Maniškė ekonominės minties istorijos dėstytoja politekonomė dr. Aušra Maldeikienė nusprendė sudrumsti šventinę bei sekmadieninę šventadienio ramybę ir, jau matau, kaip žurnalistai keikiasi, kad tarpušvenčiu pamurksoti, rašant apie nieką, nepavyks, nes ji per facebook jau paskelbė kelsianti savo kandidatūrą į Seimą Žirmūnų rinkiminėje apygardoje vietoje Europarlamentan į eurokomisarus sotesnės duonos išvykstančio Seimo nario Vytenio “Iljičiaus“ Povilo Andriukaičio.

Per pirmą pusvalandį jau spėjo ir glušpetriams pasakyti, kad jie yra ne visai protingi, o veikiau atvirkščiai, šiems inkščiant ne prasčiau nei Audriaus Užkalnio gerbėjams, ko tas, matai, juos įvardina tais, kuo jie ir esą, o jei dar pasiginčina, tai ir nusiunčia į proverbinį Peru miestelį pagal koordinates 14° 24′ 28″ pietų platumos ir 71° 18′ 0″ vakarų ilgumos.

Bet jie tokie patys jos rinkėjai, kaip aš esu JAV prezidento rinkėjas. O Žirmūnų apygardoje rinkėjai su facebook ir bendrai internetu draugauja lygiai tiek pat, kiek ir su Mekos šėtono Juodojo Stiklo Kūbo kreivais langais darbuotojais.

“Dviračio šou“ (ar “Dviračio žinių“?) kūrėjas Haroldas “Turysta z Warszawy“ Mackevičius netgi pamąstė, kas dabar galės įkūnyti ją ekrane. Man tai būtų ironiška, jei suvaidintų Asta “Kamonbeibi“ Baukutė. Bet, ko gero, vaidins ta pati, kuri vaidina senmergę-žurnalistę su dioptriniais akiniais ir kasytėmis. Nežinau, tiesą sakant, koks bus pasirinkimas. Dr. A. Maldeikienę geriausia vaidinti pačiai jai, ką ji ir yra, beje, dariusi viename spektaklyje festivalyje “Sirenos“ (ir aš ten buvau, ir visą vyksmą scenoje mačiau – kas dar ironiška, spektaklis vyko Profsąjungų rūmuose).

Grįžtant prie politinės programos ir ideologijos, tai ekonomikoje dr. A. Maldeikienė yra visiška liberalė (šiaip ir Karl Marx, iš kurio ji kartais pasišaipo, buvo liberalas), o politiškai bei ideologiškai ji yra iš tiesų krikščionė-demokratė. Tačiau mano nuolat balsą gaunanti Tėvynės Sąjunga, persivadinusi prie TS dar ir į LKD pagal šiuos, ideologiškai kol kas nėra tokia, kad pritrauktų gerbiamą politekonomę, kaip ir nesuviliojo dar jų Vyriausybėje buvusios finansų ministerės Ingridos Šimonytės, kuri su jais kol kas tik “suka dinamą“ (elektros pagaminti galima, bet gal paprasčiau VAE pastatyti, jei dr. Raimondas Kuodis ir Ko. nedejuotų “vaje, vaje, VAE“).

Ką gi, laiko klausimas, jei pokyčiai bus.

Kaip bebūtų, Seime, manau, TS-LKD ir dr. A. Maldeikienė dažnai ras sutarimą, nors aštrių apsišaudymų, spėju, bus ne mažiau. Kaip sakoma ir Žirmūnų tipinių rinkėjų, perfrazuojant: mylėk kaip dūšią – krėsk kaip grūšią.

ausra-maldeikiene-63834858

dr. Aušra Maldeikienė populiariai ant pirštų aiškina politekonomijos, kurios Lietuvoje “nėra“, tiesas (foto iš Delfi)

Vis tik dr. Aušra Maldeikienė jau dabar trumpai išdėstė savo nuostatas, ir kokį rinkėją ji atstovaus, tad dalis Žirmūnų gali ir nusivilti, neišgirdę sau įprastų pažadų, kurios mėgsta dalinti visi socdeminiai ir satelitiniai pašlemėkai – nes ne už pencinykus ir jų skalsią duonelę, kurią užsidirbo, suprask, per tuos metelius, kuomet “ir tada dirbo Lietuvai“, aha.

Visų pirma, už jaunas šeimas. Už jaunas šeimas, auginančius vaikus (ji pati yra senelio dr. Eugenijaus Maldeikio žmona – kai turės ir anūkėlę, tai bus ir močiute, dabar nesiskaito). Už mokesčių naštos ir BVP perskirstymo principų keitimą. Už dirbantį ir mokesčius mokantį Lietuvos gyventoją ir pilietį.

“Rusai puola“ arba “visi vagys, aš žinau, kaip reikia tvarkingai ir teisingai“ – ne jos programa. Beje, kai surinks parašus ir bus oficialiai įrašyta į rinkimų biuletenį, tai programą aptarsiu plačiau – dabar tai kam man kartotis ir sakyti tai, ką patys galite perskaityti jos bestseleryje (aplenkusiame net “50 pilkų atspalvių“ trilogiją!) “Melo ekonomika“?

Kaip bebūtų, išviešinimas savo politinių ketinimų, spėju, jau dabar sukuria didesnę intrigą, nei dėl Vilniaus mero rinkimų. Priminsiu, kad “Vilmorus“ sociologinėse apklausose, kurias atlieka dr. Vlado Gaidžio tyrėjai, pateikdami atvirą klausimą, o ne duodami pasirinkti iš galimų, dėl populiaraus žmogaus arba kuriuo jie pasitiki, dr. Aušra Maldeikienė stabiliai atsiduria penketuke, ir labai dažnai pirmose trijose vietose. Tad “tos Maldeikienės“ brand awareness yra labai aukštas – net lažinčiausi, kad jei reiktų Žirmūnuose rungtis pačiam “Iljičiui“ su ja, tai laimėtų pastaroji.

Kaip bus dabar, kuomet bus nebe apklausa, o jau rinkimai ir labai konkrečioje bei specifinėje Vilniaus vietoje – parodys laikas (gi nesu ten rinkėjas). Jei lažybų kontoros jau pradės priimti statymus, tai reiks kažkiek pinigų bandyti užsidirbti iš lošimo – spėriai peržvelgęs kitus kandidatus, nematau, už ką kitą Žirmūnai balsuos. Tiesiog gali būti žemas aktyvumas ir labai persiskirstę kitiems balsai, kad prireiks antrojo turo.

Ir jei išrenka, tai už mano interesus ji tikrai pakovos – kaip tik atitinku aprašytus aukščiau kriterijus, kieno teises ji tame politiniame turguje atstovauti ketina. Bet kadangi Seimas yra visų pirma interesų grupių (t.y. partijų) birža, tai TS-LKD sustiprėtų dar vienu neformaliu balsu, o LSD padugnės, turėję tą vienintelį mandatą, laimėtą išvis mieste, o ne provincijoje, visiškai prarastų ir eitų panašiai ta kryptimi, kuria dabar juda rublis. Formaliai, aišku, dr. A. Maldeikienė gi “nei liberalė, nei krikdemė“, ar ne?…

Ką gi, einu skrudinti spragėsius.