Aš tai Užkalnio neskaitau, bet verkeu koke valandą © – ko gero, vienas geriausių trololo straipsnių šiais metais:

http://bustas.lrytas.lt/nekilnojamasis-turtas/senamiescio-gyventojo-uzuojauta-vargsai-isikure-uzmiestyje.htm

Pratęsiant Andriaus Užkalnio temą – dabar jau pridedu Algirdo Kaušpėdo išsakomą karčią (senų privatizuotų už čekius, nesgi “taigi visą gyvenimą už juos atidirbom ir todėl nusipelnėme turėti“, butų savininkams) tiesą: tuos namus dera tiesiog nugriauti, ir jų vietoje statyti naujus ir modernius.

Maža to, pridėsiu, vienąkart dera šitame bažnytkaimių konglomerate, vadinamame sostine Vilniuje, kol jis netapo didžkaimiu Kaunu (su labai nediduku tarpukariniu senamiesčiu kaip išimtimi ir klaikiais brežneviniais daugiabučių kvartalais, kurių vienintelis privalumas yra prospektai), apriboti ne aukštingumą, o žemingumą. Jei namas neturi lifto ir yra žemesnis nei 16 aukštų – jam nėra ką veikti didmiestyje.

Nes dabar kvaila, kai pusmilijonis gyventojų varinėja atstumus, kur normaliame mieste važinėtų jau požeminiais traukiniais – metro. Bet metro nėra kaip statyti, nes atstumų reikalavimas miesto ribose atitinka, tačiau skystai yra keleivių, net jei visiems uždrausi savo bričkelėmis važinėtis. O antžeminis transportas strigo ir strigs – dėl va šitų važinėtojų iš “miegamųjų mikrorajonų“ bei priemiesčių.

Šizikų kraštas.

http://www.15min.lt/naujiena/verslas/bustas/architektas-algirdas-kauspedas-seni-butai-psichologiskai-luosina-zmones-665-422264?cf=df