Andrius Sytas lrytas.lt parašė straipsnį, bet man į rankas (ir neklauskite kaip!) pateko juodraštis pirminio teksto juodraštis, kuris išties atrodė taip:

* * *

Paklaustas, tai kaip dabar stabdys atominės elektrinės projektą, A. Butkevičius sakė: „Ne, mes tikrai esame racionalūs žmonės. Tarsimės ir kalbėsimės, skubotų sprendimų nepriimsime. Esame pasiruošę toliau kalbėtis ir bendradarbiauti (su „Hitachi“), sėsti už stalo išsiaiškinti, kokia informacija disponuojame.“

Iš „Hitachi“ A. Butkevičius tikisi daugiau informacijos apie tai, kiek kainuotų atominės elektrinės projektas, jei japonai įskaičiuotų atkatus. Darbo grupė priminė, kad Būtingė, velioniui patriarchui AMB įsikišus į sąmatos patikslinimą su JAV kompanija Floor Daniel, pabrango nuo pirminių 47 mln. USD iki 256 mln. USD.

Bet tai amerikiečiai turi antikorupcinius įstatymus, sunku buvo išsireikalauti įprastinių procentėlių, kuriuos vėliau įtvirtinęs oficialiai Premjeras Penki Procentai, kai gi japonai, LSD partijos pirmininkas tikisi, yra lankstesni – nes visi Rytuose yra supratingi šiuo klausimu dar nuo caro laikų.

400px-Butkaprietaisas

Prietaisas su atomine Iljičiaus lempute (foto iš Pipedijos)

A. Butkevičius taip pat žadėjo iš kitų metų biudžeto pašalinti investicijas į „naujus objektus, kurie Lietuvai nėra reikalingi“. Kurie objektai bus pašalinti, jis nenurodė, nes dar nėra susipažinęs su investicijų programa. Kadangi nežino, ką šalinti, tai šitą nuspręs geri partijos bičiuliai verslininkai įforminus per eilinę darbo grupę. Ar turima galvoje ir koks nors nuolatinis LSD partiečių rangovas Panevėžio Statybos Trestas arba prichvatizuota Alita, A. Butkevičius detalizuoti nenorėjo.

Kalbėdamas taip, tarsi ketintų tapti premjeru, nes Viktoro Uspaskich vis tiek niekas netvirtins, A. Butkevičius saldžiai braižė savo LSD viziją, kaip nuo kitų metų vidurio bus pakeista mokesčių sistema, jei realybė susitaikys su jo iliuzijomis.

„Bus sudaryta ekspertų grupė, ji turės paruošti išsamią analizę apie dabartinę mokesčių sistemą. Nerealu, kad apmokestinimas darbo pajamoms ir vartojimui yra didžiausias Lietuvoje, o kapitalui pats mažiausias. Po to tai pateiktume visuomenei, gal apie birželio mėnesį. Tokiu atveju galėtume mokestinius įstatymus, pakeitimus priimti iki liepos 1 dienos“, – sakė A. Butkevičius, nes, ruošiant programą, o ir per ketverius metus opozicijoje, tokiems niekams gi ruošti laiko nebuvo. Kaip ir noro bei lėšų galimybių studijoms, ką ir kaip dera keisti.

Pagrindiniai vartojimo mokesčiai yra pridėtinės vertės mokestis, akcizas. Kadangi iš jų surenkama maždaug trečdalis pajamų, o kitą trečdalį suneša gyventojų pajamų mokestis, tai geresnio būdo nepadidinti biudžeto deficito, kaip šiuos mokesčius atšaukiant, dar niekas nesugalvojęs. “Už tai žmonės pasidžiaugs. Svarbiausi – žmogus!“ – pridūrė A. Butkevičius. Kiek ilgai jie tuo pasidžiaugs, nes biudžetininkai negaus atlyginimų, jis nepatikslino.

„Lietuvoje reikia skatinti ekonomiką kuriant naujas darbo vietas ir sukuriant pridedamąją vertę, tai leistų generuoti pajamas į visus biudžetus. Manau, kiekvieno valstybės vadovo pozicija turi būti tokia.“ Vienas iš būdų – daug etatų. Kadangi nebus iš ko jų finansuoti, tai žmonės patys išeis iš darbo, kai pamatys, kad alga nebemokama. Kitos kadencijos Vyriausybė galės įsiskolinimą už neišmokėtą darbo užmokestį sumokėti pati. “Svarbu, kad žmogus turėtų darbo vietą“ – nepamiršo pabrėžti LSD partijos lyderis.

“Bet mūsų pozicija nėra išlaidauti skolintais pinigais. Iš pradžių reikia užsidirbti pinigus, gauti didesnes pajamas į visus biudžetus, įskaitant ir mūsų partijos kasą, tada turėti galimybę didinti darbo užmokestį. Ne visiems didinti tam tikru procentiniu dydžiu, bet išanalizavus situaciją, tuose sektoriuose, kur dabar labai maži atlyginimai. Kai kuriose biudžetinėse įstaigose, pavyzdžiui, policijoje darbuotojai, jauni, sveiki, energingi vyrai gauna 1,2 tūkst. litų ir turi išlaikyti šeimas“, – planus apibūdino A. Butkevičius. Po to susigriebė, kad čia sekretorė jam pakišusi įrašyto pokalbio iš konservatorių būstinės išklotinę, droviai nuraudo ir tučtuojau atsiprašė, kad ne iš to popierėlio paskaitęs.

Nenuostabu, kai išvakarėse socialdemokratai kartu su Darbo partija bei „tvarkiečiais“ sutarė kurti koaliciją, gerokai pasilinksminę per furšetą vieni kitų būstinėse iki paryčių. Kas bus premjeras, nesitarta, bet išvados prieita bendros: svarbiausia, kad jie vienas kitą gerbia, ką patvirtino vieni kitiems, įsikibę į atlapus bei gerdami bruderšaftą, sutvirtintą tvirtu vyrišku koaliciniu bučiniu į lūpas.

Tai bus sutarta po antrojo rinkimų turo, į ką vienas LSD partijos veikėjų Vytenis “Iljičius“ Andriukaitis, negalėjęs prisidėti prie bičiulių linksmybių dėl vartojamų po traumos vaistų, pastebėjo, kad jie jaučia pareigą aplenkti Darbo partiją, nes ambicijos po pirmojo turo giliai užgautos. LiOlekas po tokių žodžių prisiminė savo profesiją ir nuėjo ieškoti injekcijai raminančiųjų.

„Turime visas galimybes gerai pasirodyti antrajame rinkimų ture“, – sakė socialdemokratų rinkimų štabo vadovas Juozas “Koloradinis“ Olekas, kai injekciją suleido jau nurimusiam “Iljičiui“ Andriukaičiui.

* * *

Iškarpytas tekstas yra čia pas Liudą.