Lietuva – ne Rusija, todėl akiplėšiškų reideriavimo atvejų versle nėra, tačiau, kaip ir tikėjausi prasidėjus skandalui, taip ir nutiko, kad turime dar vieną (Tele 3 nusavinimas kone vienas žinomiausių) vietinį reiderių atvejį:

http://www.delfi.lt/verslas/nekilnojamas-turtas/naujam-gyvenimui-prikele-skandalingaja-a-bileviciutes-sodyba.d?id=65346854

Priminsiu, kad visas kipišas kilo, kai verslą pradėjusi dainininkė Daina Bilevičiūtė “kaimietiškus“ pinigus išleido, anot ES fondus prižiūrinčios institucijos, neteisingai – t.y. gryčias uždengė ne šiaudų ar skiedrų stogais, o normalia stogo danga.

Kadangi tai tebuvo tik pretekstas, po to ramiai per FNTT (priminsiu sutapimą: turtingiausias valstybės tarnautojas generolas, sic!, šia institucijai vadovavo, bet juk čia nieko bendro su korupcija nėra, ne?) ir sumaitojo nepatyrusią bepradedančią verslininkę, kuri, skirtingai nuo tipinių mūsų įmonių prichvatizuotojų, nemokėjo skolon turtą nusavinti ir darkart įkeisti, kaip verslo partneris pakonsultavo pagal įprastinę praktiką (supaprastintai aiškinu schemą – nėra čia verslo, sukčiavimas, bet priklauso nuo mastelio ir padėties visuomenėje, kada vsio zakonno, o kada straipsniukas).

Taigi, dabar stogo danga niekam nekliūna, pinigai ėjo ir nuėjo kažkur, skolos ir nuostoliai nurašyti, byla baigta, kažkas va dar ir pradės verslą ten, kur jam pagrindus padėjo buvusi šeimininkė, išspirta iš to verslo sofistikuota reideriavimo schema.

Tiesą sakant, netgi dabartinis savininkas gali būtų niekuo dėtas: čia kaip vogti pinigus iš amerikiečio kreditinės kortelės per internetą, už juos pirkant žaislus, kuriuos atsisiunti į Bulgariją, o parduoti Gariūnuose puse kainos, bet juk pinigai ne tavo (ES fondų atveju duoda daugiau nei pusę), tai visiems gerai išeina, net Lietuvos teisėsauga nelabai turi kaip prikibti (prakeiktas futbolas).

O, tiesa, nepamirškite visas statybas Nerijoje su pustomomis kopomis dar sulyginti, tik nomenklatūrinių vilų nelieskite, gerai?

* * *

    • Iš komentarų G+:

Vytautas Mickus:

Teko kažkada mums imti paramą pagal vieną kaimo plėtros programą. Tai mano nuomone procesai ten veikia pakankamai gerai, neskaitant žiauriai didelio popierizmo.

O Bilevičiūtė matyt pažeidė patį pagrindinį ES paramos skyrimo principą. T.y. ES finansuojami projektai yra vykdomi vien tik iš projekto rengėjo lėšų. Pvz. jei projektas yra finansuojamas iš asmeninių lėšų, tai turi būti pristatytos pažymos iš mokesčių inspekcijos, kad pinigai yra legalūs, sumokėti visi mokesčiai. Jei imama paskola, tai turi atitinkamai būti oficialūs dokumentai iš banko ir t.t. Akivaizdu, kad Bilevičiūtė nesugebėjo nei vieno, nei kito pateikti NMA.

Ir kai projektas yra įgyvendintas iki galo, apmokėtos visos absoliučiai sąskaitos ir pats objektas pradėtas naudoti pagal paskirtį, tik tada pervedami europiniai pinigai (dažniausiai 50% projekto vertės).

Mano:

Tai schema tokia ir buvo, kad plika šikna padaryti verslą, nusavinus ES lėšas.

Vytautas Mickus: 

Bet užtat kiek televizijos eterio buvo sugadinta. Dar sykį valstybinės įstaigos apdergtos buvo ir dar viena nekaltoji kankinė atsirado.

Mano:

To tak. Ir jos pasiteisinimai buvo lėkšti.