Gal, sakau, parašyti padėką Vinitai, kad per kabelį paleido TNT Films kanalą, kur, vietoje iš mokesčių mokėtojų ir Gazprom apmokėtos filmų propagandos piervabanditsku stiliumi, kuriuose ruskiai herojiškai žudo banditus ir fašistus, dabar rodo Holivudo filmą apie 2008 metų Gruzijos karą, kur jau ruskiai yra banditai ir fašistai (based on true story, be to)?

Šiaip filme 5 Days of August 2011 Saakašvilio (vaidina Andy Garcia) dialogai tarsi Ukrainos dabartiniams įvykiams rašyti – ypač dalis apie ES ir susirinkimus, aha.

Filmą derėtų rodyti per visus Lietuvos kanalus prime-time – gal kaikariams sunku įsivaizduoti ruskių aviaciją ore ir tankus bei pėstininkus ant žemės, bet labai tikėtini vaizdai iki NATO pradės gelbėti.

Pabaigoje dokumentika: gruzinai pasakoja apie nužudytus savo artimuosius. Ko gero, visi Šarūno viešbutyje saugiai nesutilpsim.

* * *

Filme yra scena, kur baltaraiščių “osetinų“ sukilėliai (žali žmogeliukai) užeina į miestelį. Kazokas nušauna seną moterį, nes reikalauja išduoti jam merą ir policijos vadą. Kada tiedu išeina į priekį, šiems sukilę “tautiečiai“ perpjauna gerkles.

Turiu du klientus Klaipėdoje – jiedu atidarę chačapurinę “Imeretija“ (taip, ten galite nusipirkti ir gruziniškų vaisvandenių Kazbegi 1881). Abu atvyko iš Imeretijos, Gruzijos regiono. Dirbę iki tol viešąjame sektoriuje – kaip tik savivaldos administracijoje, ir ne eiliniais klerkais.

Kažkodėl dabar pagalvojau, judviejų atvykimas į Lietuvą po valdžios pasikeitimo daryti verslo nėra pagrįstas vien ilgesnio pinigo paieška.