Paskutinis sąraše pagal abėcėlę, bet ne paskutinis pagal reitingus: viešasis trolis ir svarbiausias merų meras – avantiūristas Artūras Zuokas.

Kaip ir Bronis Ropė, šitas netaiko į prezidentus, o nori būti meru ir kitąmet.

Na, nesakau, kad posto neatsisakytų, jei taip netyčia kažkokiu stebuklingu būdu bent jau į antrąjį turą prasibrautų, tačiau turėkite omenyje, kad Prezidento postas Lietuvoje yra biurokratinė pareigybė, o šitas niekada biurokratu nebuvęs. Jei atkreipėt dėmesį, tai tik biurokratams pas mus šiame poste ir sekėsi: pirmajam kompartijos sekretoriui SSRS, aplinkosaugos regiono administratoriui JAV, karjeros biurokratei LR bei ES.

Tiesą sakant, mažiausia jo kompetencija ir yra paprastose biurokratinėse procedūrose, kad nors vieną savo idėją sugebėtų deramai įgyvendinti: ar dviračių takai kreivai šleivai, ne toje pusėje ir vedantys į niekur, ar automobilių statymo problema, tesugebant pasiimti šarvuotį, pasitrolinti ir paskui net iš Reuters agentūros gauti baną, ar kokios kitos pezėjimo paskatintos idėjos, kurias paprastai be jo ir taip įgyvendina, kam to norisi.

Ne, nėra jis joks idėjų generatorius ar lyderis – trolis ir yra trolis, ar internetinis, ar viešojo sektoriaus. Tada esamą politinę sistemą dabar geriau jau trolina Puteikis, dievaži.

Vaje – karjeros laiptai žemyn (foto iš Delfi)

Mano susidomėjimas juo kaip politiku prapuolė po bėgimo į Varšuvą, neva, alaus pagerti. Per tą savaitgalį jis sutvarkė telefonu visus reikalus su AMBu, kad jo nepasodintų, o AMBas gavo pasogą Kristinai.

Vėliau vis tiek Zuoką nuteisė – bet čia už kitus “gerus darbus“, kaip jis sako, nors Meras Sakmaidikas kažkada labai gražiai radijo laidoje padėliojo, kiek iš tiesų kainuoja zuokinės avantiūrizmo sąskaitos, kada fontanai nebeveikia už pusantro milijono per sezoną prie Zuoko, bet kažkaip įsijungia prie Navicko už 600 gabalų – ir taip, sako, kur pirštu nebesi (bet čia juk konservatoriai Lietuvėlę išvogė, ane, runkeliai?).

Bet pinigų šiam viešųjų finansų švaistūnui pritrūkę – skuodė į Maskvą Gazprom būstinėje kepurikę ištiesti. Anie irgi negreiti mėtytis kapeikomis (jų supratimu – kai iš tų trupinių pas mus, ko gero, nemažą dalį Senamiesčio nekilnojamojo turto supirktum, kaip anoks Vilniaus Brigados padpalkovnykas padaręs, o Paksas, būdamas meru, jo turtą už miestiečių pinigus dar ir perdažęs, vertę pakeldamas). O ko rusui mėtytis pinigais, kada ir be užsilenkusius Šatrijos ar į medinį makintošą sugrojusio Pyrmojo, tai ir taip siūlosi naujieji Targovicų konfederatai, kad gali rusas netgi targavotis?

Vat ir belieka tik vietinių rubikoninių baronų, besiknaisiojančių šiukšlynų ir komunaliniuose versliukuose, nuobiros.

Ne kažką, kaip dainuoja ŽAS.

Ne kažką ir su kitais dalinasi, pagal tą proverbinę patarlę, kad nors ir teistas, bet gi ir mums lieka (ane?).

Šiaip VRK galėjo būti nuoseklesnė, kad jei jau buvęs Vilniaus meras Paksas yra ne comme il faut dėl teistumo, tai kuo tinkamas esamas teistasis? Per gerai Zenonas galvoja apie rinkėjo moralę ir gebėjimus spręsti, bet, kita vertus, ir tokio mero sostinei per daug, mano galva, bet tik mano.

* * *

Tad tuo ir baigsiu apžvalgą, nes apžvelgti iš tiesų nėra ką – viena Sniegena ir 6 balčyčiai:

  • du nori būti europarlamentarais (lietuviškos rusų partijos Balčytis su lenkiškos rusų partijos Tomaševskiu),
  • du nori būti merais (nykusis Ropė su nenuobodžiuoju Zuoku),
  • du, sakosi, kovos su klanais bei oligarchais (sisteminė Grybauskaitė su nesisteminiu Puteikiu),
  • o ko nori mergaitė Paulauskas, tai reikia Viktoro klausti.

Už ką balsuoti?

Geriausia būtų turėti variantą “prieš visus“, kada, surinkus tam tikrą procentą (tegul Seimas sutaria konkretų skaičių) balsų, rinkimai skelbiami negaliojančiais, į naujus leidžiamas tik daugiausiai surinkęs šiuose kandidatas (šiojo paguodai), o kiti paprasčiausiai yra muštos kortos, ir rinkimai rengiami iš naujo, siūlant kitus kandidatus.

Gal tuomet nustos partijos žaisti šituos kvailus apsimestinius rinkimus, panašėjančius vis labiau į farsą, nors kitąmet gali būti visai neaktualu, kas čia bus nominaliai prezidentu, kada Lietuvos kaip valstybės neliks: geriausiu atveju, tai ropės rėks, kad va už eurą parsidavėm, blogiausiu, žiūrint į Rusijos sėkmingą ekspansiją per Ukrainą, tie patys ropės rėks, kad pagaliau vėl prie ruso bus geriau.

Šiaip sveiko proto žmogus dabar į užsienį išvedinėja aktyvus ir ruošia kelią išsivežti artimuosius, o ne apie kažkieno išrinkimą sau dar galvą suka.

Na, o ne visai sveiko, tai galanda kirvius, kalavijus aštrius, ir senelio šmaiserį po obelimi alyva laisto. Lemingai gi daro bangą ir kryželiuoja biuletenius. Istorijos gi niekas nesimoko.

Amen.