Radau įdomią iliustraciją karybos mėgėjams (ir įrašų apie karybą skaitytojams mano tinklaraštyje), tai dalinuosi. Gun-knobs žino ir taip, o jums tiesiog iliustracija palyginimui.

Kai kurių ginklų, sakysite, trūksta (pvz., šmaiseriu pravardžiuoto MP40, kuris šiaip jau ne iš karabinų ir šautuvų kategorijos, tai nepakliuvo į palyginimą).

Bet įdomu, kad paminėti ginklai, kurie kiekvienas reiškė tam tikrą lūžį šaulio pranašume.

tumblr_ntbkrjUkWz1t0k6q7o1_1280

Greitošauda ir tolišauda (iš gentlemansessentials.tumblr.com)

Vienu atveju pergalę prieš kitus turimus pėstininkų ginklus (šiaip trūksta prūsokų pergalės prieš austrijokus 1869 metais turėto ginklo, nes jau po metų prancūzus sumušė veikiau geležinkeliai ir logistika).

Dar kitu – jankių pergalę prieš diksius Pilietiniame JAV kare vien savo greitošauda (panašus atvejis kaip Austrų-prūsų 1869 metų kare); ir kuris ginklas tapo etalonu pėstininkui prieš pasaulinių karų pradžią, ir jau po to jau Antrąjame Pasauliniame prieš pėstininkų ginklus kad ir Garand, kuris buvo pusiautomatinis ir pranoko priešo ginklus greitošauda (tik per filmus visi vokiečiai su šmaiseriais vaikšto), nes priešai (kaip ir sąjungininkai, beje) turėjo pertaisyti po kiekvieno šūvio, ko nereikėjo JAV pėstininkui, tiesiog pleškinusiam gyvąją jėgą kaip tire.

Arba va M14 prieš sovietinį AK47, kuriuo ginkluoti buvo Vietnamo kare komunistai (Korėjos karo pamokos), jau nekalbant apie atsiradusią M16 seriją, ir kaip po jos ginkluotės vystymesi konkuruoja skirtingi požiūriai ir koncepcijos, kuria linkme turi eiti, nes prie M16 pasiektas toli ir greitošaudos, panašu, balanso maksimumas (o aš darkart teigiu, kad mūsų KASP rezervo ir šaulių apginklavimas turi būti AR-15 karabinais, laikomais namie!).

Aišku, lengvieji kulkosvaidžiai, pistoletai-kulkosvaidžiai ir pistoletai su revolveriais čia prašytųsi atskiros iliustracijos, nes tai yra skirtingos paskirties ginklai.