Kanditatė į Seimo narius vienmandatėje Žirmūnų rinkimų apygardoje dr. Aušra Maldeikienė, sukėlusi ažiotažą ir kai kuriems kandidatams ir jų štabams nervinį priepuolį bei ne vieną nemigo naktį, savo vaidmenį kaip žadintuvo apdujusiųjų karalystėje atliko.

Ir atliko puikiai, manau. Nes visą laiką netilo kalbos ir spekuliacijos, o kas bus, kada jau bus. Atrodė, kad niekas neužkirs kelio jai surinkti reikiamus parašus – vien per savo FB paskyrą surinktų dukart tiek, nes vien draugų FB, neskaitant dar sekančių jos įrašus, turi be keletos 5000, kuomet pakanka 1000 (nors, pasirodo, reikėjo iš tiesų surinkti per penketą dienų virš 1000 parašų tik Žirmūnų apygardoje).

Tačiau jai smagiau buvo patrolinti (dieve dieve, koks tu kūdas, ir ko docentė per mus tuose internetuose išmoko) visus vietinius glušpetrius ir išvykti smagios nuotaikos į pirmąją pasaulyje krikščionišką valstybę – Etiopiją, kuri šventė Kalėdas savo stiliumi. Pasirodo, jų tikintieji nors ir nepripažįsta religiniam laiko skaičiavimui katalikiškojo Grigaliaus kalendoriaus, kuriuo dabar gyvena visas pasaulis, tačiau ir nesinaudoja Julijaus senuoju kalendoriumi kaip stačiatikiai, nes pasakyta: kas cezario – tas į salotas prie sūrio.

Ji labai smagiai praleido ten savo laiką toje kavos karalystėje (“arbatinuke“ Taivanyje jau yra miegojusi, tai dabar linkėjau pernakvoti ir “kavinuke“), nors, aišku, žadėjo grįžusi rimtai pažvelgti į tą savo misiją kandidatuoti ir dalyvauti rinkimuose, jei parašus kas už ją (!) pristatys (o jaunėlis užsisakė parvežti jam kokią žavią etiopę, vertą grieko, bet už tokias griešnas mintis dar nuo mamos atsiims, manau).

Na, bet parašų ne tik ji nepersistengė rinkdama (sunkiausia buvo stengtis nesistengti, nes vien facebook paskyroje prieš išvykdama gerai su komandiruočių išrašymais į Peru pasiautėjo, nekalbant apie komunikuojamą žinutę potencialiems parašų dėjikams pensininkams, kad tie dėtų ant dėjimo, o ne padėtų parašus), o gerą blefą ir puikų politinį žaidimą, suloštą kaip politapžvalgininkės ir politekonomės su mūsų partijomis rinkimuose, gali dar nekviekvienas deramai įvertinti.

Aišku, ji dabar gali dar ir dievagotis, kad čia nebuvo joks trololo ir ji tikrai (tikrai-tikrai) ėjo į rinkimus. Panašiai įtikinama, kaip daragoj tovarišč™ Butkevičius yra ryžtingas sprendimus priimantis politikas, aha. Bet kelionė ir atostogos reikalingi buvo Melo Ekonomikos antram tomui rašyti, o medžiagos dabar jai suteikė politikai ir rinkėjai dar kokiems trims tomams į priekį. Tad tai nebuvo trololo vardan meno.

Aušra-Maldeikienė-2014-11-10

Ji valdo viešąją erdvę – sako Audrius Užkalnis (jo foto iš protokolai.com)

Sutikite, paliežuviavimo apie šitą jos pseudo-fiasko bus dar ilgai, kaip ir lieka faktu, kad ji yra antrasis žmogus Lietuvos rinkimuose (bet pirma moteris), kuris kandidatuoja nepateikdamas parašų, o sukeldamas diskusiją dėl politinių idėjų, rinkimų sistemos ir išjudindamas apsnūdusius politikus, kuriems rinkimai tapo daugiau tuštybių muge, nei kad politiniu turgumi, kuo turėtų būti. Ach, taip – pirmasis buvo aktorius Remigijus Vilkaitis, ėjęs į Prezidento rinkimus nuo blynų valgytojų partijos.

Cinikai pasakys, kad jau tuomet būsimasis ir dabar jau buvęs Vienas iš Trijų Arūnas Valinskas, kur trys – tai valdžios šulai, ne Valinskai, aišku, atidirbo ant R. Vilkaičio technologiją, kaip rinkimus vis tik galima laimėti tuštybe. Tai bent jau dr. A. Maldeikienė parodo, kiek tuštybės yra rinkimuose, nes ažiotažą galima sukelti, pateikiant iš tiesų politines idėjas kaip savo programą. Ir už tai – antrasis jai mano bravo!

Bet gal jau gana tų pagyrų – du bravo už šurmuliuojančią rinkimų pasiutpolkę yra daugiau nei pakankamai.

Kad bent kiti kanditatai nors kiek prilygtų, o tai, atmetus visokius marginalus, gaunasi, kad dabar mano renkamos TS-LKD kandidatė Radvilė Morkūnaitė eina kaip buvusi europarlamentarė (tai už ją ir siūlau balsuoti – patirtis ir jaunystė viename!), kažkoks liberalcentristas (ar kaip jie dabar vadinasi) Algis Čaplikas ir dabar kažkoks darbeicas (ar kaip ten anksčiau konservatoriumi bei moderniu krikščioniu skelbęsis) Gediminas Vagnorius – kaip tik kažkokie buvusieji, kurie ieško paskutinio šanso “prie lovio™“, o apie LSD pašlemėkų kandidatą galima pasakyti tik tris dalykus, kuriais jis pagarsėjęs: pirmąkart, kai išsiskyrė su žmona vardan jaunesnės, antrąkart – kai išsiskyrė su ta žmona, dėl kurios anuomet išsiskyrė; ir trečia, kas yra LSD-style ir vsio zakonno stiliumi – kažkokioje korupcinėje byloje Sporto (sic!) departamente.

Jei jūs manote, kad čia buvo nors vienas docentės vertas priešininkas, tai aš nežinau, kas tuomet yra tie, kurie ten parašus surinko ir yra net neminimi kosTmonautai™. Tad balsuoti išeina tik už partiją: arba už Tėvynės Sąjungą – Lietuvos Krikščionis Demokratus, arba už korupciją, nelygu kurią iš aukščiau minėtų paimsi, ar “teisti už gerus darbus“, ar teisti “politiškai susidorojant“ už nupirktus rinkimus, ar sportuojantis amūras iš “vsio zakonno“ šutvės.

Mano pasirinkimas akivaizdus, bet čia Žirmūnams spręsti, nes aš ten negyvenu.

O dr. Aušros Maldeikienės politinį įdirbį, manau, dar ne vienas bandys savo naudai pertempti. Neškitės spragėsių, šou dar nesibaigė!