Šiandien sveikinu rastamanus Žolinių, o brolius ir seses katalikus Švč. Mergelės Marijos Dangun ėmimo šventės proga – būtent šią dieną Patricia Palinkas (nepainioti su “esančia arčiau jūsų“ valdytoja UAB) pradeda profesionalios amerikietiško futbolo žaidėjos karjerą, ir kita moteris bus tik 2010 metais.

Latviai gi švenčia Marą, o 1382 metais Krėvos pilyje ne sava mirtimi miršta pagonis ir kovotojas su Vakarais konservatorius DLK Kęstutis.

tumblr_nqt0m0Zpw01s490dao1_1280

Mara per Žolines iš sunshinepeople.tumblr.com

Kaip ir sveikinu dar jėzuitus jų ordino pradžios diena – šie gi po to Vilniaus Universitetą mums davė (tiesa, Abraomą Kulvietį išgujo ir šio knygas sudegino prieš tai irgi).

Gi pas Abraomą Taueryje 1941 metais už šnipinėjimą išsiunčiamas ir kapralas Josef Jakobs, tapęs paskutine egzekucijos auka šiame dabar jau Londono miesto muziejuje, kuomet 1963 metais įvykdoma šią dieną irgi paskutinė egzekucija Škotijoje, pakariant Henry John Burnett.

Dar škotai mini, kad šiandien 1040 Makbetas tapo karaliumi ir po 17 metų tą pačią dieną žuvo, o čikagiečiai liūdi, kad indėnai jų būsimą miestą nušlavė nuo žemės paviršiaus 1812 metų kare.

Kaip ir britų Royal Navy subombina nafig Satsuma samurajus 1863 metais, kurie buvo nukariavę Ryukyu karalystę prieš daugiau nei 200 metų – dabar žinomą kaip Okinava ir karate gimtine (nu tai taip jiems ir reikia, osu!). Šiandien britai dar ir švenčia pergalės prieš Japoniją 1945 metais dieną.

1914 metais atsidaro Panamos kanalas, o 1920 metais lenkai išgelbėja prie Vyslos savo sostinę Varšuvą nuo bolševikų invazijos (tad tai ir – Wojska Polska gimtadienis), tuo faktiškai sugriaudami jobnutos nacijos™ siekius eksportuoti pasaulinę revoliuciją. Ne mažiau jobnuti indai šiandien irgi gauna nepriklausomybę nuo britų 1947 metais, o kitais metais susikuria normali Korėjos Respublika žemiau 38-osios lygiagretės.

1965 metais The Beatles groja Niujorke Shea stadione, taip pradėdami stadionų roko istoriją, o 1969 metais prasideda ir Woodstock festivalis. Lyg to būtų maža, 1971 metais prezidentas Richard Nixon atriša dolerį nuo aukso standarto, pradėdamas pasaulinės valiutos kaip fantiko erą.

1613 metais gimė ir mano bendravardis prancūzų mokslininkas Gilles Ménage, kurį už sarkazmą išmetė iš Prancūzų akademijos, o 1769 dar gimė ir prancūzų imperatorius Napoleonas, kaip ir 1771 škotų rašytojas ir poetas Walter Scott, ir jūsų vaikystė buvo neteisinga, jei nesate jo skaitę.

Nuo šios dienos iki metų galo lieka 138 dienos.