Sekmadienį buvo LR Prezidento-emerito Valdo Adamkaus gimtadienis, ir LTV ta proga rodė dokumentinį filmą apie jį.

Žiūrėjau ir supratau: nesu iš elito ir nebūsiu, bet kokia atgaiva be visokių bradauskų ir sysių! Tatos vyresnėlis irgi gerą humorą turi.

O dėl Čikagos net nežinojau, ką ponas Adamkus (“paskutinis Adamkevičius“ – kaip pasakė prie tėvo kapo; kapinės, beje, ten irgi visas Lietuvos elitas – ne tas, kur su bronziniu balvonu Antakalny, aplenkus Katedrą, bet čia nuklystu) nuveikė. Pats pajuokavo, kad tai daugiau dabar legenda apie jį, nes dabartinis rezultatas yra jaunimui savaime suprantamas kaip duotybė. Anuomet viskas buvo kitaip.

Šiaip jei ne Reagan, aišku, tai ir legendos nebūtų, o kone 90 proc. viso gėlo vandens Žemėje būtų cheminių pamazgų duobė – čia jau ant užsispyrusio lietuvio anuomet jo vadovybė užsirovė, nuėjo iki Kongreso komisijos, o atleido Prezidentas valdžią, ne išsišokėlį.

Beje, apie antrą kadenciją Ronald Reagan pranešė Market Place gatvėje, o lietuviai tam įbruko tautinę juostą su I Love Lithuanians – aha, yra ir fotografijos, rasite. Nors man vis tik įdomiau, kaip veikė tas valstybingumo mechanizmas nuo tarpukario per karą ir pokarius, kurio dėka turime vėl Lietuvą.

Taip, būtent su ta juosta! (foto iš 15min)

* * *

Vakar, kai spoksojot į vienos susireikšminusios ypatos, kuri yra ne viena iš trijų, bet virš trijų, kliedesius ant europadėklų laktų prieš gelžbetoninę Miliūtę, aš paprasčiausiai (kaip snobas) įsijungiau Bloomberg.

Į pabaigą pasakojimo apie jau pradėjusią veikti Obamacare (dėl ko ir užlūžo jų sodros portalai – orakulai bandė vėl paleisti) aš prisnūdau, bet atkutus vis tik įdomybių netruko:

  • Twitter eina IPO, akcijų kaina viršys pradinę nustatytą (23-25 USD už akciją iš 70 mln. išleidžiamų);
  • Facebook pavažiavo žemyn, bet tai ne taip baisu (man priminė mūsų Telekomo IPO ir paskesnį kursą);
  • Blackberry nukrito 17 proc. – sėdi trys vedantys laidą ir išsiaiškina, kad visi yra obuoliniai (viena prajuokino, kad pardavė Blackberry ir nusipirko iPhone), o manęs nestebina tas jų atsilikimas, nes kai jie dar peidžerius tampėsi, pas mus žmonės jau po antrą noškę įsigyti pradėjo;
  • Vulcan akcijos kyla 7 proc., o tai cementas ir plytos, tad atsigauna statybų sektorius (butai brankz ©);
  • Wishabi kūrėjas ir CEO kalba, kad plečiasi iš Kanados į JAV (net jei Staškės su Numke Barbora nebūtų blefas pastarojo brolio Magorai trolinti ir perimti, tai tiek apgailėtinai akmens amžiumi dvelkia, kai palygini…);
  • kaip akcine bendrove paversti NFL žaidėją, ir kaip firma siūlo diversifikuoti portfelį per kelis tokius (o pas mus kažkokie blėnys apie mažąsias bendrijas ir visiškas nesuvokimas, kas yra akcijos ir pan. – nykuma, kad kaukti norisi;
  • o koncepcija labai patiko, tik reikia Common Law bei valstybės, sic!, tokių contract enforcement);
  • SAC įmonė gauna pusantro milijardo dolerių baudą už inside trading (diskusija, kodėl anųdviejų asmeniškai dar nekaltina, nes prokurorai dar neturi svarių įrodymų; prisimenama Marta ir jos atvejis – ten, beje, ne už inside trading pričiupo, o kad federaliniam agentui melavo, kad nemelavo; ką, sakėte, ten teismas apie dr. Bosą, ir ką, sakėte, ten Seimo biudžeto ir finansų… ai, Broniau, eik iš čia);
  • dar kalbėjo 17-metis treideris, pradėjęs nuo 8 metų tuo aktyviai domėtis ir dalyvauti (tėvai finansų sektoriuje nedirba).

Iš kelių valandų Bloomberg galima savaitei Delfiui naujienų priskaldyti ir Pinigų Kartai kone sezonui laidų.

Ir tada ateina klausimas: jei aš ten jaučiuosi kaip namie, tai ką aš čia veikiu?… Nors Romas sako, kad kaimyno žolė žalesnė, nes jo ir sąskaita už vandenį didesnė.

* * *

O jei klausite dėl sulčių bylos, tai šiandien jau šešta (!) diena, kai policijai pradėti tyrimą vis dar v padlu, ir jie ni dūchom, ni rylom (rusiškai, nes Minsko aukštosios milicijos mokyklos Baltupių filijalo absolventai kitaip nemoka).

Tad vis dar primenu, kad jūs – didesnė viltis už mūsų tautinę mentūrą.

Nors negali pykt: vis tik 112 atsiuntė protokolų rašytoją (čia ne apie Užkalnį!), užuot nurodę prisistatyti pačiam su pareiškimu į kokią nuovadą pas budėtoją, aha. Bet gal kada koks liberalas a-la Šimašius, Masiulis ar Steponavičius arba iš Tėvynės Sąjungos kas ir ims vadovauti VRMui, tada vilčių sistemai keistis bus.

Bet asmens IPO idėja vis dar verta apmąstymų (žr. šitą istoriją, yra jis ir FB: http://www.wired.com/business/2013/03/ipo-man/all/)