Aš suprantu, kad šaipytis iš gyvenimo nuskriaustų yra negerai, nepaisant to, kad glušą ir bažnyčioj muša, sakoma. Ir suprantu, kad sovietinio agropromo prichvatizuotojams dabartinės rusiškos ir antirusiškos prekybos sankcijos yra skaudus smūgis ne tik pelnams, bet ir bendrai jau gresia bankrotu, nes per tiek laiko taip ir neišmoko gyventi Europoje, o ne Rusyno pakraštyje, atsainiai iškišdami tiek mūsų pirkėjams savo greitai gendančią antrarūšę produkciją, tiek ir grūsdami ją į besotę gazodoleriais aptekusių, bet dirbti taip ir neišmokusių, barbarų rinką.

Iš čia ir desperatiški bandymai kažkaip keisti tą prastėjančią įmonių vidaus situaciją, ir tame tarpe noras gauti stebuklingų visų galų specialistų už žemesnę, nei rinkos kainą. Na, jei jau praeitą kartą nagrinėjau peckelių skelbimą, tai čia, panašu, gal ir ta pati įmonė (skelbime nebuvo nurodyta, ir šįkart jau ieško per agentūrą), kurią pavadinkime tiesiog Mėslita, nors iki originalios ir netraukia.

Tad tęsiam darbo skelbimų skaitymą?

* * *

Daugiau, nei 20 metų sėkmingai veikianti stambi mėsos produktų gamintoja, dėl aukštos gaminių kokybės labai gerai žinoma Lietuvos ir užsienio vartotojams.

Užsienio, aišku, tai buvusi Sovdepija, nes antraip rašytų Vakarų arba Europos.

Kompanijai, stiprinančiai savo pozicijas Lietuvos rinkoje,

O taip, padėtis jau tiek prasta, kad tik stiprinti ir belieka. Stiprybės jums, amen.

Bet šiaip smalsu: kokia jūsų kompanija – prie pokerio stalo susirenkat, ar šiaip pirtyje mergas pakirkinti?

Bendrove vadintis arba įmone – ne lygis?

darbui ieškome YPATINGAI SVARBIŲ KLIENTŲ (DIDIEJI PREKYBOS CENTRAI) VADYBININKĖS (-o)

Ne, caps lock ne mano, taip buvo skelbime. Na, norisi žmonėms pašūkauti, ne visi interneto etiketą išmano – juk “ypatingai svarbu“, dera atkreipti dėmesį.

Šiaip ypatingai svarbūs klientai yra tiesiog key accounts, ir pas mus jie iš tiesų yra prekybos tinklai (ne centrai). Kodėl reikia taip vadinti, kad pareigos nieko nepasako, ir po to dar reikia paaiškinti skliausteliuose, aš nežinau. Gali būti, kad į knygų muges tik pasižmonėti vaikštoma, o va tokie darbuotojų atrankos klerkiukai su klerkiukėmis kliurkyčių ir prirašinėja, nes žodynėlis galvytėje toks skurdus-skurdus.

Ir jau rašiau, kad už vabybinyką™ tai per žabtus reiktų duoti – beprasmiškai glušpetriškas pareigų pavadinimas.

Klausiate, o tai kaip aš pareigas įvardinčiau?

Pagal pareigas, tai matau, kad bus pardavimų klerkas arba specialistas darbui su tinklais. Galima taip ir užrašyti, ar ne?

O kada parašoma, kad ieško -ės, nors formaliai dar prideda -o, suprask, nediskriminuoja čia jie pagal lytį, bet būtent nori tik moteriškos būtybės, o ne tos, su linksmakočiu, tai Darbo Kodeksas, aišku, taip negražiai elgtis draudžia, tačiau juk mes visi, mirkt-mirkt, suprantam, kad supratingi vyrai į šią poziciją po tokio užrašymo nebesiunčia, kadangi pageidautinos tik kandidat-ės.

Aš jau laukiu, kada į motyvacinius bus įrašomi oralinio sekso gebėjimai. Įtariu, ilgai laukti neteks.

sucking

Asociatyvi kandidatės foto iš galimo CV (iš annymoore.wordpress.com)

Darbo pobūdis:

– Intensyvus darbas su didžiaisiais prekybos tinklais (esami klientai);

Man patinka ekspresija skelbime – “intensyvus“.

Aišku, sako, kad tango šokti reikia partnerio, o ir pagal muziką į ritmą dar dera pataikyti, bet jei galima tango šokti kaip linijinį šokį ir ne tango, o valso arba greitesniu tempu, tai aš suprantu, kad žmonės, rašę tokį skelbimą, paprastai šoka tik pagal moderntalkingų nudrožtą kasetę giminėlės baliuje gerokai prisiliuobę.

Jei ironiją padėjus į šalį (jos vis tiek ant jumoro auginti nesupranta), tai tokia eilutė paprastai reiškia štai ką:

  • “Mes turime didelių problemų su tinklais, su darbo prieš tai buvęs žmogus nesusitvarko, mūsų produktus meta lauk iš lentynų, gelbėkit-padėkit-kuo-greičiau-sos!!!“

Antraip su esamais klientais dirbama atsižvelgiant į tinklų tempus ir norus, ir su didžke, tarp kitko, dabar irgi yra labai ir labai ne kas.

– Produkcijos kainodaros administravimas ir asortimento formavimas;

Šiaip čia kaip ir pardavimų vadovo pareigų sudedamoji dalis, bet ar maža kas čia kokio už tai priderančio atlygio nori.

– Rinkodaros strategijų vystymas ir naujų prekių įvedimas į rinką;

O pamenate, tai marketingas ar pardavimai, ir ką ten rašiau?

Bendrai paėmus, žmogus, priimamas žemesnėms nei vadovo pareigoms, strategijų kūrimu užsiimti neturėtų, nes savo tiesioginį darbą atliks prastai. Aišku, kai randi parašyta, kad “strategijas vystyti“, tai, suprask, čia mes prigalvojom, o tu verskis per galvą.

Tai kaip parašėt, taip aš ir perskaičiau. O ką?

– Rinkos tendencijų stebėjimas ir prekybos rezultatų analizė.

Irgi vadovo pareigos, ne žemesnio lygio.

Kad vadovas informaciją gauna ir iš savo pavaldinių šiais klausimais, nepadaro pareigų aprašyme šio darbo esminiu, kuriam samdoma. Nes antraip tokio lygio specialistui kaip formuosite darbo užduotį? Kasdien nuo 9 iki 11 važiuoji į prekybos centrą ir prie lentynos susirašai kainas, palyginęs su vakarykštėmis, o po to analizuoji, ir surašai mums ataskaitą?

Jei taip, tai čia yra prekybos analitiko darbo dalis. Arba samdykite atitinkamus konsultantus.

Taip, kainų pokyčius stebėti reikia, ir rinkos pulsą jausti (kokia graži klišė!) būtina. Tačiau man vėl panašu, kad skelbime nežinoma, ko iš tiesų norima. Kas yra labai ir labai neprofesionalu.

Reikalavimai:

– Ne mažesnė, nei 2 metų sėkmingo darbo patirtis maisto ir ne maisto produktų prekyboje;

Tai ir ar arba?

Nes jei mėsos ta jūsų įmonė, tai koks jums privalumas, jei kažkas gerai batais prekiavo? Nes jūsų dešrose ir taip mėsos nerasta, tai todėl vadinate “ne maisto produktų prekyba“?

Aš taip perskaičiau.

Nes jei šiaip prekyboje patirtis svarbi (o čia, ko gero, norima patirtis su tinklais, bet neparašė), tai nerašykite kaip tose kirpyklų iškabose vyrų-moterų (čia pagal gimimo lytį, bet LGBT narių nepriimama, ar kaip?).

– Geras anglų ir rusų kalbų mokėjimas;

Vat aš ir galvoju, kuris mūsų tinklas čia bendrauja angliškai arba rusiškai, ką?

Ar čia ir vėl toks filtras, skirtas atsijoti kandidates (ne kandidatus – gi rašiau aukščiau, kad tik merginų ieško), kurios šiais laikais dar nemokėtų angliškai arba jau nemokėtų rusiškai (beje, jungtukas ir būtent tą ir sako – jaunos mergužėlės čia nepageidaujamos, kaip ir tos senos kriošenos, kurios neišmoko angliškai).

Keista, kad fotošopo gebėjimų šįkart neįrašė.

– Labai geri darbo su Excel programa įgūdžiai (prekybos rezultatų analizė);

O aš ir galvoju – kam tas ekselis dar reikalingas būtų?

Juk iš tiesų – kainas ir procentus taip patogu skaičiuoti tik skaičiuotuvu, ar ne? O vat jei prireiks paanalizuoti, tai kaip be to?

O powerpoint įgūdžiai reikalingi? O word? Nes nu, kaip ten tą, taigi gal ypatingai irgi svarbu, jei jau pardavimai ir dar rinkodara, ir dar analizuoti ir pateikti, bei dar kažkaip tenaistais, ne?

Šiaip nustebino, kad šįkart aukštojo mokslo diplomo neprašo, pastebėjot?

– Komunikabilumas ir derybiniai įgūdžiai;

Labai aptakus ir šiuo konkrečiu atveju nieko absoliučiai nereiškiantis išsireiškimas. Kodėl?

Nes gali būti kiek nori bendraujantis ir puikus derybininkas, išmanantis bei puikiai taikantis derybines taktikas ir strategijas, tačiau komersantai prekybos tinkluose yra net ne mokinami, o tiesiog prigrasinami neatsakinėti į telefonų skambučius (nes dar ant gero telemarketingo pardavėjo užsiraus!), neatrašinėti jokių elektroninių laiškų (nes taip iš esmės deda pagrindus įsipareigojimams, o tai ir yra derybos) ir išvis kuo mažiau bendrauti su galimais ir esamais tiekėjais, ir šiukštu – juolab, neiti į jokius dalykinius susitikimus (nes pamaitintas svetima sąskaita derybų partneris tampa geranorišku), nebent klientą jau būtina pasikviesti pas save į “akvariumą“ (ar aš ką nors sakiau apie pokalbių įrašinėjimą?).

Tad ne, jūs skelbime ne to ieškot.

Jūs net neieškote žmogaus, kuris puikiai išmanytų tinklų mąstymą ir elgesio modelį (kainodarą, marketingą, derybinius ypatumus, tinklo specifiką ir pan.). Jūs iš tiesų ieškote žmogaus, kuris jau dabar turi gerus dalykinius ryšius su tinklais.

Mielai duotumėt ir kyšį, kad su jumis susitartų, bet kyšio neims, tad teks susimokėti už tokio specialisto įdarbinimą (tiesa, yra pigesnių variantų ir be kyšio, bet apie tai jūs nemąstėte).

– B kategorijos vairuotojo pažymėjimas.

Tik tam, kad, reikalui esant, važinėtų po parduotuves, tikrindamas “rinkos pokyčius“?

Bet darbo aprašyme tokio punkto neradau, o iki tinklo į derybas ir taip su vadovu važiuos. Galop, tai net ne reikalavimas, o tiesiog privalumas, kad įmonės transportu pats nuvairuotų. Nes negi išrašinėsi komandiruotę iš savo biuro kelionei į Vilnių, kur tų visų tinklų būstinės ir yra?

Mes jums siūlome:

Nagi, nagi, “a kėk, pons, dosi“?

Labai reikšmingas pareigas įmonės personalo struktūroje;

Ko čia juokiatės?

Gi tikrai labai reikšmingos – antai, rašo, kad ypatingai svarbių klientų, ar ne?

Kad tai ne vadovo pareigos, tai tiek tos ir reikšmės “personalo struktūroje“, aišku.

– Pardavimų vadovo karjeros galimybes;

Jei gerai dirbsi, tai gal paaukštins. Bet aš taip supratau, kad arba:

  1. šiuo metu nėra pardavimų vadovo, pinigų gaila jam samdyti, tad vadovo pareigų nemenką dalį jau dabar tau užkraus;
  2. vadovą ketina atleisti, nes per brangiai kainuoja;
  3. vadovas pats ketina išeiti, nes jam per mažai moka.

– Ilgalaikes profesinio užimtumo garantijas;

Na, taip: neterminuota darbo sutartis po trijų mėnesių bandomojo laikotarpio – bet kad taip ir šiaip įrašyta Darbo Kodekse, tai kuo grįstos tos jūsų “garantijos“ dar?

– Profesionalo-eksperto lygį atitinkantį atlyginimą.

Jei čia viską sutvarkysi, kam desperatiškai ieškom žmogaus, tai mes tau paplekšnosim per petį – esi profesionalus ekspertas. Tada galėsim pakalbėti apie atlyginimą, kuris paprastai yra “derybų klausimas“.

Ant švento Nigdės.

Na, o jei iš tiesų nusprendėte nebevartoti vabybinyko pareigų, o vadinti pardavimų ekspertu, tai alga nuo to didesne nepasidarė.

Konfidencialumas garantuojamas.

Kitais žodžiais tariant, “informuosime tik atrinktus kandidatus“.

Žodžiu, duokite žinoti, kai norėsite ne šiaip desperatiškai priimti “tinkamą žmogų“ darbui, kur jis ar ji, kaip šiuo atveju, padarys stebuklus dėl tragiškos ir kasdien prastėjančios rinkos situacijos, bet kai reiks specialisto (“profesionalo eksperto“, kaip patys rašote) iš šalies, kuris ir pigiau, ir greičiau spręs aiškiai tą problemą, kurią vat aš ir bandau per šį skelbimą jums ir už jus apibrėžti.

Nebent iš tiesų esate glušiai, kaip atrodo iš skelbimo.