Tiesą sakant, tai viena iš istorijų, kurios nebenoriu daugiau sekti ir gilintis.

Neslėpsiu, Eligijui spaudęs esu ranką ir gyvai viename iš buriuotojiškų renginių, kada jis pristatinėjo Romo knygą, o aš replikavau savo ruoštu iš salės (kad po renginio poniai Puteikienei pasakiau, nežinodamas, kas ji tokia, kad Naglis yra psichopatas, tai čia kita istorija).

Kaip bebūtų, jau per praeitą Seimo kadenciją atrodė, kad pagaliau Lietuvoje liberalai išsiaiškino, kurie yra išties “tikri“ liberalai, ir Liberalų Sąjūdis sėkmingai dirbo krikdemų koalicijoje su Tėvynės Sąjunga. Netgi atrodė, kad tapo sistemine tvirta partija, ir jų laukia šviesi ateitis – šitiek jaunų rinkėjų sudėjo į juos viltis (o pragamatikai nuėjo į šeškučius).

Aš netgi prognozavau liberalams ir krikdemams laimėtus rinkimus, bet kai laimėję (surinko daugiau balsų už oponentus LSD, kurie surinko daugiau už konkurentus DP vien per antrą turą) jie nenori pasiimti pergalės (bent jau mažumos vyriausybės), o LSD pašlemėkai turi daugiau iniciatyvos ir sudaro kriminalinę koaliciją, tai čia jau niekas, įskaitant net ponią su frenčiumi Daukanto a., nepadės, net kai jaunimas pirmąkart (ir paskutinį) šalies istorijoje spontaniškai išėjęs protestuoti dėl pavogtos jų ateities ir rinkimų rezultatų, patvirtintų korupicinės maumų VRK su Zenka priešakyje.

Todėl ir mano sentimentai yra va tokie dvigubi LRLS atžvilgiu, kaip suprantate. Galop, aš už jų merą Remigijų Šimašių balsavau ne vien tam, kad Artūrą Zuoką pakeistų.

Eligijus įtariamas paėmęs kyšį apie €106’000.

Nebūdamas jokiu valstybės pareigūnu, tai neįsivaizduoju, kaip politiko darbas gali būti vadinamas “prekiavimu politine įtaka“ (o tai kas tuomet politikai išvis ir kas kita, jei ne viešųjų interesų politinė birža ir yra Seimas?), o ir jų “parduodamos politinės įtakos“ siekiantys lobistai, atstovaujantys tam tikrus visuomenės (nebūtinai tik verslo) intersus – yra kyšių davėjais (prieš keletą metų tokį Romanovskį STT irgi buvo pasodinusi, o po to paleido, nes teismo neįtikino, kad šitas yra “ne toks“ lobistas, o blogas lobistas, nors mūsų teisėsaugai bet koks lobistas yra kalėjime sėdintis lobistas, o bet kuris pilietis su ginklu savigynai yra banditas).

Taigi, dabar man irgi neaišku, kaip bus tas “kyšis“ bylos siuvėjų įforminamas kaip kuri nors baudžiamoji veika – gal kaip “netinkamas rinkimams gautų lėšų administravimas“? Tai jau Darbo partija praėjo teismus (per dvi fucking kadencijas!), po ko paaiškėjo, kad valstybės lėšos neegzistuojančiai (!) partijai skiriamos kaip nieko nepažeidusiai dar ir be teismo sprendimo, o pora veikėjų santykinai simbolines bausmes gavo.

Such anti-corruption, such STT, wow.

Rašau irgi šiuo atveju “apie“, nes kone per savaitę (!) niekaip nepaaiškėja iš teisėsaugos, tai 100 ar 106, tai grynais ar nelabai (aišku bent jau, kad ne litais, tai nors aišku, kad ne tas atvejis, kuomet “nespėjau išsikeisti“). Netgi specialaus liudininko statusas nereiškia įtariamojo (prokuroras atšautų, kad kol Seimo nario neliečiamybė, todėl negali būti). Kad abi pusės – tiek įtariamas gavėjas, tiek įtariamas davėjas, – yra byloje jau įvardinti, ir kad vienas su imunitetu specialusis, o kitas be imuniteto yra įtariamasis.

Sakyčiau, šaunuoliai STT, kurie sulaiko abi puses iškart be abiejų pusių pagalbos. Agentas Toršeras, kuris ne su žvake galūgalyje stovėjo prie lovos, kol vyko teisingumo žaginimo veiksmas bei korupcinis sanguliavimas, o viską užfiksavo išmaniuoju ir iš toršero pavirto į 007 agentą, gal gaus kokį medalį iš Jos Puikybės – ne tokį įmantrų, kaip sau pasiskyrė mano grupiokas vagiliukas melagėlis Kirkilas, bet neabejoju, kad STT nuopelnai turėtų būti įvertinti deramai.

Ne vien tuo, kad ir agento Toršero tarnyba, kurios vadovai SPA aptarinėja reikalus (?) su korupcija kaltinamo vietos oligarcho ir mero (ah, koks sutapimas!) iš LSD, pati jau ne vakar yra įtariama ištisai persmelkta korupcijos ir naudojama dabar vien kaip politinis svertas (man labiausiai patiko, kai per praeitus rinkimus STT nusprendė palaikyti LSD kandidato Adovamičiaus, kuravusio korupcija kaltintus Vilniaus Vandenis, pinigus, dėl ko ir liko trečias, o vienmandatėje laimėjo seniūnas Strelčiūnas vietoje daugiamečio laimėtojo ministerio Steponavičiaus).

Vis tik ne Jakšto gatvėje veiksmas svarbiau, o kitur – tą vakarą LSD šeškučiai su brudais Barboros g. lakė šampaną kibirais, reikia manyti.

Kol Eligijus buvo Susisiekimo ministeriu, LSD kormūškė Lietuvos Geležinkeliai nebuvo trukdomi. Ir jis buvo ministru. O kai pradėjo reitinge ne tik lyderiauti, bet ir provincijoje balsus su savo milijonu paspaudimų vogti iš LSD, tai čia tik sutapimai, kad ta pati STT sulaiko įtariamuosius korupcija, nors STT vadas gi gėrė su LSD korumpuotu meru, kuris dabar nenori būti Prietaiso varžteliu, ir tame nebuvo korupcijos. Ir kad kadrai lemia viską, anot LSD ideologinio vado citatos.

Arba aš išvis čia kažko nesuprantu. Išvis, kas prižiūri prižiūrėtojus, anot senos romėnų patarlės, kurie dar sakė, kad žiūrėk, kas kaltas pagal tai, kam tai naudinga (šiaip mens rea ir actus reus kaltės įrodymo koncepcija iš esmės tokia logika ir remiasi).

Beje, jei STT tiesiogiai nepavaldi VRM, o VRM nevadovavo niekas iš Tėvynės Sąjungos, tai STT yra apolitiška baltų pūkuotų zuokelių tarnyba. Iš to, kaip mykia prokuroras ir per kone savaitę niekas neaišku, nes visi internetai ir taip triedžia plytomis dėl kyšio, kuris dar neaišku, ar buvo, ir labiausiai raunasi plaukus būtent liberalų rinkėjai, tai grašis kaina tokiai partijai su tokiais rinkėjais.

Todėl manau, kad puikus pokerio lošėjo Tony G., kuris yra l.e.p. liberalų vadas dabar, ėjimas PR prasme: sekmadienį sukelia intrigą ir susidomėjimą, ką pasakys, o pirmadienį pasiūlo… statyti bažnyčią!

WTF?!

guoda

Iliustracijos autorystė priskiama Arnoldui Lukošiui (iš interneto)

Bet pokerio blefas taip ir veikia: pakeičia jūsų galvoje realybę į baimę arba iliuziją, neva, lošėjas turi geresnę kombinaciją, ir jūs nebekeliate statymo, palikdami jam banką.

Kyšio istorija užsitęsė ir netgi Eligijaus atsistatydinimas nepadėjo aistrų bei sopulių apraminti – dabar visi pliurpia apie bažnyčią, o ne kyšį. Argi ne puikus blefas? Suveikė. Vien dėl to A. Guoga yra puikus partijos lyderis šiuo metu, ir būtent dėl to jį reikia palaikyti tam, kad liberalai rinkimus išties laimėtų.

Bet dabar juk reikia kažkam vėl įdiegti mintį, kad Antanas Guoga yra netinkamas kandidatas (kyšiu sunku sudeginti turtuolį, o ir banaliai kartotųsi istorija).

Tik kad nelabai jis ir nori būti lyderiu, tačiau partija (kaip LRLS, ne tik kortų partija) jam reikalinga ir naudinga kaip gyva, todėl aktyvistai liberalai, jei turės proto (kažkada jie sakėsi, kad yra sveiko proto?), tai dar dirbs su juo, nes visiems naudinga.

Ir išvis, ilgoje perspektyvoje dabar šis PR judesys naudingas LRLS labiau, nei jums dabar tame emociniame fone atrodo – reklama rinkimų metų eina visais kanalais nemokamai, o iki pačių rinkimų datos dar laiko daugiau, nei sočiai, kad pakeistų esamą nusivylimą nauja viltimi už LRLS. Sąmoningai tokia strategija būtų kvailystė, bet jei jau situacija tokia, tai ir be pokerio lošėjo smegenų turėtų būtų aišku, kad reikia išnaudoti naudingai, o ne rypauti internetuose laisvu nuo darbo metu.

Kaip kyšį jūsų galvose pakeitė bažnyčia. O ją vėl kuo nors pakeis. Pavyzdžiui, VU studentų investiciniu fondu, apie kurį irgi sakė, bet jums tik bažnyčios dabar galvoje, pastebėjote? Dar yra laiko, lemingai jūs mano mielieji, nepergyvenkite.

Ir nepergyvenkite dėl Eligijaus – yra dar du Masiuliai politikoje, pasirinkimas kaip su prekybos tinklais Lietuvoje. Jei tris dienas nėjote į Maximą, tai galite tris dienas ir apie Eligijų ar liberalus nešnekėti, ar ne?

Prisiminkite, kuo buvo Artūras Paulauskas (ne tik kad l.e.p. Prezidentas, kai Eligijus buvo tik “be penkių minučių“), ir kuo yra dabar? O kur dabar ponas Arvydas Vidžiūnas? Ir jei pinigus išties konfiskavo ir davėjas duoda parodymus, tai paiki frajeriai jūs, liberalai – kiekvienas brudauskinis jums tą pasakys.

Tad va taip ir yra, kad jūs gaunate vis labiau įsitvirtinančią korupcinę ir su teisėsauga saugusią nomenklatūrinio stambaus kapitalo politinę sistemą. Ir kuo daugiau bus sumesta visokių pseudo antikorupcinių apribojimų demokratijoje (tiesiogiai renkami merai, partijų finansavimas ir t.p.), tuo mažiau galimybės, kad establišmento pozicijas kas nors sujudins, nes taip užsitikrinamos rentos ir mažinama konkurencija.

Netikėta mintis, tiesa? Oi ne, liberalai nebuvo revoliucionieriai – jie buvo establišmento wannabies kapitalistai, o lietuviško kapitalo kilmė per prichvatizaciją ar reikia sakyti kokios kilmės?

Tiesiog dabar galima susitvarkyti per STT, jei kas kėsinasi į turimą galią ir pinigus, ypač būnant valdžioje ir esant valdžios partija su puikiu senuoju ir naujuoju networku. Kai devyniasdešimtųjų pradžioje mašinas sprogdindavę. Tarpe tarp jų, dar kada buvo ką privatizuoti, iki dabar mašinas tiesiog sumaitodavo politikams jau be jų viduje. Tobulėja ir humaniškėja sistema, metodai subtilesni. Bet jei nesupranti subtilių užuominų, tai vis tiek gale politinė mirtis būna.

Ir kaip pradžioje sakiau, man jau nusibodo stebėti ir laukti, kaip šis skandalas pasibaigs ir kur išsivynios. Jis nieko gi iš esmės nekeičia.

Ar keičia?