Mano vis renkamos TS-LKD partijos ir Seimo narys dr. Kęstutis Masiulis nusprendė nuo savaitės pradžios imti ir va patrolinti autoūkio ministrą Evaldą Gustą (komunistą, dėdėpistą ir LSD pašlemėką, nors gal žmogus ir geras, bet partija politiškai tokia – o ši partija keitė tik pavadinimus, nomenklatūra savo dvasia ir paniatkėmis gyva), užklausdamas, o vat kodėl, gerbiamasai, pas mus maisto kainos parduotuvėse didesnės už kainas parduotuvėse Vokietijoje ir Baltarusijoje, ką?

Šiaip tik po Atvėsusios atėjęs toks į ministeriją (tiesa, Birka save laikė energoūkiška, bet jos liežuvis ir taip gyvena atskirą gyvenimą nuo jos pačios, sprendžiant iš Norfos “Viena kasininkė sakė“ pletkų agentūros duomenų) funkcionierius iš kažkokio valstybiško garažiuko stengėsi į akis niekam nelįsti ir žiniasklaidai neužkliūti. Žudė visus nuobodumu ir kibirinės spalvos passato-dyzelio politiko (sic!) patrauklumu. Taip ir toliau sau temptų dieneles iki kadencijos pabaigos kaip nesusipratimas (nei kaip politikas, nei kaip technokratas), nesuprantant, kur ir ko jis ten, o ir kodėl, ar pro kur.

Bet vat ne, lenda į akis, matai, kažkoks Masiulis, ir dar ne tas, kuris liber-alus, o anas, kuris koncervuotas!

Įmantrius klausimus uždavinėja. Provokuojančius. Parpiesorius, matai, irgi vat gal. Daktaras, bet ne tas iš mafijos arba kaip Vytenis Iljičius su Lioleku-Babočkinu-koloradačkinu. Inteligentas šitas, aha.

gustas

Būk mano varpeliu (no pun intended), šala-lala-la! (litchamber.hk)

Aš tai, tarkime, iškart atsakyčiau pilosopams, kad ieškojimas po sėdimąją sliekų yra ne itin perspektyvi žvejybinio jaukio įsigijimo strategija, kadangi PVM Lietuvoje ir minėtose šalyse skiriasi ženkliai. Ir kaip įstatymų leidėjas, tai turėtų žinoti, kokiais mokesčiais čia dar prie Kubiliaus aną gūdžią naktį užkrovė paprastus žmones, nustekendami Lietuvėlę.

Na, ilgai ieškoti internete nereikia, bet jei tingite, o liekate prie mano teksto, tai priminsiu, kad Lietuvoje maistui galioja standartinis 21 proc. PVM (mes remiam šildymą, apmokestindami tik 9 proc., primokėdami ir kompensacijas, ir, tarkime, dar viešbučius, apmokestindami vos 5 proc., nes vargšai užsieniečiai neišgali už nakvynę susimokėti). Vokietijoje standartinis yra 19 proc. – primenu, ne dviem procentais mažesnis, o dviem procentiniais punktais, kas šiuo atveju reiškia, kad 9,5 proc. skiriasi nuo mūsiškio, o tai bemaž yra minimalių arbatpinigių suma, kuri tūlam krachaborui jau yra žymi ir ženkli suma. Ir išvis jie gali nusprogti, sužinoję, kad už maistą vokietYs sumokės 7 proc. PVM, tad vien valstybės pasiimamas antkainis šiuo atveju skiriasi ne 21-7=14 proc., o darkart primenu, 14 procentinių punktų, kas sudaro 66,66 proc. skirtumą nuo mūsiškio.

Kuomet mūsų PVM kainoje sudaro virš 18 proc. (PVM 21 nebūtinai yra bukvaliai 21 visoje kainoje), tai ar reikia stebėtis, kad maisto valgytojams Vokietijoje tiek pat be PVM kainuojantis čia ir ten produktas kainuos ženkliai mažiau prie skirtingų PVM, kuomet jis skiriasi tuo minėtu velnio skaičiumi 66,6 proc., jei taip primetus grubiai, bet galite patys pasiskaičiuoti, kas ir kaip iš tiesų, proporcijos santykinai bus vis tiek panašios – mūsų valstybė daugiau batono atsikanda iš valgytojų negu vokiečių, ir tiek.

Dėl Baltarusijos skaičiuoti nesiimčiau, nes FCMG rinkoje ir tinkluose galioja tos pačios vietinių produktų taisyklės (pienas tiesiog nevežamas iš toliau, nes suges, tad tiks vietinis pigesnis dėl dotacijų ir savikainos, o ten vis dar yra kolhozai). Ten PVM tėra 20 proc., tai panašus į mūsų, bet kažkaip jie nėra brangesni savo produktais už vokiškus, o vokiški ir ten brangūs, ir kartais netgi brangesni už mūsų, ir Batka ten kumščiu į stalą netranko, kaip ir Angela neburnoja was ist das ten anapus kalniuko.

Na, o kad prekybos tinklų valdytojai įeina į turčių dešimtukus mūsų šalyje, tai čia nediskutuotina padorioje kompanijoje tema, o gal ir kita, kur prasideda ideologija: ar atimti jau iškart ir išdalinti viską vargšams, ar drožti labiau už vargšus, kol pastips vieni ir kiti.

Tai kaip ir tyrimas baigtas, dr. K. Masiuli.

Bet palaukime pono ministerio (kokia jo pavardė, priminkite?…) išsisukinėjimų, nes LSD partija yra stambaus kapitalo (konservatorių) ideologijos ir interesų atstovai politiniame turguje, tad be popkorno apsieita, manau, nebus.