Tai jau mano kaimynas Zenka patvirtino, matau, kandidatų į generalgubernatorius sąrašą, kuriam prigijo pavadinimas Snieguolė ir 7 nykštukai.

Sakote, kad nykštukai tik 6?

Taigi buvo dar vienas Rolandas, tik va praskrido.

Tiksliau, kaip lakūnas tai gal ir rėkė “ot vinta!!!“, bet jam pasiūlyta išsiblaivyti, apsižiūrėjus, kad tai vaikų darželio lėktuvėlis žaidimų aikštelėje, kuriame jis sėdi ir rėkaloja. Nekils, žąsinas Moliūgas, kurs iškrido per mano bendravardį su tutitucine chebra į Peru, o ne Dausas Daukanto a.

Tad – šeši balčyčiai ir viena noriupakartot.

Kadangi politinių debatų nebus, nes vat tokia pas mus politinė prezidentinė kultūra ir tradicijos, užuot iškart pavedus šalies vadovą išrinkti Seimui 3/5 balsų dauguma, t.y. suderinus konsensusą tarp visų politinių jėgų, užuot žaidus nacionalinėje loterijoje “ką lemingai mums čia prievaizdu parinks“, vienądien pasibaigsiančioje rusiška (sic!) rulete (apie septintąjį nepripažintąjį primint?), tai belieka tik rinktis kaip grožio konkurse “patinka-nepatinka“.

Kita vertus, kada charizma (o kas tas yr?), kuomet stambus stotas ir pamėlusi nosis labiau kotiruojama už gunktelėjusią figūrą su užgulta nosimi, yra pagrindinis politiko kvalifikacijos vertinimo kriterijus, neskaitant isteriškojo “rusofobas“ versus “rusofilas“ rūšiavimo, tai tik taip ir aš subjektyviai čia teįvertinsiu. Ir nemanau, kad pagal kitokius kriterijus vertins rinkėjai, mesdami savo biuletenius į urną.

Pradedu pagal abėcėlę, bet nuo Snieguolės.

* * *

Dalia Grybauskaitė, Jos Ekselencija.

Snieguole jai apsimesti nesiseka, tad Rimvydas Valatka čia su savo palyginimu truputį poetizavo – veikiau ji yra Sniego Karalienė, bet kai premjeras yra atšalėlis Prietaisas su nuomonės turbogeneratoriumi, potencialiai dėl savo tuščių apsukų galinčiu pagaminti elektros už tris VAE, tai vat tik dar vienos mielos mergaitės betruktų mums valdžios institucijoje – pareigingą mokinukę ir taip jau turim Seime spykeriariariariajaujaujančią maršalkę.

Vardan tos – už save! (foto iš DW)

Geriausias kandidatės pranašumas – jos rinkimų štabo vadovas Romas Švedas, buvęs energetikos viceministru, įkalbinęs Hitachi investuoti ir pastatyti mums VAE, ir visai nebrangiai (už tiek tramplino Sočyje net su džumšutais bei rafšanais nepastatytum) bei be atkatų (nu ne pagal paniatkes, skaitau).

Kokio velnio šį puikų ir padorų žmogų (teko kartą vakarą praleisti Apvalaus Stalo klube – labai kūl bičas, galiorkai priviet!) į tą galerą užnešė, kai puikiausiai radęs savo vietą profesine ir socialine prasme, aš nuoširdžiai nežinau ir nesuprantu. Bet kokia 15 proc. balsų Dalei jis vien šituo savo žingsniu pridėjęs, o, manau, kad dėl veiklos pridės dar ne mažiau.

Kita vertus, o nemanote, kad kažkas netvarkoje šioje valstybėje, kada vardan tos einančio žmogaus žingsnis taip vertinamas tarsi kamikadzės? Ir ką tai sako net ne tiek apie kandidatę-deputatę, bet apie mus pačius?

Be Romo, daugiau privalumų kandidatė neturi, bet čia mano asmeninis požiūris, o dėl jos veiklos, būnant dar anuomet finmin, padarytos man žalos skaičiuotinas šešiaženkliu skaičiumi, tad nebalsavau pirmąkart, nematau priežasties kažkodėl dabar persigalvoti.

Pragaras tikrai užšaltų, jei persigalvočiau arba ji ten apsilankytų.

* * *
Apie kitus kandidatus – kituose įrašuose. Gero po truputį.

Likite prisijungę!