Tai dar nepasisakiau gi geopolitikos klausimais ir apie Vilniuje vykstantį viršūnių susitikimą, ane?

Bet kad pasisakyti nelabai ką yra. Ukraina pasielgė einamuoju momentu teisingai, kad nepasirašė. Kaip bus tolimesnėje perspektyvoje, tai nelabai ir kas žino, o prognozuotojai kalba tik pagal savo norus ar ambicijas.

Ir tai visai nesusiję su Viktoro perrinkimo klausimu – kaip tik daug kas linksta prie minties, kad jei pasirašytų, tai nušluotų visus, nors skeptikai ir sako, kad tuomet nuo jo nusigręžtų ir rytinė Ukraina, o vakarinė vis tiek nebalsuotų. Jei jis pats šitaip mąsto, tada priežastis nepasirašyti yra banali, ir jokios čia Rusijos baubai ar ES monai neturi reikšmės, kas yra, na, labai juokinga.

Tačiau faktas lieka kitas: Rusijai desperatiškai reikia Ukrainos, o ES Ukrainos visai nereikia, nes europiečiai mano, kad čia ukrainiečiams ES labiau reikia, tad turi stengtis kaip tūlas lietuvYs anuomet, patys nelabai ką padarę, nes ir taip gražus ir simpatiški iš prigimties, tarsi senmergė, užsilaukusi baltų mersų kavalkados su jaunikiais, nors barakudos geriau paaiškintų, kaip dera vilioti ir privilioti, o procentaliai barakudų bei dinamščicų (matot, jie net atskirą sąvoką tam turi) visada buvę tautoje, kur į degančią trobą įeinama ir šuoliuojančius arklius stabdoma, nei tautose, kur keturios judėjimo laisvės.

Beje, čekų paklauskite, ar jie nori ukrainiečių, tai gausite atsakymą mažai besiskiriantį nuo armėnų požiūrio į turkų narystę ES. Tad Rusija ir išsinėrė iš kailio, besistengdama būti gera ir draugiška (kad ir kiek iki šiol Volodia su Dima Vikcę trolino ir iš jo šaipėsi kaip iš locho, tačiau valstybiniai interesai nugalėjo).

O ką padarė ES? Na, davė kažkiek pinigų investicijoms, bet tai čia yra kaip numirėliui kompresas.

Laimi gruzinai ir armėnai* – jiems reikia ES, jiems nieko neduoda ir nežada.

Dabar ES, manau, kiek susipras, kad pasipūtimas plėstis nepadeda, o ir vertybinis klausimas bei simpatizavimas yra tik šiaip malonūs dalykai, kurių į kišenę neįsidėsi. Tad ukrainiečiai susilaiko, o gruzinai su armėnais gali dabar jau nulupti geresnį kąsnį naudos. Juk ne veltui apie armėnus juokauja, kad jie geresni komersantai ir už žydus, o jei Gruzijos interesus atstovaus Avlabaro armėnai (rajonas Tbilisyje), tai bus ne ką prasčiau. Ir kol rusai dabar seiliosis su ukrainiečiais apie amžiną ir brolišką (sounds kinky) draugystę, tie bus pamiršti ir – pirmyn, kap saka koučinguose.

Ką Lietuva laimi?

Gavom reklamos. Tiesą sakant, blogos naujienos visada geriau parsiduoda nei geros, tad reklama apie Vilnių ir Lietuvą yra tik į naudą turizmui ir šiaip politikai ES viduje. Čia jau sutaupėm visokiems turizmo ir įvaizdžio projektams bei žinomumo įdirbiui institucijose.

Ponios Prezidentės dabar trepsėjimas kojytėmis ir piktinimasis, vaizduojant kietą, atrodo liūdnai, demonstruojant kažkokias užgautas ambicijas, o ne valstybišką ar geopolitišką požiūrį, bet, tiesą sakant, ne kėglių reikalas boulingo kamuoliu skųstis.

Ačiū už vaišes, bet ačiū tamkart ir iki-kiki! (foto iš Delfi)

Norėčiau sakyti, kad atrodo apgailėtinai, bet ponia spykeris LOL™ su savo iniciatyva šį komplimentą jau paveržė, kad neperspjausi. Va taip ir būna, kai paliekama užsienio politiką pati tvarkyti, o sveiką nuovoką ir gerą įdirbį joje turėjusi Rasa dabar opozicijoje ir ne prie veiklos – žaidžia nindzių vadę (nes kaip kitaip “šešėlinę KAM“ vadinti?) ir trolina Lioleko ir Boleko trečią brolį (na taip, tą trečią, aha) Oleką.

(ar čia yra manančių, kad ji praeitoje vyriausybėje karvedžiu buvusi? KAM vykdė URM funkcijas pagal seną LDK tradiciją su didžiuoju etmonu, kuris ne tiek kariuomene, kiek užsienio politika užsiėmė – Rytai, Petrūcha, dalykas plonas, kaip sakė raudonarmietis Suchovas, kurį ne kapsukinio Vilniaus atvaduoti nuo saksų divizijos ir tarybukų su lenkų konfederatais atsiuntė Trockis, o į Turkestaną, bet mes ir esame ES požiūriu Rytai).

Va gera žinia: o juk Valdovų rūmų muliažas pravertė, pasirodo. Velionis nekatedrinis [AMB] dabar iš pasitenkinimo murktų, manau, kaip true fat cat. Tad po pirmininkavimo šį objektą bus galima apie viską pagalvojusiai išnuomoti – jie turi patirties.

Gero savaitgalio, smagios Hanukos ir susikaupimo, broliai ir sesės Kristuje, nuo sekmadienio, idant Adventas (ar čia tik man adventas skamba asociatyviai kaip adventure, o šioji – kaip avantiūra?).

* – prie originalaus įrašo G+ buvo nusistebėta, kodėl armėnai, o ne moldavai, todėl komentare atsakiau papildydamas:

Paklydę moraliai jūs lenkų moterys, nesikeikiant! Vat imi trumpinti tekstą, tai paskui ir pameti kontekstą.

Su moldavais viskas aišku – jie kaip ir gruzinai, ten nuobodžiai suprantama ES ir jų interesai. Gruzinai netgi labiau ant ribos, nes ten gera dalis teritorijos okupuota, o ten aršiai pjaunasi pro-rusiška ir pro-vakarietiška kryptys. Todėl jie minėtini su armėnais, o ne moldavais, kurie yra de facto asocijuoti, tik taps ir de jure.

O armėnai, kurių “nėra“, tuo ir svarbūs, kad jie pasidavė dėl nacionalinės gynybos intereso ir prisidavė rusams, tačiau rusams armėnai yra dzin einamuoju momentu – ukrainiečiai jiems svarbiau.

Ir armėnai eina tyliai tyliai ne kaip ukrainiečiai, be to kazokiško patoso, bet į ES. Jiems ES labiau reikia net nei gruzinams (šitiems labiau NATO reikia, kai armėnai ir azerus ant ausų stato, dzin jiems ta NATO). Ir galiu lažintis, kad jie patyliukais derasi su ta pačia ES ir sau ieško kelių, kaip atsikratyti rusų.

Tuo tarpu rusai jiems netrukdo, nes gi “armėnai savi“. Antra, dar bus dabar užimti kazokais, kurie honorovi daugiau nei šlėktos, o tai ir yra šansas armėnams, kai gruzinams – šansas yra Ukrainos nepasirašymas. Bet nepasirašymas ir šansas yra armėnams, nes ES mažiau bus formalaus pasipūtimo priekaištaujant “jūs gi su rusais, ko čia lendat dar“.

Štai todėl čia armėnai, o ne moldavai, bliamba (tokia žuvis iš Strugackių romano)!

Dabar aiškiau?