Pusę penkių rytų į duris paskambina ugniagesys, klausdamas, ar nejaučiam dūmų kvapo. Kieme stovi trys ugniagesių automobiliai, greitoji pagalba, ir atvažiuoja policija. Tyliai taip – naktis gi dar.

Vieni ima skersinį pjūklą ir kažkur nueina, ko nesimato pro miegamojo langą. Po kiek laiko pareina, nusiima deguonies balionus, krenkščia vis tiek prisikvėpavę dūmų ir geria vandenį. Ir vėl grįžta dirbti. Kartais nepelnytai gi juos pamirštame, pagalvoju, ir jų komisarai nevirkauja ekranuose, kad neturi už ką benzino įsipilti į naujus visureigius, ar kad tušinukus perka už savus.

Ryte išėjus jau paaiškėja, kas iš tiesų čia degė – pirmame aukšte esanti įmonė, kaip tik po miegamojo langais (kiti langai išeina į kitą pusę), tad atidaryti lango net neįmanoma dėl prasismelkiančio visur svilėsių kvapo. Ana artimesnė laiptinė dabar pilnai atlapotais langais, o ir mūsiškėje nepakvėpuosi (liftas gi pasirodė sandaresnis arba tiesiog šioje šachtoje trauka geresnė ir jau išsivėdino).

Žilagalvis įmonės savininkas liūdnai išnešinėja sulietas ir apdegusias prekes lauk. Daug maišų ir dėžių. Piktdžiugoms, matyt, šventė, ypač tiems, kuriems verslininkai yra klasiniai priešai.

Ir šiandien nėra paprastai prie durų čia jo rūkančių ofisinių merginų. Įmonė verčiasi smulkiu urmu ir didmenine prekyba, pastaruoju metu kiek prasiplėtė, mūsų požeminiuose garažuose nusipirkę sandėliavimui dar vieną dvigubą garažo boksą, kone priešais maniškį mažiuką.

Malonus žmogus, visada pasilabinam (nes esame vienoje socialinėje klasėje?). Netgi neseniai jo domėjausi, kiek palečių sutalpinčiau į jo Berlingo, jei prireiktų pervežti smulkesnį (kaip fiziniams asmenims – tai daug stambesnį, nei paprastai paveža mano sulčiavežis C1) užsakymą.

Ir suprantu, kad dabar name jis nebus kurį laiką pačiu populiariausiu žmogumi…

after

Iliustracija iš 123rf.com

Nenorėjau šįryt iškart lįsti į akis ir trukdyti, bet prie progos reiks ne tik pasilabinti, nes padegėliams kitąkart ir gero žodžio pritrūksta.

Tad ir nežinau, ar čia “netvarkinga elektros instaliacija“ (nes “girtas rūkė lovoje“ netinka), ar sabotažas, ar šiaip darbuotojo aplaidumas. Prekės ne iš tos kategorijos, kad nakčiai reiktų palikti šildytuvą įjungtą, juolab, kad įmonė čia įsikūrusi jau kone 10 metų.

Tikiuosi, kad buvo apsidraudęs nuo gaisro.