Antiteroristinės organizacijos parengė veiksmų planą, kaip išmokyti civilius padėti jiems užkirsti kelią teroristiniams aktams. Viena iš priemonių buvo įtariamųjų identifikavimas, kuris reiškė ir tikėtino teroristo profiliavimą.

Aprašymas buvo perduotas vidaus reikalų ministrui tvirtinti. Paklaidžiojęs po kabinetus ir suderintas, kad nebūtų pažeisti galiojantys diskriminaciniai įstatymai, išankstinės nuostatos ir būtų politkorektiškas, aprašas galop buvo patvirtintas ministro parašu ir pristatymas visuomenei.

Galutinai suderintas galimo teroristo portretas atrodė taip: baltasis vedęs vyras su dviem vaikais, gimęs ir augęs savo šalyje, turintis didesnes už vidutines pajamas, heteroseksualus.

Sakote, anekdotas?

Kažin. Tarkime, pas mus Londone lapkričio 5-osios naktį buvo areštuota grupė asmenų, disponavusi automatiniais šaunamaisiais ginklais. Kas nežino, tai Jungtinėje Karalystėje civiliams draudžiami šaunamieji ginklai savigynai, o peiliai yra labai ribojami, kaip ir bet kokia priemonė, panaudota smurto metu, yra laikoma ginklu ir yra rimta sunkinanti aplinkybė.

Mes tada pasijuokėme: fejerverkai puikiai maskuotų šaudymą serijomis – galima plėšti banką, gera mintis.

Dar tą pačią dieną po Paryžiaus teroristinių išpuolių britų policija taip pat sulaikė grupę įtariamųjų, rengusių galimą teroristinį išpuolį, Lutono oro uoste (beje, pirmą gruodžio savaitę per jį skrisiu į Vilnių).

Interpolo būstinė yra Prancūzijoje (šiaip Lijone, nors iki karo, kada mūsų kriminalinės policijos šefas joje buvo nuolatiniu viceprezidentu, kaip šalies vienos iš steigėjų, nes prezidentu galėjo būti tik austras, tai buvo Vienoje), o ir šiaip ES spec.tarnybos nuolat keičiasi informacija ne tik per Interpol, Europol bei Sirene (Šengeno informacinė sistema), o ir tiesiogiai – ypač antiteroristinės ir nacionalinio saugumo.

Todėl prancūzų policijos neveiklumu aš nekaltinčiau. Maža to, netgi amerikiečiai prie manęs stebėjosi, kaip drąsiai prieš kameras GIGN ir riaušių policija lupa riaušininkus, ko sau neleistų netgi ruskių propagandos piešiama “brutalioji“ JAV policija, kuri, suprask, pirma nušauna, o po to paklausia, kokiu reikalu.

Tai buvo priimtas visiškai politinis sprendimas neveiklumui – ir tiek. Kad “mažutėlių“ neįžeistų. Nesgi ne visi musulmonai yra teroristai, aha. Tad ne viskas tame anekdote aukščiau yra tik bajeris.

Maža to, priminsiu, kaip Trojanovo pegasas žnektelėjo Lietuvos laukuose – danai užfiksavo pažeidėją, vokiečiai buvo pasirengę kilti, bet Lietuvos (!) valdžia nedavė leidimo. Po šito incidento, tarp kitko, kilo grėsmė visai oro policijos misijai – gerai, kad pas mus valdžia pasikeitė ir pavyko sąjungininkus įtikinti. Beje, tai taip pat atsakymas, kodėl estai gavo irgi “savo“ misiją.

Ką, nebe comme il faut prisiminti? O tai koks padla dabar KAM vadovauja, priminti?

Bet grįžkime prie Paryžiaus.

Britai šiuo požiūriu dar ne visiškai pagedę – nors ir veikia low profile, skirtingai nuo savo pusbrolių anapus Atlanto, bet veikia, skirtingai nuo kolegų anapus Kanalo (Lamanšo). Todėl čia turėjome areštus. Nes per 10 metų dar nepamiršo teroristinio akto Londono metro (tiesa, pirmasis pasaulyje metro labiau paralyžuojamas profsąjungų, nei kad antrasis pasaulyje, kur profsąjungos labiau aktyvios ir kur veikia, nepaisant terorizmo – ironiška, tiesa?).

O prancūzai dar gal pamena, kuomet Sarko dar tebuvo vidaus reikalų ministru, tai neoficialiai per eilines imigrantų riaušes Paryžiuje pasakė policijos vadams, kad “suvarytų tuos gyvulius“ atgal – spauda pasigavo, ministru jis ilgai nebuvo, o ir tapęs jau vėliau prezidentu, deja, nebeatkūrė dar tuomet panaikintų policijos nuovadų arabų rajonuose. Nes, žinote, gi reikia suprasti svetimą kultūrą, ir jei policija provokuoja riaušes, tai riaušių tikrai tikrai nebus, jei nebus policijos.

Panašiai va sekmadienį uždarbiavau žydų kultūros centre – čia antrą dieną rinkosi forumas, kaip žodžiais (sic!) kovoti su terorizmo grėsme. Netgi porą atstovų nuo islamofašistų pasikvietė (tiesa, taip nevadino – gi negražu, žu-žu-žu, nu-nu-nu).

Mudu su Dieduku (jis, vardu Dave, 35 metus dirbo policijoje afrobritų rajone, kur jį kitąkart po keliskart per pamainą bandė nudurti arba užmušti juodukai, kurių jo tėvas, netekęs kare dviejų brolių, nelabai, tiesą sakant, mėgo, nes kovojo už baltą Britaniją, bet čia kita istorija), labai greitai savo “forume“ (skirtingai nuo pliurpalių, mūsiškis truko ne dvi dienas, o dvi minutes) nusprendėme, ką reikėtų padaryti, ir jis nuėjo darytis kavos, o aš šypsotis lankytojams ir sakyti “labas“ bei “nėra už ką“, kada tie dėkojo, kaip čia juos saugau.

from_paris_with_love2-3-10

Kadras iš filmo “From Paris With Love

Mums išties poroje dirbti smagu – dar anksčiau pora istorijų apsikeitėme, supratome, kad profesionalams daugiau nėra ko apie tą patį kalbėti, nes abu been there, done that, got a t-shirt. Šiaip mus labiau domina airės piktnaudžiavimas skysta terapija ir neramina žiaurus elgesys su apsauga, jeigu negauname sausainiukų.

Jūs bent įsivaizduojate, kokias tenka apsauginiui patirti dvasines kančias, jei negauna sausainių???

O žydai, tarp kitko, moka ne tik kosher, bet ir labai skanius sausainius kepti. Na, dar smagu būna, kai kokiam vaikiui jie nupjauna gabalą linksmakočio (nors tam vaikiui gal taip nėra smagu), nes tada atvyksta catering service, kurio chef yra žydas gėjus – va tas vis siūlo pink desert (no pun intended) ir šiaip puikus maistas, kur mėsą, tarkime, dvi savaites ruošia ir brandina.

Bet gana apie terorizmą ir sunkią mūsų tarnybą – vat grįšiu darbo dienomis vėl vakarais gitara groti, ir bus Living on the Edge, kur dainuojama, kad something wrong with the world today.

from-live-to-dead-from-paris-with-love_o_977422

Memas ta pačia tema iš memecenter.com

Ir nėra ko jums rypauti beigi rankeles rąžyti, kaip čia karas vyksta. Nevyksta joks čia karas.

Kada Jurgis “Volkeris iš Teksaso“ (jo rimtai vidurinis vardas yra Walker!) Krūmas Jaunėlis paskelbė karą prieš terorizmą, tai, priminsiu, po 9/11 įvykio nebuvo nei vieno panašaus mastelio teroristinio akto, o visa sudėtų bendrai aukų suma iki šiandien vargiai sudaro vos pusę ano akto aukų skaičiaus, Al Qaeda sugriauta, jos lyderio Osama bin Ladeno kūną sugraužė žuvys, o po to nesukurta nei viena (!) teroristinė organizacija.

Taip, nieko aš nepainioju: Talibanas gavo į skudurus (nors kairuoliškos leonidos išsiverkė, kad NATO kariai paliktų afganus likimo valiai, tai buvę teroristai dabar yra banditai, kurie paprasčiausiai drasko tą šalį kaip viduramžių baronai, kas su terorizmu neturi nieko bendro dabar išvis); Hamas, Hezbollah ir Fatah yra politinės organizacijos, veikiančios ir (nes ne visas nekonvencinis karas tik toks) teroristiniais metodais, kaip ir ISIS yra saudžių pinigų ir vahabitizmo išugdyta islamofašistinė ideologija (panaši kaip bolševizmas, tarkime) – čia pritarsiu kairiūkščiams, su islamu turinti tiek pat bendro, kiek ir rusų bolševikai su Karlo Markso pradine idėja, ar koks nukvaišęs fašistėlis Breivikas su Romos Popiežiumi.

Ar jie kelia grėsmę?

Taip, be abejo. Bet tiesiog pasipūtusiems prancūzams, besišaipiusiems iš jankių, teks apsiprasti gyventi taip, dėl ko patys kritikavo, baksnodami į masinius šaudymus guns free zonose. Paryžiaus teroristiniai aktai yra iš tos pačios serijos, tiesiog motyvai kiti, kada serijinių žudikų būna labiau siauresni ir asmeniniai. Nors, sutinku, trapios būtybės alpėja nuo kokio keiksmažodžio ar balso pakėlimo, tai ką jau čia apie fizinį smurtą kalbėti.

Bet su didelio masto teroristinėmis grėsmėmis išmokta susidoroti ir joms kelią užkirsti – visa bėda, kada kišasi politikai ir užsiima mikromenedžmentu, užuot tik nubrėžę gaires veikti slaptosioms (meskite lauk spec.tarnybų sąvoką – rusicizmas tai) tarnyboms pagal piliečių visuotinį interesą (daugiau saugumo mažiau privatumo ar atvirkščiai).

Galop, karas keliuose kasmet nusineša dar daugiau gyvybių, bet žmonės nenustojo važinėti automobiliais. Kaip ir, beje, jų neuždraudė, nedeportavo ar nesugrūdo į Guantanamo tardymo izoliatorių (ironiška – priėmė į savo namus, kaip buvo kviesti pabėgėlių atveju, ir padarė kone savo šeimos nariais).

Ir dar nuraminsiu dėl karo ir grėsmių – na, nėra čia jokio karo.

Yra grėsmės iš islamofašistų (ne visi musulmonai yra teroristai, sutinku, ir kai matau musulmonę prie mečetės čia bumeryje kabriolete prie vairo, tai tikrai neįsivaizduoju, kaip ji eis sprogdintis šahidės diržu apsivyniojusi, bet gal kas išlaka daugiau ugninio vandens ir turi lakesnę fantaziją už mane).

Bet tai jos visada buvo – nuo paties pirmojo Kryžiaus žygio, jei ne nuo anksčiau, kada ta religija ėmėsi arabus su persais versti musulmonais, o, tarkime, egiptiečiams, kurie buvo graikai, islamas buvo būdas išvengti gyventojų pajamų nusysinimo mokesčio.

Vakarai su jokiu islamu nekariauja.

Nes visas karas truktų kokią savaitę, iš kurios būtų kaip Šventame Rašte parašyta. Na, ne visai taip, nes Dievas bent jau 6 dienas dirbo, o čia būtų 4 dienos planavimo, viena darbo, o po to savaitgalis žvejyboje ar viloje skaitant “Bado Žaidynes“ arba “Harį Poterį“.

Ir kad tos teritorijos mažiau radiaciją skleistų, tai būtų patiestas asfaltas ir pristatyta McDonald’s – galop, nuo šoko atkutę mūrai su kopolomis kurtų apokaliptinę junk dokumentiką, kaip junk food kelia grėsmę Vakarų žmogui, o apie radiaciją būtų nepolitkorektiška kalbėti.

Arabai?

Kokie arabai?

Jūs dar etruskus su Atlantida prisiminkite, nepūtę čia arabų. Buvo kažkada.

Dabar ten F1 ir Dakaro ralis vyksta, o kinai naftą pumpuoja – jie išvis viską gamina, tai dabar kaip gelažėlę radę džiūgauja, kad ir naftą gali parduoti. O arabai yra pasakų personažai iš Naujojo Hario Poterio nuotykių. Jūs gal dar ir elfais tikite, kad tokie kažkada gyveno? Aha, orkos orkai grasino žiedų valdovams, bet ten irgi iš pasakų.

Taip Vakarų pasaulis susitvarkytų, jei išties kariautų. Bet nekariauja.

Va, aš galvoju eiti fechtavimo pasimokyti porą kursų – paauglystėje smagiai fechtavausi (su Džiugu Siaurusaičiu, beje, irgi teko), bet savamokslis esu. O dabar šiaip noriu bendram supratimui praprusti.

Klausiate, ką tai turi bendro su terorizmo grėsme civilio gyvenime?

Ogi tą, kad rapyra buvusi civilio savigynos ginklu, iki šaunamieji ginklai ištobulėjo. Nieko naujo Vakaruose šiuo klausimu nevyksta, tiesiog istorijos spiralė apsisuko.

Mokytis bendrų įgūdžių, kaip atpažinti grėsme ir identifikuoti galimus teroristus, tikrai galima ir be kiliminio bombardavimo atominėmis bombomis, verčiant ISIS į WASWAS.

Daugiau pasitikėkite profesionalais, būkite reiklesni savo politikams (nebent vietoje balsavimo rinksitės maldą, kad kiti už jus balsuotų, pasikeitę profilį į #JeSuisBalot) ir vadovaukitės savo galva, kurioje yra loginis pusrutulis, o ne emocinis, skatinantis trydaliojimą.

Pagaliau, gi korupcijos niekas LSD maro židiniuose neatšaukė, o ir Kalėdoms gal dar ne visas dovanėles supirkote, ką?