Į pabaigą beeinantis Adventas ir besibaigiantys Romos Katalikų Bažnyčios paskelbti Šeimos metai… ne, kažkaip ne taip.

Žodžiu, metai į galą, tai ir mergos apie antrą galą… ne, ir vėl kažkaip ne taip.

Trumpiau, kodėl gi neparašius patarimų merginoms ir moterims, kurios pradeda ieškoti sau antros pusės, ir dabar svarsto, į ką derėtų atkreipti dėmesį. Nes dėmesį patraukė viena diskusija, tai ir sugalvojau čia ir jus palinksminti.

Kai kurie patarimai, sakysite, yra netinkami – kaip ir, girdžiu, girdžiu purkštaujančias moteriškas būtybes, ar turiu aš tam kvalifikacijos, juk ne sau vyruką (k-hm… ir ne estas gi esu) renkuosi. Tai turiu, galiu nuraminti: jaunystėje teko dirbti banke (solidi kontora!) moteriškame kolektyve. Tai jei vyrai pablevyzgoja kelias minutes, tai moterys kai užsives, tai dar ir po pietų pratęs. Tad aš pripratęs. Kaip ir santuokinis stažas 16 metų gal, sakau, irgi kažką reikštų?

Bet gana apie mane, einam, merginos, į paiešką.

* * *

– Daktare, ką jums sako žvaigždėtas dangus virš mūsų?

– Šerlokai, turbūt, kad mes esame ne vieni šitoje beribėje Visatoje, kad esame tik maža dalis tarp žvaigždžių, kad…

– Elementaru, Vatsonai, tai reiškia, kad mūsų palapinę pavogė.

Jums kandidatai vargu bau ar atsiųs savo CV su rekomendacijomis ir motyvaciniu laišku, tad teks aiškintis iš detalių.

Jei jus kviečia į pasimatymą (nors taip ir nevadina), tai atkreipkite dėmesį, kur: į restoraną, kavinę, teatrą, operą arba baletą, koncertą, kiną, cirką?

Jei į cirką, tai humoro jausmą tikrai turi. Bet ir prisicirkinsite su juo gyvenime sočiai.

Į teatrą, kaip ir filharmoniją ar operhauzą, tai kvies snobas – su juo apie perskaitytas knygas galėsite daug pašnekėti. Bet jo reikalavimai jūsų asmenybei pranoks bet kokius protu suvokiamus adekvačius kriterijus, todėl nueikite, nes gal per pertrauką gausite šampano. O jei tai angažuotas peraugęs studentas (snobas gi), tai nesikamuokite. Seksas su juo bus irgi nuobodžiai akademinis misionieriaus pozoje ir nepypaujant, prieš tai pareiškus, kad “bus atliktas lytinis aktas su antraktu ir be uvertiūros“. Amen.

Smagiau eiti į koncertą (turiu omeny šiuolaikinę muziką) – taip sužinosite jo skonį ir kaip jis vertina jūsų skonį ir jūsų pomėgius. Aišku, į Enrikę ar Robį eiti geriau be vaikino, bet jei nusivedėte ir jam patiko, tai po koncerto seksas bus smagus, linksmas ir audringas.

Į kiną vedasi norintis tamsoje pasiglamžyti drovuolis. Bet verta pasidomėti, kokį filmo žanrą pasirinks – jei pasistengs dėl jūsų romantinę dramą ar melodramą pažiūrėti, tai gal iš jo dar žmogų ir padarysite.

Labai gerai, kada vedasi dar ir pavalgyti. Nes tai reiškia, kad gal fantazijos stoka ir gali būti pastebėta, bet bent jau pasirūpins, kad neliktumėt alkana, o tai geras partnerio rūpesčio bruožas, pasakantis, ar gali būti ir šeimos maitintojas. Neskubėkite daryti išvadų dėl kavinės arba restorano pasirinkimo, nes tai gali priklausyti nuo dienos meto ar kitų aplinkybių, bet kuo prabangiau – tuo geriau.

Toliau stebėkite, kaip renkasi patiekalus ir kaip valgo. Jei greitai suryja ir jam viskas skanu, tai kam jums toks kuilys lovoje, kuris kyšt-myšt ir ieškok vibratoriaus, jei nori pasitenkinimo? Jei mėgaujasi – mėgausis ir jūsų kūnu. Gerai, kai moka derinti skonius, desertus, gėrimus ir duoda paragauti bei moka paaiškinti, kas ir kodėl. Gurmanas yra tikrai gerai, nes liežuviu dirbs ne vien pliurpdamas… na, jūs supratote.

Dar gerai pažiūrėti, koks jo santykis su alkoholiu. Visiškas “sausuolis“ yra nuobodyla, psichopatas-žudikas arba alkoholikas su stažu. Jei geria per daug, tai kam jums bevalis alkoholikas? Jei žino normą, kada dar per daug neapgirsta (nebent nuo jūsų žavesio ir grožio), ir dar moka derinti įvairius gėrimus prie maisto (skiria aperityvą nuo vyno prie maisto, ir vyną žino kurį prie kokio patiekalo dera rinktis – viešumoje jums gėdos nepridarys tikrai), ir išmano, kokius ir kaip gėrimus rinktis, kuo jie skiriasi ir kada vartotini, tai yra gerai.

Šiaip geriau, jei mėgsta viskį, o ne degtinę, tarkime – vien todėl, kad jam svarbu ne apsvaigti, o pajusti skonius (su sąlyga, kad viskio nemaukia šotais ar zalpais kaip vodkės). Ir jei išmano ne tik, ką kaip gerti, bet ir iš kokios taurės, tai išmanys ir kur kokių erotinių vietelių jūsų kūne ieškoti, ir kaip suteikti jums malonumą, bet… aš turbūt jau vėl nuklystu.

Dabar žiūrim į išvaizdą. Kokia jo laikysena ir sudėjimas: atletiškas, pasitikintis savimi, alsuojantis seksualumu, gašlus, valingas alfa patinas ir t.t. Per daug raumenų turintis yra skrandžio žmogus, anot Senekos, o ir, išduosiu, nuo per didelio proteino kiekio jei ne protelis minkštėja, tai noras gadinti orą didėja irgi atitinkamai. Steroidai, beje, žudo ir potenciją, o jei pumpuojasi “švariai“, vien baltymų papildais pasitenkindamas, tai gali truputį ne ta savo galva galvoti.

Bet dar blogiau, jei vyras apsileidęs kūnu – geriau lieknas, nei nutukęs, nors Lietuvoje laikoma privalumu (kadangi nutukėlis greičiau nudvės ir palikimu taip pradžiugins?). Ištvermingiausi lovoje, beje, ir yra bėgikai su dviratininkais, nors su plaukiku maloniau. Dar geriau, jei jis moka šokti. Ne strikinėti ir trypčioti pagal bumčiką vietoje, bet tikrai šokti.

card

Manikiūras pasako itin daug – gerai išpuoselėtos rankos ir šiaip jaudina, nes žada švelnius prisilietimus, bet kartu ir pasako, ar žmogui su nervais gerai (nagai apkramtyti?), ar pinigus pelno iš fizinio ar protinio darbo (panagės?). Visų galų meistras namuose, aišku, irgi gerai, kai esate ūkiška mergina. Bet tuomet prikalbinkite jį nueiti į masažo kursus – bus naudos iš jo nagingų ir darbščių rankų.

Batai – labai svarbu. Jei vyras nesirūpina savo apavu, tai nesirūpina ir savo padėtimi visuomenėje, nes batai parodo, kaip jis stovi gyvenime ir kaip per jį eina. Nevalyti ir neprižiūrėti batai yra minus belenkiek taškų. Šiaip iš batų vien padų galima daug pasakyti apie žmogaus filosofiją ir požiūrį į gyvenimą, tai daug nesiplėsiu, bet jei batai nevalyvi – tai ir pats jis ne ką geresnis. Ne veltui kariuomenėje visų pirma išmokina tinkamai prižiūrėti nuolat batus, nes tai yra visos drausmės ir savidisciplinos pagrindas (o be vidinės drausmės nieko gyvenime nepasieksi). Po to jau tik klotis lovą, bet tam yra tema apie seksą, ar ne?

Apranga turi derėti su batais ir būti suderinta tarpusavyje spalviškai, stilistiškai ir pagal dienos metą bei vietą ir progą. Per daug nesižavėkite dabitomis arba puošeivomis – jie patys sau gražūs narcizai arba jiems patinka vyrai, o ne moterys. Vyras turi būti skoningai apsirengęs ir… prisiderinęs prie jūsų (paprasčiausiai tą padaryti pasirišus panašios spalvos kaklaraištį, kuris koreliuoja su damos suknele). Šiaip geriausia vyro apranga yra smokingas, ir jei jis šito nesupranta, tai galite išmesti visas svajones apie gražias vakarines sukneles ir ne vien prašmatnų, bet ir romantišką gyvenimą. Džinsai yra gerai, kai jie yra commando style (be apatinių) – bet apie Enrikę aš, berods, jau aukščiau rašiau.

Aksesuarai – jų neturi būti per daug. Laikrodis pasako, kokio tipo vyras prieš jus: vertinantis sportą, verslą, dalykiškas, nuobodus, pigus, pedantas, ir t.t. Grandinėlės ir žiedai tinka anaiptol ne visada ir ne visiems. Gali būti, kad tai bus pranešimas, kad jam būsite dar vienu trofėju. Nei tai gerai, nei blogai, bet jei nesi barakuda, tai gal reiktų būti atsargesne dėl perspektyvų?

Apšepėliai veidu gali būti patrauklūs ir madingi pažiūrėti, bet nuo jų brūžinimosi parausta oda ir bučiuotis su tokiais gali nebūti didelis malonumas. Tvarkinga barzda jau nebado, bet tai – irgi skonio reikalas.

Kvapas (kūno ir burnos) ir bendrai švara – būtini dalykai, be abejo (antraip nuolat rinksite namuose išmėtytas jo nešvarias kojines). Nevalyvumas erzina labiau už ne itin mėgstamus kvepalus, kuriuos galima pakeisti, o va jau įpratinti praustis gali būti per vėlu (ir ne mama jūs jam). Jei išmano kvepalus ir kas tinka, tai irgi gerai, nes šiam svarbu ir uoslė, o tai reiškia, kad gal turi uoslę ir geroms moterims bei… pinigams.

Iš tiesų, tai, kaip mokė mus dar jaunus bernus viena gyvenime jau į penktą dešimtį įkopusi žydė, erotiškiausia vyro vieta yra jo piniginė. Jei vyras taupus – bus šykštus jums, ir nuolat po to bumbės, kad paliekate degančią šviesą, kodėl didelė sąskaita už vandenį ir pan. Jei dosnus – žiūrėkite, kad nebūtų švaistūnas. Nes tokiam pinigai easy comes easy goes. Ir kai įplaukų srautas užtrunka, gali būti, kad kils konfliktas, kad jūs esate didelė jo kaštų dalis. Iš tiesų, apie pinigus sakoma, kad vyrai išbandomi, kai jų turi, o moterys, kai vyrai jų neturi.

Dar patariama pasidomėti hobiu. Aišku, apie filatelisto privalumus nesakysiu – kiek galima čia blevyzgoti? Kiti hobiai, reikia žiūrėti, kad neatimtų per daug jūsų šeimos (netgi kai būsite pora, net ir nesusituokę, jūs iš esmės esate šeima, kada pradedate gyventi kartu – nepriklausomai nuo juridinio ar kokio bažnytinio registravimo fakto buvimo ar trūkumo) laiko ir išteklių. Jis turi pasibūti su draugais, bet ir tame turi būti balansas (kaip ir jums reikia laiko draugėms ir savo pomėgiams). Jei vyras išvis neskaito (knygų skaitymas, kaip ir keliavimas, nėra joks hobi) – yra labai blogai, nes tai reiškia, kad jis yra ribotas, ir po kiek laiko neturėsite apie ką su juo kalbėti. Vyras turi kažkuo dar domėtis gyvenime, išskyrus kitas moteris, net jei tai mašinėlių kolekcija arba lego (už tai vaikams toks tėvas bus tikras gėris).

Bet gal gana jau tų patarimų, nes moterys turi geresnę intuiciją už visus geriausius patarimus ir kitąkart gal negali sau suformuluoti žodžiais, kai pasako – tinka arba netinka, atgrąsus arba ne. Meilėje kaip ir kare tinka visos priemonės vilioti, bet meilė visų pirma yra jausmai, o ne protas, o tai reiškia – santykiai, nei kad rašytinės instrukcijos.

Santykiai turi būti abipusis eismas, o ne vienpusis. Jei nori gauti – turi ir duoti. Ir kartais investicijos nuvilia. Svarbu, nenusivilti dėl to savimi, nes iš klaidų mokomasi. Smagiau mokytis iš svetimų klaidų, gal todėl moterims taip smagu papletkinti su draugėmis?…

O tai jau – kita tema. Nebėkite pirmiau traukinio.