Šiandien Latvijoje Maras.

Na, senovinė šventė tokia. Va kaip…

Švenčia, matote patys, jie ką. Ir nei patys kokios LSD (ką jau ten žolinės visokios!) partijos baidosi, nei vaikus (pagal amžių ir protelį, kas nebūtinai koreliuoja) kubiliais gasdina – nes kai pagalvoji, baubai tai po lova, o ne taziku, ane?.

Nes kai marą šventi, tai ir puota krizės metu įmanoma! Tuomet, brali, lai dziva tas jūsų maras, ką jau čia!

Bile tik kas pas mus neateitų. Mums ir savų progų paminėti dangaus užkariavimus su vienos krypties bilietais pakanka. KosTmosas™, žinote, toks jau dalykas, Petruti – čia tau ne langas aštuntame aukšte kaip durys į amžinybę. Čia mokslo reikia. Raketinio, vat.

Nes juk trumpam į gimtinę frank krukų kelių dienų ir su užmoju, įskaitant finansinį, daromos tuoktuvės, sukvietus visus giminiečius ir šiaip prašaliečius, nebus joks pinigų švaistymas, palyginus su į tą kosmosą paleidžiamu lietuvišku palydovu. Ne, nu ta valdžia visai nudurnėjo, kad nežino, kur babkes dėti!

Šventę reikia švęst.

Rupūžės, aišku, penktadienį kaip šventę atėmė po ketvirtadienio, bet atsigriebti per kitas dvi dienas vis tiek galima. Kai moki – netrunki.

Kas dirbs?

Nu durnas klausimas! Puškinas tegul dirba! Vis tiek visi tie viarslinykai yra tik siurbėlės ir padorios algos nemoka – nu pati Dalytė taip sakė. Viena ranka duoda ordiną, kita – žiū, jau pirštuku grūmuoja, kokie tie nedorėliai. Po to ne tik avuliai darbuotojų neranda, tai pačiai rąstą pjauti tenka prie švediškos praskolintos šlamšto išparduotuvės.

Jonas geriau supjautų, bet kam jam pjauti? Ar jis durnas nugarą lenkti ponams už grašius? Europa dabar, laisvė ir demokratija. Ir žmogaus teisės. Prie ruso to nebuvo, bet vis tiek geriau buvo. Pa-liu-bo-mu!

Tai aš apie ką čia?

A, apie marą.

Ne, nu bet reikia latviu būti, kad tą švęstum. Pas mus tai Joninių laisvę švenčia, ar tę mažum kokiątais valstybinę šventę – vieną iš trijų kone kas mėnesį, jei kitų švenčių nėra, bet kad yra: ir armijos diena tikriems vyrams, ir kitą mėnesį pasveikinti jau tulpėmis gali bob…

Ką sakėt? Ne tą mėnesį mūsų armijos diena? Tai kad neturim armijos. Kariuomenę turim. Bet tai kam jos reikia! Gi NATO apgins!

Nors ne, jokia NATO čia neapgins – rusas ušankomis užmėtys, ir tiek tos kariuomenės. Geriau liaudžiai algas pakeltų, kam vėl pinigus mėto? Ar palydovas, ar kareivukai.

Zuokas va, girdėjau, maladiec vyras! Kaip jis ant tų… nu, žinote, kurių, pavarė! Už Lietuvą, vyrai! Nors iki Petriuko jam dar trūksta, oi, kaip trūksta! O kiemsargiams ir nereikia algų mokėti, ko čia prikaišiojat dabar!

O kam jiems mokėti? Vis tiek, rupūžės, pralaks, tai kas dirbs? Negi vėl toji rąsto pjovikė?

dalia-grybauskaite-pjauna-ikea-parduotuves-atidarymo-rasta-62078901

Malkų priskaldys paskui (iš delfi.lt)

Gali, aišku, vis tiek nieko neveikia. O jei kovo 8 dieną nepasišluos, tai nieko tokio – kitądien sutvarkys.

Bent jau tą aikštę prieš savo rūmus tai tikrai galėtų. Algą tai, spėk, orią gauna, ane? O jei dar tuos jos kūnsargius išvarius darbo dirbti? Nes nu kam jie reikalingi, ir ko čia valdžiai savo liaudies bijoti? Nuo ko saugot, klausiu aš jūsų???

Bet taip gerai pagalvojus, tikrai, kad geriau marą švęsti išeina. Bent jau aišku, nuo ko kojas pakratai. O tai visos ligos nuo nervų, išskyrus venerines. Nors ir venerinės yra nuo nervų, jei taip gerai pagalvojus.

Tai ir nesinervinkim. Ne karo metas, ir nebe maras. Šventė pas latvius. Maras, vadinasi.

Tai linksmo jums nuomario!