Prieš 24 metus Maskvoje prasidėjo pučas, kuris finale pralaimėdamas įtvirtino mums Nepriklausomybę. O 1919 metais Afganistanas gavo Nepriklausomybę nuo Britanijos.

Tad aš priminsiu, kad rugsėjo 9 dieną karalienė Elžbieta Nr.2 pasieks ilgiausiai valdančio Angliją monarcho iš 40-ies buvusių jau ribą nuo 1066 metų, kuomet rekordininkė čia yra Viktorija, valdžiusi 63 metus ir 216 dienų.

Lietuvoje trumpiausiai valdęs monarchas yra, berods, Mindaugas Nr. 2 von Urachas – 100 dienų, kurias sutartinai visi po 1918 metų lapkričio 11 dienos pasistengė pamiršti, akcentuodami Vasario 16-os aktą kaip de facto ir de jure, kaip ir pamiršo Saksų Landswehr diviziją, reikšmingai prisidėjusią prie kovų prieš bolševikų invaziją.

Šią dieną prancūzų vyriausybė 1839 metais praneša, kad dagerotipija yra laisva dovana žmonijai – puikus pavyzdys, kaip technologija netampa rentos (pasyvių pajamų, gaunamų iš riboto gamybos veiksnio) pagrindu.

Ir šiandien gimtadienį švenčia Bilas Klintonas (kartu su Atvėsaite, tarp kitko, kad pradėtum horoskopais tikėti), kuris padarė GPS prieinamą ne vien kariškiams, bet ir civiliams, ir kuris atsiprašė graikų už CŽV organizuotą juodųjų pulkininkų pučą bei nustatė naują teisinę normą, kad oralinis seksas nelaikomas lytiniu aktu, po ko ir mūsų BK yra atskirtos išprievartavimo ir išžaginimo sąvokos.

Tai tiek naujienų apie valdžią, valdymą ir laisves šiandien, ir nepamirškite pasveikinti socialinių mokslų profesoriaus ir tolimojo plaukiojimo šturmano Romo Lazutkos jo 60-tojo jubiliejaus proga!

Lazutka

Originali citata: “If a free society cannot help the many who are poor, it cannot save the few who are rich.” ― John F. Kennedy, Kennedy’s Inaugural address of 1961.