinaciją: dešine kala į presą, kairiu kabliu kartoja į kepenis (alaus!!!), o dešine netikėtai aperkotu kala į pažiaunę, ir Lionia išsitiesia paslikas ringe!

A!!! Tribūnose žiūrovai pašokę ant kojų!

Referis ima skaičiuoti neskubėdamas… kas darosi tribūnose, kas darosi (sėsk, pupa, nestraksėjus čia man… a, kelnaites pasitaisyti reikia, nu-nu…).

Lionia sunkiai keliasi, bet ir vėl jį išgelbsti gongas! Jo sekundantų vietoje mesčiau baltą rankšluostį, bet kad jie atsinešė tik violetinius.

Hamsteris nebenustygsta savo kampe, sekundantai vėdina jį stovintį. Lionia rauko sumuštą veidą, sukniubęs ant taburetės savo kampe. Patyręs kovotojas, antakiai, matau, neprakirsti, ir matosi, kaip aiškina sekundantams, kad kovoti jis gali, ir dar, matyt, atsigriebs.

Ką jau ten atsigriebsi – keturi raundai kaip į vienus vartus suėjo, futbolo sąvokomis kalbant.

Penktas raundas prasideda – lemiamas!

Lionia seniai perleidęs iniciatyvą Hamsteriui, tad, prisimenant anekdotą apie vandensvydį, siūlau grąžinti ir kamuolį. Išvados, kaip ir jo smūgiai, eina pro šalį, Hamsteris guviai išsilenkinėja ir kontratakuoja gyvai bei šmaikščiai. Kartais užsižaidžia vis dar ilgomis kombinacijomis, kurios į akliną gynybą pereinančiam Lionei nėra baisios.

Kartais galvoju, kad jis jų jau ir nebesupranta – pora kablių ir šiame raunde, praleistų į kaukuolę, mums sukelia įspūdį, kad kovotojas Lionia yra ne tik išvargintas jaunesniojo oponento žvitrumo ir tempo, bet ir sunkiai besuvokiantis realybę.

Ir kai Lionia pabaigoje nuleidžia beviltiškai rankas – gauna tiesų ir smagų į nosį nuo hamsterio, atsidurdamas ant grindų!

Lionios gerbėjai nusivylę švilpia ir sako “būūūūū“ – kaip neinteligentiška. Hamsterio gerbėjai iš džiaugsmo švilpia ir rėkia “ole-ole-ole, žiurkėnas – ne pelė!“ (ar ne Pelė?).

Referis suskaičiuoja iki aštuonių, kova baigiasi TKO.

(pala, dar neik, kiškuti, aš turiu gerą pašto ženklų kolekciją namuose)

Po trumpos pertraukėlės referis iškelia ranką Hamsteriui, kuris tokiu būdu be ginčų pereina į sekantį IBF čempionato etapą. Lionia veikiausiai iškrenta iš lygos – “the winner takes it all“, girdžiu skamba salės garsiakalbiuose.

Mano žiniomis, galimos dar šios kovos:

Šliogeris vs Nida Vasiliauskaitė

Užkalnis vs Račas (pastarasis laužosi dėl honoraro dydžio, nors pirmasis gali kovoti ir dėl sportinio intereso)

Liudvikas vs Troy

Rokiškis vs (kažkas iš sekančių nugalėtojų)

RoRa vs Ernestas Parulskis

Sigita vs Aušra Marija Pavilionienė

Grumlinas vs Gedas K.

Kovotojų yra ir daugiau, visų neatskleisime, bet viskas priklausys nuo vadybos ir derybų, o aš tuo tarpu atsisveikinu (čia ne tau, zuiki, taip, tavo tikrai gražios akys).

Ačiū stebėjusiems IBF kovą, laukiame vėl!

(tai koks, sakei, tavo vardas?… O, mano mėgstamiausias vardas! Tikrai!… Pala, mikrofoną išjungsiu).