Publikuota 2013-04-18 G+

* * *

Mečislovas Zasčiurinskas delpiuose rašąs:

Juk kiekvienas litas, pervedamas į pensijų fondą, tuo pačiu atimamas iš dabartinio pensininko. Gal norite pasakyti, kad dabartiniai pensininkai ir taip gerai gyvena? Gal jie gali ir privalo dalį viso gyvenimo triūsu uždirbtų garantijų paaukoti „skurstantiems“ bankininkams?

O, tai matai kokia logika: pasirodo, iš pencinykų litą atima.

O prieš tai, kai iš pensininko atima, anot Zasčiurinsko (gal nedera prie pavardės kibti, bet jo protėviams, matyt, ne veltui tokią davę, kad užsimerkia ir nenori nieko matyti?), tai jis nepaklausė, o iš ko atima DAR PRIEŠ TAI, kad pensininkui duotų?

Šiaip smalsu, iš kur tokia kairiūkščių, plentvoliu pervažiuotų ir iš rūsio iškritusių, logika iš viso imasi?

Vadinkite mane beširdžiu liberalu (todėl antai Remigijus Šimašius ir neprišnekina į savo būrį, nes ten žmonės širdį turi), bet mūsų Sodra yra sudaryta tokiais principais:

  1. Tarifas toks, kad iš darbuotojo bemaž nieko neimama (deklaruojama, kad iš įmonės, tačiau Milton Friedmen jums ir iš kapo į snukį žvengia, kad įmonės baldai, sienos ar iškaba ant durų jokio mokesčio nu niekaip nesumokės, net ir prie geriausių ketinimų), anksčiau tesudarė simbolišką procentėlį, o dabar tris, nes skaičius gražus, daugiau skaičiuoti vargOlis ir taip nemoka; kapitalistas, suprask, baudžiamas, nes sumoka likusius, o nuo jūsų pajamų, mielieji, tai sudaro 39,99 proc. (čia kaip Nazaretiečio plakime: 40 kirčių būtų jau bausmė savaime, o 39 – tai kaip ir nesiskaito, apšilimas, tai mūsų valdžia gudresnė už Romos teisę su visais išmintingais žydais paėmus, nes vat taip: kablelis demdevYni, aha).
  2. GPM, be abejo, tik 15 proc. (vaje, mokesčių rojus Europoje! Kas pasakė, kad darbo jėga apmokestinama daugiau už kapitalą??? Nagi, krentat kniūbsti ir atgailaujat!), nes 6 proc. iškeliauja… į tą pačią Sodrą, kuri atiduoda Ligonių kasoms. Sakyčiau, zasčiurinskai turėtų įteisinti ligonių eutanaziją, nes gi, žiū, tiek procentų iš pencinykų vėl tie gaišenos atima!
  3. Dabartiniai pensininkai nieko nesukaupė. Tą, ką jie pastatė per savo gyvenimėlį prie sovietų, Maskva ištaškė černobyliams, afganistanams ir visokiems internacionaliniams draugams iš bananų respublikų, ant kurių nebuvo ne tik kad šlubo vokiečio su lazda, išmokiusio dirbti ir užsidirbti, bet ir keistus bajerius laidančio pragmatiško anglų kolonisto, parodžiusio, kaip dauginamas kapitalas, o ne bolševikėlių pagal blatą išsigrūdusių į užsienius iš už Geležinės Uždangos, kurie čiabuviams postringavo, kaip ten grūdinosi plienas (nors patys komandiruotėse kalė medinius).

Maža to, tie patys pensininkai savo nuoširdžiais balsais demokratiškai atidavė tą savo turtą visokiems pažadukams ir avantiūristams, kurių dauguma… o, koks netikėtumas (tik ne man, cinikui) – iš tos pačios KPSS ir visų nomenklatūros klodų ir senųjų funkcionierių (Antis: “funkcionieriai – pontijai pilotai…“, aha) kadrų. O taip, dabar ta partija vadinasi socdemais (nors yra grynakraujai konservatoriai) ir deklaruoja, kad jiems – svarbiausia žmogus (svarbiausių žmonių sąrašą galima gauti Barboros Radvilaitės gatvės būstinėje).

Kitaip tariant, pone Zasčiurinskai, dabartiniai pensininkai gauna, vadinkime sąvokas savais vardais – senatvės PAŠALPĄ, o ne pensiją. Ir tas pašalpas moka dirbantieji nuo savo pajamų (dabar nuo blogo Kubiliaus ir piktūnės Ingridos parėdymo – tai ir uždirbantieji iš kapitalo, ne tik darbo, su kuo jus ir sveikinu; bet tai kokie jiedu koncervai, kad kapitalistus apmokestino, ką???).

Tad pirma atimama iš tų, kurie dar moka mokesčius.

Ir šiems žmonėms, kadangi pensija pagal dabartinę Sodros sistemą jau nesišviečia (yra naivuolių, kurie tiki šviesia Sodros ateitimi prie 27 milijardų litų dabartinio sistemos deficito?), tai jiems, nu durniukai, tikrai, buvo dar prie velionio vsiozakonnino AMBo (aha, tos pačios kompartijos vadu buvęs, bet ir tada dirbęs Lietuvai, tik litofskai es es er, nu) pažadėta leisti kelis procentėlius (kurie realiai nesiskiria nuo tų, kuriuos atskaito – žr. aukščiau Nr.1) pasidėti į kažkokius PIFus (pensijų investicinis fondas), kurie, neva, jiems pensiją primokės, nes tos iš tuomet jų metu dar Sodros senatvinei pašalpai sumetančių gi nepakaks.

Nu bet ne, sako ponas Zasčiurinskas – išgraužk! Ir šitus atiduokite, o po mūsų – tai nors ir tvanas, nors ir badu dvėskite, o rogutes į mišką išsivežti te jums vaikai nuperka, nes valstybė šitam irgi neduos.

O bankininkai čia tik tuo dėti, kad yra tokia profesija – profesionaliai paskirstyti svetimus pinigus, kad tie nemažėtų, o daugintųsi. Aš suprantu, vargOliui ir Seime visi vagys, ir bankinykai pencinykų babkes vagia, ir iš viso – bet kuri profesija, kur nėra griovio kasimo nuo čia iki pietų, yra apgaulė. Nu jo, tokius dera išbuožinti – geriausia, tai buožėmis pribaiginėti, nes kulkų ir virvių jiems irgi gaila. Juk iš pencinykų šitoms darbo priemonėms pinigėlius atims, ne kitaip.

Trumpiau: šitoje šalyje ne vietos senukams nėra.

no-country-for-old-men-4

Mečislovai, kažką vapi?

Šitoje šalyje yra per daug vietos blėnims ir va tokiai degradų egoistiškai minčiai, kad jau kas man “priklauso“ ar iš ko nors išlupta, tai šiukštu nagų nekišk, o dar primokėk, o jei neduos, tai kojoms spardyk ir garsiai klyk, kad dalintis privalu, ir tik pagal rėkiančiojo taisykles!

Žinote, dievaži, prie ruso buvo geriau: už visas pašalpas varu į darbus varydavę atidirbti. Aišku, pašalpiniams mokėjo algą, kurią atimdavę iš kitų, kurie tą algą iš tiesų užsidirbdavę (taip nesakė, bet juk Markso terminais – sukurdavę pridėtinę vertę), tad visi gaudavę panašiai. Bet tai blogai toks okupacinis režimas buvęs: darbštieji ir nelabai vis tik čia rado konsensusą, o ir ekonomikos dėsniai padėjo – žlugo sistema. Tik antriesiems vėl negerai, matau.

Tai jei visuomenė sutarusi, kad keletą mūsų kartų remsime pašalpomis, kurias politkorektiškai vadinsime pensijomis, tai gal anoji pusė gali kažkaip prisidėti prie to, kad mano ir jaunesnė karta, kai jau taps pencinykais, nebūtų priversti būti dabartinių padėtyje? Nes aš irgi galiu virkauti, kaip “užsidirbau“ – bet tai jūs man ir kaupti neduodat!

Užsidirbi šiuo atveju tik TEISĘ. Ir tik jei tą teisę suteikia visuomenė, iš kurios kišenės toji teisė bus realizuojama, ar ne taip, ponas Zasčiurinskai? Atsimerkite.

O Sodra jau seniai yra zombis, klaidžiojantis po gimtinės laukus ir klonius. Nėra ant jos tik kokios moteriškės – nebūtinai geležinės, bet su uosiniu kuolu bent jau. Nes tie vyrai, kur politinėje biržoje Gedo prospekto gale kuolais matuojasi, seniai neturi to, kas skiria pensininką nuo pensininkės.

Todėl ne, nesu toks naivus: nesikeis niekas šitoje apgaulės ir isterijų sistemoje.

Ruoškitės, būsimieji pensininkai: kai ateis jūsų eilė – jums išsireikalauti bus sunkiau. Tad galąskite kirvius, kalavijus aštrius jau dabar.