Kas patogiai šitoje karalystėje padaryta, tai rugsėjo 1 diena yra primary school (pradinukams), o rugsėjo 2 diena yra secondary school (vidurinės mokyklos) metų pradžia. Ir visi visur spėja.

Na, dar šią dieną baigėsi Antrasis Pasaulinis karas 1945 metais – čia ne vien delfio žurnalistėms reikia išmokti, kada kitąkart rašys gEgužę.

Dar ta proga baigėsi ir Trečiasis Kryžiaus žygis, pasirašius taikos sutartį tarp Ričardo ir Saladino, o 1666 metais kyla Londoną suniokojęs gaisras, kuriam atminti dabar stovi monumentas šiapus Londono tilto (foto iš vikės):

The_Monument_to_the_Great_Fire_of_London

Gi 1807 metais britai subombina Kopenhageną, tame tarpe ir sudegindami fosforinėmis raketomis, po to nukopenhagindami (vienas iš dviejų miestų-veiksmažodžių anglų kalboje) ir jų bei norvegų jungtinį laivyną, kad tas neatitektų prancūzams, kas įsiutina rusus, o Lordas Nelsonas netenka rankos paskesnio mūšio metu.

Ta pačia, tik 1752 metais, proga Didžioji Britanija, vėluodama du šimtmečius, atsisako Julijaus kalendoriaus, kuomet rugsėjo 2 diena tampa iškart 14 (tai kaip ir dar ne šią dieną formaliai).

O 1870 metais prūsokai Sedano mūšyje sumuša prancūzus, paimdami į nelaisvę ir jų imperatorių Napoleoną III – Otto von Bismark džiūgauja, Reicho kūrimas įgyvendintas, nors austrijokai su šveicarais jam ir nepriklauso (kadangi vokiečius iš to Reicho laiko glušpetriais).

1939 metais naciai pasiima Dancigą, o 1945 metais susikuria Vietnamo Demokratinė (komunistų) Respublika (nuo prancūzų atsiskirdama), o 1960 metais Tibete įvyksta pirmieji rinkimai į Parlamentą. 1990 metais pasiskelbia ir Padniestrės Sovietų Respublika, kurią anuliuoja SSRS prezidentas Michailas Gorbačiovas, bet rusų imperialistai nusprendžia šitam deriniui gyvuoti toliau. Gi 1991 metais JAV pripažįsta Lietuvos Nepriklausomybės atstatymą.

Markui Antonijui, Julijaus Cezario bendražygių ir geriausių šio karvedžių, ši diena nebuvo sėkminga: iš pradžių Ciceronas pradėjo savo 14 paskvilių prieš šį, kaip diktatorių, dar 44 metais iki Kr. (po ko Markas Antonijus šio nukirstas rankas prikalė prie Senato durų), o po to Oktavianas sumušė jo ir Kleopatros laivyną Akcijaus mūšyje 31 metais iki Kristaus, tuo užbaigdamas Romos pilietinį karą ir padėdamas pamatus Romos Imperijos sukūrimui.

Galite eiti jau dirbti: 1885 metais Rock Spring riaušių metu baltieji šachtininkai profsąjungiečiai sumušė kinų imigrantus, užmušdami bent jau 28, o likusius priversdama palikti miestą (nieko neprimena dabar?).