Jei vis tik suprantate, kad gyvename ne tik pafrontės valstybėje, bet ir turime šiuo metu prieš mus Rusijos vedamą kvazi-karą, gresiantį išvirsti netgi hibridiniu karu, tai pažiūrėkime, ką turime patys, ir jau kai sąžiningai be saviapgaulės pagaliau identifikuojame problemas, tai ką turime pakeisti ar padaryti.
Todėl aš pradedu visą ciklą įrašų, kurie yra skirti mūsų Vakarų forposto vadovybei ir institucijoms, kurios vienaip ar kitaip turėtų rūpintis mūsų apsauga, išlikimu ir tinkama reakcija į iškilusius iššūkius, gresiančius mūsų laisvei ir nepriklausomybei karo, koks jis bebūtų, kvazi, kaip dabar, hibridinis, kaip Ukrainoje, šaltasis, konvencinis ar nekonvencinis, akivaizdoje.
Nepatiks, iškart sakau.
Ir manęs nepaguodžia posakis, kad geriau karti tiesa, nei saldus melas (tiesa, saviapgaulės čia irgi nepraktikuosiu). Galop, geriau laikyti autorių durnium ir eiti liuliukų.
Mano apybraiža atspindės tik mano asmeninę nuomonę į esamus pozicijos vadovus ir jų vadovaujamas institucijas, taip pat dar ir į šešėlinius opozicinius lyderius, kaip galimas alternatyvas (nes demokratija ir yra taikus skirtingų nuomonių derinimas, o ne priešiškų tranšėjų kasimas – pratinkitės):
- Prezidentas, kaip vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas.
- Užsienio reikalų ministeris – darbas su sąjungininkais ir priešu.
- Kariuomenės vadas, kaip hetman polny litewski, atsakingas už tiesioginį karinių pajėgų valdymą ir formavimą.
- Krašto apsaugos ministeris, kaip hetman wielki litewski, atsakingas už sąveiką tarp kariuomenės vadovybės, vyriausiojo ginkluotųjų pajėgų vado ir visuomenę atstovaujančiųjų institucijų.
- Seimo pirmininkas, kaip spykeris visuomenę atstovaujančios institucijos, kurioje derinamas piliečių skirtingas viešasis interesas ir požiūriai į politiką, tame tarpe ir krašto apsaugos.
- Premjeras, kaip vykdomosios valdžios lyderis, pasirengęs užtikrinti tinkamą sąveiką tarp politinės valdžios ir institucinių sprendimų, liečiančių tame tarpe ir krašto apsaugą.
- Finansų ministeris – nes viskam reikia pinigų.
- Vidaus Reikalų Ministerija – visas užnugaris, kuriame veikia teisėsauga, atitinkamos institucijos (pvz., civilinės saugos ir gelbėjimo tarnybos ir pan.) bei, kaip pas mus yra, dar ir savivalda.
- Valstybės Saugumo Departamentas – kontržvalgyba.
- Specialiųjų Tyrimų Tarnyba – kova su korupcija, griaunančia gynybinę sistemą iš vidaus.
- Kariuomenė, jos esamas ir galimas modelis – totalinės gynybos koncepcija, pilietinis pasipriešinimas, atgrasymo strategija pafrontės valstybės sąlygomis.
Kadangi viską sudėti į vieną įrašą bus jums per daug skaitymo, tai nevarginsiu, o kasryt kiekvieną darbo dieną nuo 7 val. galėsite perskaityti po eilinę dalį – kai kuriuos trumpesnius skyrius apjungiu į vieną, nepergyvenkite, todėl gavosi 7 vietoje 11 ar daugiau, o ir apimtimi iki knygos netempia, nors gal derėtų aprašyti kai kuriuos dalykus ir išsamiau.
* * *
Prezidentė, kaip vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas.
Kaip buvo įsiūlyta Lietuvai Dalia pirmąkart, tai nuobodu kartotis – iš tiesų, demokratijos procesu galima manipuliuoti, kada padarai tokią sitemą, kur rungiasi Snieguolė ir septyni nykštukai.
Galop, galima į tą procesą pažiūrėti per trijų klanų prizmę irgi: žydrieji albinai, raudonsnukiai ambaliniai ir baltieji pūkuotukai landsberginiai (bet koks sutapimas su rusų Trikoloru, aišku, atsitiktinis). Tada baltieji su raudonaisiais sudaro sandėrį, kad reikia kirsti žydruosius, o pastarieji desperatiškai bando prastumti raudonąjį kaip alternatyvą, tačiau šaukštai po pietų – turime prezidentę, valio!
Ateina triuškinanačiai (“nes daugiau nėra už ką“!) Red Dalia™, ir kaip boulingo kamuolys nušluoja visus žydrus kėglius (kam baltieji ją ir stūmė, aišku).
Kada jos misija baigta, pusę kadencijos galima faloimitatoriumi kriaušę trankyti, pardon my French, kol nesusivoki, kad reikia kažkaip antrai kadencijai pakliūti, tada pažiūri, kas likę po tokio prasiridenimo: raudonieji tarpusavyje susipjovę po AMB gedulingo maršo į medinį makintošą, o baltiesiems, taip ir neišsiaiškinus dar, kuris ten krikdemas, o kuris konservas, visai dzin jau geri dveji metai, kas vyksta (nes nieko nevyksta, arba už ją į užsienį kiti vyksta) Daukanto a. – ir taip nesunkiai, pabučiavus žiedą tikrojo Lietuvos elito “laborantui“, jau lapatai-lapatai į antrą kadenciją, nes iš tiesų “nėra daugiau kam“.
Bet čia istorija, kurią tik primenu.
O realybė tokia, kad šis Konstitucijos garantas kaip vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas yra nelabai kaip ir tas pavestas pareigas eiti išvis kompetetingas (nors ar su frenčiumi ir “tu.man.baik“, ar su kamufliažu ir pistoletu – vienodai kieta, bet tai ir Urfinas Džiusas savo buratinų kariauną kietakakčiais vadino, tad dar jos nematėm apsijuosusios juodu hapkido diržu).
Kuriam čia dar šmaukšt ir makaulę nuritint? Tu. Man. Baik. © (iš delfi.lt)
Anas Green Val™, tskant, tai nors susirūpinimą vis išreikšdavęs, ške, o dabartinė nelabai mato išvis poreikį ką nors derinti per Valstybės Gynimo Tarybą (ten kadrai irgi geri ateina šlapiu maišu tvostelėti). Nes VGT posėdžiai būtų tikrai bent jau kartą į savaitę. Ir ne gasdinimais “rusai puola“ bei grūmojimais Rytų pusėn publikai dirbtų, kaip yra dabar – kaip sakoma, pašnekėti nieko nekainuoja.
Bet kad vat nepratusi ji demokratijos institutu naudotis – ką išmoko nomenklatūroje, būdama netgi ne vykduomuoju funkcionieriumi kaip AMB, o tik ideologiniu darbuotoju bei vėliau žemės ūkio planinės ekonomikos teoretike (tą dalyką dėstė partškoloje, jei kas nežinot), tą vat ir turi. Ir kitaip nebus – susitaikykite (netgi rinkėjas kitko nelabai ir pats nori, sprendžiant iš ToToškių gyvavimo).
Tiesą sakant, vidaus politikoje tai ji gal ir garantas, kad du likę skirtingas politines aristokratijas atstovaujantys klanai partijos dabar tarpusavyje neišsipjautų. Blogiau, kad užsienio politikoje pirmoje kadencijoje už ją visą darbą nudirbo anoje kadencijoje KAM.
Tad ir šiuo požiūriu, iš pradžių susipykti su sąjungininkais, o po to vykti jau taikytis, nes, matai, grasina zombiai skaudžiai kąst, tai tik boulingo kamuolys su trimis skylutėmis ir tegali išmąstyti.
Džiugu, kad dabar jau daro “kaip reikia“. Daugiau niekuo jus paguosti negaliu.
* * *
Šešėlinis prezidentas arba šešėlinis vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas.
Matote tokį horizonte, jei prireiktų?
Nes aš tai ne.
Mūsų vis labiau į politinę rentą ir demokratinės sistemos korupciją, pajungiant siauriems partiniams interesams, linkstanti politinė sistema tokio lyderio ir duoti negali.
Tai ir neguosiu.
Kaip estų socdemui (sic!) Ilvesui įsiūlyti LR pilietybę?! – klausimas būtų anaiptol ne retorinis, o labai pragmatiškas (iš delfi.lt)
* * *
Būtina aptarti trumpai ir ką mes turime URM, nes prezidentė gi kuruoja ir mūsų šalies užsienio politiką.
Ir turime nors gal kiek ir pagerėjusią padėtį, pravalius nuo Januškos palikimo, bet turime tikrai ne itin dar guodžiančią situaciją, ką įrodė ir KGB pulkininko Golovatovo sulaikymo Austrijoje negebėjimas (rusų diplomatai dirbo geriau, lipdami ant kulnų ir mūsiškiams, ir austrų pareigūnams, o kadangi panašų darbą esu dirbęs, tai jau žinau, ką sakau, ir kaip tas daroma), ir prastas pasiūlymas kadrų ES atstovauti Maskvoje (koloradinis ir Sovietinės Armijos dieną švenčiantis Vygaudas Ušackas bombarduoja priešų krepšius kamuoliu, kai tie – taikius ukrainiečius), ir susimovimas žvejybos reikalų (liko žvejybos komisija, mat, kalta) bei netgi prisipažįstant aplombo vediniems dar ir nelegaliai teikiant ginkluotę į hibridinį karą, išnaudojant, aišku, šitą mūsų tuščią pasigyrimą rusams, kaltinant Lietuvą kišantis ginklais į konflikto eskalavimą.
Užsienio politikos šefas pareina linksmas iš šefės (iš lithuaniatribune.com)
Aš suprantu, kad naivu jau tikėtis užauginant tarpukario ministerio Juozo Urbšio lygio politiką, bet… ar auginame? Visa mūsų užsienio politika – tai gebėjimas dujų princesę už rankutės palaikyti kalėjimo ligoninėje? Valdas Adamkus tuomet buvęs tikru genijumi.
Priminsiu, kad J. Urbšio dėka mes taikiu būdu atgavome iš sovietų Vilnių (mainais estai ir latviai nieko negavo, o suomiai, nors ir priešinęsi, tai dar ir Kareliją prarado visiems laikams).
Ir dar mažai kas žino (ypač nenori to žinoti tautininkai, iki šiol liaupsinantys dukart nuo sovietų į užsienį pabėgusį Antaną Smetoną), kad būtent J. Urbšio derybinio talento dėka prieš sovietų užsienio reikalų komisarą V. Molotovą, mes gavome realią galimybę atlikti mobilizaciją ir užblokavus sunaikinti visas sovietų karių bazes, nes skaitlingumu tie mūsų gynybinių pajėgumų nepranoko (bet vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas pasirinko privatų gyvenimą išeivijoje, mainais už atsisakymą būti Lietuvos vadovu, ką palaipsniui Šaltojo Karo metu de facto perėmė Stasys Lozoraitis Vašingtone, taip ir netapęs de jure Lietuvos vadovu – netiko nei AMB, nei Pirminykui Lan).
Būtent ministerio Urbšio vadovaujama URM parengė tarpukaryje vadovybei ir memorandumą, apibrėžiantį potencialius priešus ir reikiamą veiksmų planą vienu ar kitu valstybei saugumi iškilusio pavajaus, įskaitant invaziją, atveju. Kam rūpėjo?
Kaip ir dabar užsienio politika parūpo šalies vadovei tik po to, kai pakvipo paraku. Iki tol visi perspėjimai apie rusų pavojų ir būtinybę draugauti kuo labiau su sąjungininkais buvo nė motais. Tiesą sakant, prisiminkit, kad vienintele gija čia buvusi neformaliai URM politiką vykdžiusi KAM vadovė (užtenka palyginti to meto jos ir prezidentės užsienio vizitus ir dienotvarkę).
O kaip dėl mūsų galimos rezervinės teritorijos kariuomenei pergrupuoti ir artimiausios sąjungininkės Lenkijos? Viskas pagal Petro I testamentą – skaldyk lenkų ir lietuvių vienybę, ir valgyk po vieną?
* * *
Šešėliniu užsienio politikos šefu turime Audronį Ažubalį.
Geras žmogus – ramybės kartais palinkime vienas kitam Bernardinuose.
Duok, Dieve, kad jam netektų Urbšio lygio iššūkiai (iš 15min.lt)
Ir kantrus bei diplomatiškas, anoje kadencijoje, trepsint Daukanto a. šeimininkei iš pasiutimo, dirbęs tuomet šios žaibolaidžiu, kad nesikištų panelė, kur dirba tetulė. Tad va ir užsienio politiką visą laiką kaip LDK laikais vedė tik wielki hetman litewski Rasa.
Va tame ir problema dėl kadrų, gerbiamieji TS-LKD šešėliai, kad ne visai į savo rogutes pagal kompetenciją susėdę, mano nuomone, ir tuomet KAM bei realiai stojimą į NATO programomis ruošęs ir įgyvendinęs dabartinis užsienio politikos šefas Linulis-rubuilis pranoksta jus, kaip ir savo šefę, visa galva (svorio užsienio politikoje irgi jau turi, no pun intended).
* * *
Komentarų: 24
Comments feed for this article
2015-03-09 18:11
prowler
Priminsiu, kad J. Urbšio dėka mes taikiu būdu atgavome iš sovietų Vilnių (mainais estai ir latviai nieko negavo, o suomiai, nors ir priešinęsi, tai dar ir Kareliją prarado visiems laikams).
Tas pats kaip ir su Smetona-taktiniai laimejimai visiskai nekompensuoja strateginio “pravalo“.Salis dingo nuo zemelapio niekam,net nemirktelejus.
Ir visi kas dirbo su Smetona atsakingi uz tai.Aisku,galima blusinetis,kas daugiau kas maziau kaltas,bet faktas lieka faktu-tie bicai prasiko valstybe,be jokio pasipriesinimo.
2015-03-10 10:17
Punkonomics
Vat dėl šitos priežasties todėl taip nenoriai į tuos 1940-uosius į žiūrima, ir kas paskatino valstybės griūtį. Paprasčiau sakyti, kad rusai užpuolė, vat ir aplinka kalta, o mes švaručiai-baltučiai.
Valstybės elitas buvo visiškai perpuvęs dėl demokratijos nebuvimo, kai tuo tarpu latviai Ulmanio trejus metus šalies vystymesi pelnytai laiko latvių tautos aukso amžiumi. Bet kad tą suprastum, tektų į veidrodį pasižiūrėti.
2015-03-10 11:52
prowler
Latviai laiko tuos metus aukso amziumi,nes nieko daugiau ir neturi,o problemu pas juos gal tik del teritoriju nebuvo,o valstybe prasiko lygiai taip pat,net surio i spastus nereikejo deti kaip mums,taigi neidealizuociau.
Bet buciau linkes sutikti su jumis del 1940m. kur TSRS vaizduojama kaip kazkoks fors mazoras,lietuvius pateikiant kaip kazkokia auka,daznai uzmirstant,kad nuleistom kelnem mus paeme ir Lenkija 1938 kova del Vilniaus,Vokietija 1939m. Klaipeda ateme ir nieko nesugebejom padaryt.Tik klausimas,jei butu veikes demokratinis rezimas,ar butume susitvarke su issukiais?Suomija susitvarke,bet Cekoslovakija ne.
2015-03-10 12:31
Punkonomics
Suomija buvo perėjusi per kruviną pilietinį karą, ir todėl į Žiemos karą ėjo visiškai kitokia. Pralaimėjo, aišku, bet ir pralaimėjo tik todėl, kad savo gynyba nepakankamai dar rūpinosi – labai prastas buvęs aprūpinimas, tai gerai, kad sovietai idiotiškai kariavo.
O čekai su slovakais ir turėjo labai tokią pro-vokietišką nuotaiką, ir labai pasitikėjo Antante (kaip mes NATO dabar), kuri už juos susitars, neva, gražiuoju. Tai Sudetai buvo kaip ir atkrymnašinti, o vat po to jau vokiečiams ne taip ir sunku buvo įeiti, kada nusivylimas buvo “demokratija“ ir pasiilgta “tvirtos rankos“, kuri gal būtų kitaip padariusi. Tai kad nebūtų.
Reikia šį klausimą plačiau nagrinėti – jau yra kovo 26 dieną apie tai šiek tiek.
2015-03-10 06:03
Kvazi-karas: ką turim ir ką darom? (2/7) | Keverzonės kreida ant grindinio
[…] Pradžia čia. […]
2015-03-10 16:00
prowler
Pilietinis karas ten toks pats kaip ir dabar Ukrainoje buvo.Keliolika raudonuju suomiskom pavardem maskavo Raudonaja armija ketinusia susigrazinti Suomija.
O Cekoslovakija buvo rimtai pasiruosusi kariauti,buvo mobilizuota kariuomene,irengtos gynybines linijos irt.t.
Prezidentas Benesas ir URM ministras buvo aiskiai prosovietiniai ir orientavosi i TSRS iki paskutines minutes kol Josifas Visarionovicius ju neisdure su Miunchenu.
Visuomene irgi aktyviai palaike TSRS bent jau Miuncheno konferencijos metu.Bet tiesiog senos 19a.intelektualu mokyklos aukletiniai nesiryzo issauti pirmieji.
2015-03-10 20:25
Punkonomics
Dėl čekų gal ir taip. Bet dėl suomių, tai ne viskas taip paprasta buvo. Įdomiausia, kad jų raudonieji vadai visi grįžo į kariuomenę per Žiemos karą, tik vis bumbėjo, kad pilietinio karo metu vadovavo pulkams ir brigadoms ar netgi divizijoms, o dabar siūlo juos tik būrių bei kuopų vadais. Kaip ir baltieji suomiai puskarininkiai ir kareiviai burbėjo, kad susodino čia jiems ant sprando komisarus. 🙂
Bet paskui paaiškėjo, kad raudonieji visiškai ne “internacionalistai“, ir bolševikų jiems visai čia nesinori. Suomija po karo tik nuo to išlošė, nors abu Žiemos ir Antrąjį Pasaulinį pralaimėjo – visuomenė konsolidavosi. Ir nors buvo visada tarsi pilkąja zona, laikydamiesi atokiau nuo NATO ir Vakarų, bet jau į sovietiją eiti nenorėjo visiškai, ir kada ivanai užkniso oro erdvę nuolat pažeidinėti, tai be didesnių diskusijų suomių parlamentas nubalsavo už naikintuvų pirkimą ir pilnaverčių KOP steigimą – dzin, raudonieji ten ar baltieji. Ir dabar turi totalinės gynybos doktriną, išbandytą Žiemos kare, ir dabar jų visuomenėje didelė konsolidacija (apie smetonišką visuomenę 1940-aisiais tai net nelyginu), ir dabar piliečiai yra ginkluoti, apie ką pas mus kalbėti nemėgstama.
Šiaip suomius stebiu kaskart vaiką nuvežęs į ledo ritulio treniruotes. Ir kaskart ima apmaudas, kiek jie kitokie (o juk 1918 metais buvome netgi labiau už juos išsivystę dar Rusijoje, kaip ir ekonomiškai lenkėme 1940-aisiais, nekalbant jau apie geriausiai regione aprūpintą sausumos kariuomenę!), ir kiek mus sovietai prakrušę, ir kaip dar balvonai mūsų galvose, kad nyku iki skausmo (aišku, kada susigyveni su nenormalumu, tai tampa normalu ir nepastebi).
Komentaras gavosi įrašo apimties. 🙂
2015-03-11 05:00
prowler
O kas konkreciai gryzo is komdivu ir kombatu i Suomija?Ten ju Stalinas pravale 1938m. nemazai,per ziemos kara nebuvo net “suomiu internacionalistu“ buriu kam suformuot,tai karelus kaip suomius eme.
Cia gal vietiniai komunistukai isejo uz Suomija kariauti?
Cia del suomiu KOP reikia taikos sutarti su sajungininkais ziureti-ten ziauriai ju ginkluotes tipai buvo apriboti.Kiek pamenu povandeniniu laivu ir bombonesiu negali isvis tureti.
O oro erdvei apsaugoti pirko ir is rusu ir is svedu naikintuvus.Vienintele laisva Europos salis turejusi misru aviaparka.
2015-03-11 20:38
Punkonomics
Karelai tuomet ir buvo suomiai. Beje, man patinka jų KOP ženklai, kurios dabar supolitkorektinę. 🙂
O pirko iš tų, kas pardavė, bet dabar jų pagrindinis naikintuvas yra F18 Hornet.
2015-03-12 06:10
Kvazi-karas: ką turim ir ką darom? (3/7) | Keverzonės kreida ant grindinio
[…] Pradžia čia. […]
2015-03-12 13:22
prowler
Ne.karelai ir suomiai giminingos tautos,bet toli grazu ne tas pats.
Rusams reikejo tvirtos valiutos,nes kiek galima veltu arabams ir kitiems klasiniams broliams technika atidavineti?Tai pateikdavo atitinkamu tonu pasiulyma jiems,o tie nelabai ir spirdavosi ir mokejo grynais ir is karto.
2015-03-12 13:49
Punkonomics
Tai ir žemaičiai tik gimininga tauta lietuviams, ne? 🙂
Suomiai, kaip sakiau, ginkluoti hornetais, nebe migais ar suškėmis.
2015-03-17 07:10
Kvazi-karas: ką turim ir ką darom? (4/7) | Keverzonės kreida ant grindinio
[…] Pradžia čia. […]
2015-03-18 07:01
Kvazi-karas: ką turim ir ką darom? (5/7) | Keverzonės kreida ant grindinio
[…] Pradžia čia. […]
2015-03-19 07:04
Kvazi-karas: ką turim ir ką darom? (6/7) | Keverzonės kreida ant grindinio
[…] Pradžia čia. […]
2015-03-23 06:06
Kvazi-karas: ką turim ir ką darom? (7/7) | Keverzonės kreida ant grindinio
[…] Pradžia čia. […]
2017-01-16 07:03
Kam reikia ES kariuomenės? | Keverzonės kreida ant grindinio
[…] pasaulio ekonomikos prieš pusantro procento iki sankcijų?) – jam reikia tik nedidelių hibridinių karų su pavieniais ir silpniausiais kraštiniais aljanso nariais, ir jo strategija yra viską daryti […]
2020-03-21 08:01
Koronavirusas: markizas ir vėl laimi? | Keverzonės kreida ant grindinio
[…] krizinėms situacijoms mes taip ir neturime, kaip ir anksčiau, nei tinkamo šalies vadovo, dabartiniam tarnaujančiu tik vyšnaite ant torto, nei gebančios […]
2021-03-01 07:30
Antroji šešėlinė vyriausybė aštuonioliktai | Keverzonės kreida ant grindinio
[…] yra “pats puikiausias“ valdančiųjų pasirinkimas – vis tik dar rašydamas apie quasi karą Lietuvoje jį veikiau siūliau į VRM, kuriai tuomet vadovavęs Saulius […]
2021-11-08 07:31
Kada sulauksime Vyckos lavono? | Keverzonės kreida ant grindinio
[…] nuostoliai nuo BVP, bet milžiniški žmonių praradimai tuo metu tarsi per kokį karą!), tas vis “mus puolantis rusas“ taip ir […]
2021-12-09 07:31
Apie Ukrainą – ir mus pačius (4/5): valdžia už bananus ar bananų valstybė? © | Keverzonės kreida ant grindinio
[…] permainų variantas ne tik dėl priklausymo NATO mums patiems kol kas negresia, nors 2014-aisiais buvome išties labai arti to, kad net gerokai su savo nepotizmo diegimu bei demokratijos naikinimu pasišikusi čia partškolos […]
2022-04-04 07:31
Nepaskelbtas karas Ukrainoje – tik dviejų rusų tautų vidaus reikalas? | Keverzonės kreida ant grindinio
[…] Suprantama, kodėl ir Rusija to karo todėl nepaskelbė, nors jie yra toje karo būsenoje, pervedinėdami ekonomiką į mobilizacinį modelį, taip dar nuo 2015-ųjų, kai rašiau visą seriją savo straipsnių (pasekoje sukompiliuotų į e-book, kurį galima parsisiųsti iš mano Patreon paskyros) apie quasi karą, vykstantį ir Lietuvoje. […]
2023-03-15 08:10
Spalvotų revoliucijų technologija (7 žingsniais) – Seiikan © 誠意館
[…] d) jus rusai vėl okupuos, durneliai – todėl turite visomis išgalėmis tam priešintis, nes “rusas puola!“. […]
2023-03-27 07:32
Nesimokant iš Nigerijos demonetizacijos pamokų | Keverzonės kreida ant grindinio
[…] Kuriuos, net neabejoju, irgi čia išgirsite iš mūsų visų propagandinių ruporų, taip jau totaliai būdami nubukinti dėl Rusijos agresijos ir Kinijos grėsmės (nepaisant to, kad politinė rizika nacionaliniam saugumui visada Lietuvoje ir iki tol buvusi – esu 2015-aisiais net visą ciklą parašęs nušviesti seniai pas mus vykstančiam quasi karui). […]