Nedamušto sovietinio separatistinio Jedinstvo lyderis, apsimetantis lenku – pan Zbignew Tomaszewski (užrašau ne kaip pagal pasą, o pagal jo lenko kortą, idant jam, kaip liberalui gi, tai pritariu – žmogui jo pavardė ir jo vardas yra jo nuosavybė, ir nėra čia ko valstybei į ją kėsintis).

Šiaip prieš lenko kortą aš, skirtingai nuo progą patylėti praleidusio ministerio Bernatonio, tai neturiu. Na, žmogus nenori būti lietuvis, nes mano, kad Lietuvos Respublikos piliečio pasas jį, didžialenkį iš vilenščyznos (neįžeidinėkite tuteišių!), žeidžia ir žemina tautiškai.

Aš, tiesa, nepastebėjau, kad dabartiniuose pasuose būtų kažkaip užrašyta tautybė, kaip mano dar turimame žaliame, kurio galiojimas baigsis kitąmet, bet jei žmogų erzina pats užrašas šalies pavadinimo prie žodžio Respublika, o ir toji galėtų būti užrašoma Rzeczpospolita, tai tesituri tą kortą ir savo nepilnavertiškumo kompleksą kompensuoja, nes “gimtąją“ kalbą gal jau pramokęs ir nebereikia vertimų iš “lenkiškos“ jo šnektos į lenkų kalbą.

Mes galim (o gal ir jau tą darom?) dalinti irgi analogiškus lietuvio pažymėjimus Baltarusijos, Lenkijos ir Latvijos tautiečiams, jei jie to nori (tų valstybių naciai irgi klyks ne mažiau nei pankai su romėnišku saliutavimu ranka) ir jei jų pavardė, kaip anie mano, dar mažai tautiškai atspindi šių etnografinę kilmę, todėl šie jaučiasi kažkaip nevykėliais tos kortos neturėdami.

Tikrai ne pono Tomaševskio lenkiškumas yra antivalstybiškas, neužsiciklinkite ant jo nuolat pabrėžiamos tautybės – nelabai ką jis pats turi tepabrėžti daugiau, o ir dėl šios net pats vis abejoja, jei nuolat prikaišioja.

Koloradinis Targovicų konfederatas pan Waldek Tomaszewski – savo tikrų tovariščių apsuptyje (foto iš delfi)

Tiesą sakant, tai kaip ir kiti balčyčiai, šitas irgi sau nekelia tikslo laimėti arba bent jau į antrą turą patekti – neturi jis net teorinės galimybės, jei visi lenkais ir rusais save įvardinę surašyme balsuotų už jį, o lietuviams būtų totalus bulviasodis ir nenoras eiti sodinti kažko į Daukanto aikštę.

Bet yra priverstas balotiruotis, nes jo, kaip politiko, investicijos išlikimui politikoje yra į triukšmą ir erzelį: ar Gražulis prieš gėjus, ar Puteikis prieš klaną, ar šitas prieš lietuvių nacionalistus (kurių niekad nėra, kai jų ten tikrai prireikia), ar, kaip dabar toptelėjo, Grybauskaitė prieš oligarchus.

Ne, jis ne už lenkus – ne prieš lietuvius ir už lenkus iš tiesų yra ministras Neverovičius (kovotojams už dabljū raidę pasuose turėjo būti kognityvinis disonansas, kada ministrui, viešint Vašingtone ir duodant eteryje interviu, jo pavardė buvo užrašyta su V ir be CZ bei su lietuviška galūne), kompensuojantis savo dalykiškumu visus tomaševskinius demaršus. Labai norėčiau, kad Neverovičius būtų vice Tomaševskio atveju, deja, pastarojo antroji pusė yra jei ne pats Putinas, tai šiojo agentas Didžiojoje Lenkijoje, pašlemėkas ir Maidano pardavėjas ponas Sikorskis.

Pats geriausias dalykas šio kandidato atveju – palikti jį iš viso ramybėje ir visiškai nejudinti, kaip mes, litefski mužikai, įpratę perspėti atsilankiusius ūkyje šlėktas apie išbarstytas organines trąšas tėviškės laukuose. Nors kaip tik dėl to ignoravimo jis ir imsis desperatiškų veiksmų ir pareiškimų kuo labiau lietuvius, ypač laikančius save patriotais, patrolinti, atsiskleisdamas visu savo jedinstvininko putinjugendišku gražumu.

Jei numosite į jį ranka, tai visų pirma jis tik savus rinkėjus dar ir atstums, nes už jį gi ir taip nebalsuosit.

Nuff said arba tada nafig, kaip sakė kažkada Vienas Iš Trijų™ iki Tutitatės.