Ką galvojate? – klausia manęs FB padefaultu.

Gurkšnoju sau burboną ir galvoju tuoj mesti iš savo FB srauto visus, kurie dar ką apie alkoholį ar jo kontrolę pyptelės, kaip kažkada su visais purpuriniais trizniais pasielgiau.

Nes jei blaivas psichas vaikus į šulinį sumeta, tai vis tiek alkoholis kaltas. Netgi vis tiek kaltas alkoholis, nors tas psichas negalėjo jo jau nusipirkti degalinėje kaip įpratęs – uždraudėt gi!

Ir kaip, padėjo?

Ne? Oi, o tai kaip čia taip?

A, bet tai vis tiek kaimynai sako, kad tas latras buvęs. Šiaip kaimynai apie serijinius žudikus bei maniakas dar sako, kad anie yra labai mandagūs ir kuklūs žmonės, ir kas galėjo pagalvoti, klausykite, nu.

Dar ką pastebiu, tai šiaip visi kairiūkščiai (čia tie, kurie viską draudžia, nes yra labai tolerantiški tik savo idėjoms: ginklus, alkoholį, limonadą, palūkanas, pornografiją – sąrašas nebaigtinis) serga nepagydoma psichine liga, kuri vadinasi akoreliacinis sindromas: kada sujungia nelogiškus veiksnius į priežastinius ryšius, kurie jiems atrodo logiški.

Ir kurie paprastai vartotojus bei kitus žmones laiko neįgaliais patiems nuspręsti, kiek išgerti (alkoholis yra neatsiejama Vakarų civilizacijos ir kultūros dalis, tai net islamizacijos nereikia – šitie praeis kaip napalmu), kaip gintis nuo prievartautojų (gi prie kiekvieno policininko nepastatysi), kaip patenkinti savo godumą (reikia pinigų, pinigų yra!) ir t.t.

Sako, puikybė – didelė nuodėmė. O ar ne puikybė tai yra kitus laikyti neįgaliais spręsti patiems? Ar ne pavydas yra drausti kitiems vartoti ką nors saikingai? Ar ne godumas yra reikalauti remti moraliai bei, aišku, finansiškai savo idėjas, kurios siekia kontroliuoti kitų gyvenimus? Ar ne… pala, kas ten dar pagal Mirtinų Nuodėmių sąrašą?

Šiaip iš šalies Lietuva primena latrą iš kokio nors TV socialinio šou, kuriame tas rėkia, kaip reikia valdyti valstybę bendrai ir kaip reikia sureguliuoti kaimynų gyvenimą konkrečiai, užuot pasirūpinęs kad ir savo durų spynomis. Arba susitvakęs savo pajamų ir išlaidų balansą.

Kaip ten su tais gynybos procentais nuo BVP? Penkios mechanizuotos brigados jau boxeriais važinėja, ne?

O kaip ten su tuo progresiniu pajamų mokesčiu ir skurdo lygio kiekvienam šeimos nariui neapmokestinimu, ką?

O kaip su viešojo sektoriaus finansavimu – vis dar visi gauna penkeriopas ir dešimteriopas algas, nes ta fikcija, kuri vadinama “atlyginimo koeficientu“ nereiškia absoliučiai jokios algos, nepaisant pavadinimo?

Ir vis dar civilinės jėgos ir teisėtvarkos institucijos nešioja sovietinius “vidaus“ kariškių laipsnius? Vis dar turite tą goblinų tarnybą, kurią sukūrė čečėnas, bet tai buvo savas čečėnas su savomis “paniatkėmis“?

Vis dar Lietuva pirmauja pasaulyje savižudžiais ir lenkia estus korupcija (alkoholis kaltas, aišku)?…

Vis dar taip norisi būti teisuoliu šitame isterikų chore, rėkiančiame UŽDRAUSTI!

Viešpatie, kad man jūsų problemas.