Jei būčiau dr Mantas Adomėnas, tai sakyčiau: ir priešų nereikia, kai turiu tokius draugus, pasistengusius ištriūbyti apie nesėkmę TV debatuose su Zuoku, kuriam ir pirkti nereikia prielankumo iš dešiniųjų, kai tie patys šaudosi sau į kojas (smalsu, ar jau Remigijus Šimašius išmoko graužti šulinio dangčius?), o po to verks, kaip mero rinkimus Vilniuje ir vėl prapils.

Prapils koks konkrečiai Mantas ar Remigijus, aišku, o ne jie bendrai – tie, kurie balsuoja ir kurie nuomonę, kas laimėtojas, formuoja (net jei ji teisinga, tai dera rinkimų štabui ją palaikyti ir paieškoti sprendimų, kad į viešumą akis badančios klaidos nelįstų, o ne spardyti gulintį).

Bet jie tai patys, aišku, šmaikštūs ir išmanūs – aš jau nustojau stebėtis, kaip platesniame kontekste tie pusdurniai iš LSD vis laimi.

Negali nelaimėti, kai nieko daryti nereikia, ir Atvėsaitės bei Andriukaičio pavyzdžiai gana tipiniai, ir aš čia galiu piktintis kiek lenda koloradiniu KAM vadu, o laimi prasisukę (nuo žodžio suktis ir sukčius). Man asmeniškai yra visai dzin, ko trūksta Mantui ar Remigijui, nes man kitų kandidatų nėra, ir apie juos turi būti tyla arba aiškiai išreikšta pajuoka, arba aišku, kas juoksis paskutiniai finale.

Tad kitąkart jei norite padėti savo kandidatui, prisiminkite, kad gerais norais kelias į pragarą grįstas, ir kur veda jūsų kelio darbai. Ne tiek žalos Mantas eteryje dar sau pasidarė (juolab, kad pabaigoje transliacija trūko), kiek pridarė geranorių collateral damage po to.

Mantas skaito Markso “Kapitalą“ ant simpoziumo sofutės (iš jo asmeninio archyvo)

Tai dar gerai, kad yra Ingrida Šimonytė.

Aišku, tik naivuoliai manė, kad ji meru nori būti, o aš iškart suklusau: laiko iki rinkimų yra dar daug, tad įdomu, kas dar bus po jos toliau, nes dabar išmesti tokį stambaus kalibro blefą yra gana per anksti, bet, jei jau tę mažum TS-LKD ne dundukai, tai seks juk dar daugiau įdomybių, ir kaip kampanijos starteris Ingrida eina viską nušluojančiu taranu.

Gi akivaizdu: paskelbi apie Šimonytę, ir visų lūpose vienas klausimas: o kaip gi Mantas Adomėnas???

Vat ir linksniuoja, kol intriga natūraliai baigiasi, lygindami tik Šimonytę su Adomėnu (kiti kandidatai pamiršti, domisi visi realia TS-LKD programa, nepriklausomai nuo to, pristato Mantas ar Ingrida – profit!), po ko toji, atlikusi Shuttle raketos-nešėjos vaidmenį, ramiai nušoka iš trasos, bet juk erdvėlaivis Mantas jau kosmose. Ir jei ji tik pirmoji startinė pakopa, tai, galvojau, o kas bus kitos? Ir, suprantama, kam jau ir netgi tas Zuokas berūpi.

Bet, panašu, ir čia per gerai apie dešinio flango strategus pagalvojau.

Tai vat bent pakikenkime, kaip Ingrida žaviai taršo be penkių minučių mero rinkimų nugalėtoją:

Gal su Mantu jiedu ir nėra draugai, bet Ingridoje jis randa tai, ko pritrūko šią savaitę iš draugų.

(pamokslą apie lojalumą baigiau, amen)