Kilus LS skandalui dėl kyšio, iš pat pradžių jau rašiau, kad šaknų dėl šitos STT pakišos LS pirmininkui Eligijui Masiuliui dera ieškoti ne Goštauto ir net ne Jakšto, bet Barboros g.

Kam buvo juokinga, o kas bent jau sutiko, kad seni kompartiniai nomenklatūros kadrai su šeškučiais, kaip jie vadina savo prasmirdusį, bet pūkuotu apsimetantį jaunimą, nors gers ta proga šampaną.

O po to jau ir facebook rašiau, kad Antano Guogos pokerio blefas dar gali pavykti, bet LS partinis elitas, kaip jis pats juos pavadino, nubrėžęs takoskyrą, kad esąs opozicijoje, juo atsikratė. Pats europarlamentaras sako, kad todėl, jog jis išties įtaria juo esant nelabai švariais korupcijos prasme – jam visada kildavę įtarimų dėl schemučių, kol STT nepareiškė tų įtarimų dėl schemučių.

Beje, pats jis dar sako, kad paaukojo žadėtus €100k Ričardo Doveikos statomai Pilaitėje bažnyčiai, tad čia blefo nebuvo, jis išties padėjo pinigus ten, kur jo burna sakė.

O LS partijos elitas irgi padėjo savo statymą ten, kur jų burna – išsiviešinęs senasis vadas Eugenijus Gentvilas pakeitė frontmeną Eligijų į Remigijų. Na, Irane toks valdymo modelis irgi įprastas, kad ajatola vadovauja, o prezidentas atstovauja. Nieko čia naujo. Gal tik vadinti TS-LKD talibais po to darosi gana ironiška, nes kas tuomet yra LS su tokiu modeliu?

Vat nespėjau tik parašyti, kad dabar lauksiu, kaip bus su Vilniaus korta sužaista prieš Remigijų, kuris yra meras, šiame pokeryje, kuomet LS juk ne tik balsus iš LSD pašlemėkų vogė jau ir provincijoje, bet ir nusitaikė į Lietuvos socialdemokratų Geležinkelius, esančius tradicine šios partijos karmūške (pagal rusiškas paniatkes veikiančiam organizuotam susivienijimui, vadinančiam save LSDP, tokios sąvokos geriau nusako esmę). Kol Eligijus buvo Susisiekimo ministeris ir pajudino tik Lietuvos socialdemokratų Paštą, sėkmingai susigrąžintą po rinkimų atgal į LSD kontrolę, tol didesnės bėdos nebuvo.

Nespėjau, nes 15min.lt schemutes jau papaišė ir parideno šūdų bačką link Remigijaus ir gana ilgai jau nokdaune gulinčios partijos. Kaip pasakė maoistas Julius Černiauskas: tai dabar beliko tik partiją nuvesti už tvartuko (no pun intended, konservai!) ir nušauti.

mgb

Suponuojamai korupcinė MGB ir LS schemutė iš 15min.lt

Kaip ir LSD padugnės gali ne tik šampanu dantis užsipylę dabar jau ir kituose gėrimuose pasiskandinti negyvai. Iš rinkimų kaip konkurentas, manau, LS eliminuota. Kaip LSD konkurentas, pastebėsiu, nes bet kuris emo liberoblius geriau savo biuleteniu ašarėlę šluostysis, nei kad balsuos už TS-LKD, kaip siūlė buvęs laikinai einantis LS pirmininko pareigas, atidavęs pinigus bažnyčiai ir balsą krikdemams.

* * *

Bet kaip ir romėnams, taip ir man įdomiau kitkas – o tai kam be politikos tai dar naudinga, ar ne?

Ir D. Mockaus MGB (šita santrupa buvo vadinama organizacija tarp NKVD ir KGB laikotarpio, kada saugumui buvo pajungta ir teisėsauga Sovdepijoje) turi pagaliau praslydusį spaudoje interesą – tuos pačius geležinkelius. Juos gi galima pasiimti dvejopai: vienas būdas pagal Eligijų, kuriam tie nepriklauso, tad paleidus privatizacijai ir taip atėmus iš LSD, kurie gali eiti šunims per blakstienas trankyti – skaidrus, kad ir ką apie Eligijų dabar STT rašo savo papkėse.

Kitas būdas yra verslo ir abipusiai naudingų mainų, kada “savininkas“ LSD pasilieka tai, kam jiems tie LG ir reikalingi, o ponas D. Mockus gauna tai, kam jam reikalingi LG.

Galbūt, ne iš karto. Galbūt, ne taip tiesmukai perimant nuosavybę. Galop, emigravęs į Londoną Lietuvos Turčius Nr.1 Nerijus “Kontūzytas“ Numavičius teisingai pastebėjo, ko varguoliai ar pas mane Londone, ar pas jus Vilniuje ir jo provincijoje, vadinamoje vis dar Lietuva, nesuvokia: svarbu ne tai, kas turi užrašytą nuosavybę, o tai – kas kontroliuoja.

Galop, taip visa partinė nomenklatūra per funkcionierius valdė visą ekonomiką Sovdepijoje, kurioje nebuvo privačios nuosavybės – ar kas nors čia seniems kadrams bus naujo (ahoy, ūsuotieji ponai bebrai!).

Apie tas viešųjų pirkimų konkursų schemutes, kada dukterinės MGB įmonėlės laimi, gi jau ir ketvirtis valandos el tė rašo – tai irgi vienas iš tokių variantų, kurį paaiškinus ant pirštų ir pabraižius paveiksliukais, dar esate įgalūs suvokti. Jei suvoktumėte gilesnes, tai būtumėte oligarchais (arba kaip sakoma post-prichvatizacijos epochoje dabar: vok, vok ir suvoksi).

Tad aš kiek neteisus, pasakęs, kad šaknų nebūtina ieškoti Goštauto g. – vis tik ne tik LS būstinė toje gatvėje, bet ir jos linkis prasuka link mano mylimiausio Vilniaus kvartalo, vadinamo Verslo Trikampiu, kur dalis kvartalo vadinasi Jasinskio, o dalis ir Goštauto gatvėmis (kaip pamiršau, važinėjęs ten verslo reikalais, tame tarpe ir į vieną iš MGB verslo įmonių!). Dėl Barboros g. viskas taip pat išlieka, tiesiog patikslinsiu – ir Verslo Trikampio Jasinskio-Goštauto gatvėse šaknys.

Jūs prisimenate, kaip buvo privatizuota alkoholio pramonė? Tekstilės? Žiniasklaidos priemonės su televizija? Ir kaip ponas D. Mockus su savo verslo partneriais išsiskirdavęs?

Jei Eligijus buvo verslo partneris, o ne pakalikas (pimpačkiukas), tai per STT dabar gana tipiškai su juo atsisveikinta. Na, o vienu valdybos nariu pakišusiu žymėtus banknotus daugiau ar mažiau, tai koks skirtumas – gal tas ponas Kurlianskis jau seniai de facto buvo MGB vadui buvęs, tik dar pats apie tai nežinojo, nes tebuvo tik samdytas darbuotojas (proletaras, anot Karlo), net ne partneris. Tai dabar sėdi kameroje ir gal vis dar raižo šaukštu “Aš /širdutė/ MGB“.

Beje, apie buvusius verslo partnerius: nepastebėdavot sutapimų, kad ankstesni, kurie davę interviu spaudoje apie paslaptingąjį D. Mockų, tuoj pat kitų (kam prilausančių?) žiniasklaidos priemonių padaromi neadekvačiais? Kaip ir nepastebėjote, kad E. Jakilaitis studijoje prakaitavo gi ne mažiau, tik režisierius buvo pasirengęs gaudyti A. Guogos nubrauktą prakaitą (tipiškas manipuliavimo arba mulkinimo pavyzdys, ir jei kas mulkiai, tai jūs visi in corpore, kuriems ten Edma suguogino pokeristą, aha).

Išties, kalafiorų revoliucijos taikinys Londone yra tik pienburnis (galop, ta tokia jo pravardė iš medicinos studijų laikų), lyginant su tuo, kaip išties veikia oligarchija. Ir aš manau, kad Veidas savo Lietuvos Turčių Top-20 po kiek laiko tikslindamas tik užfiksuos faktą, kad Nerijus nebe Nr.1, kaip kažkada buvęs ten a.a. Bronislovas Lubys, užprichvatizavęs sau chemijos pramonę, ar kaip buvęs ponas amerikonas Kazickas, steigęs čia savo kapitalu mobilius telekomus su Omnitel – aš maždaug jau matau, kas ten soste bus greitu laiku. O jūs?

Tad jei kalbėsite kitąkart apie korupciją, tai ne apie korupcija įtariamą STT man kalbėkite, ir ne apie oligarchus maximus, ir ne apie stambaus kapitalo atstovų konservatorių partiją iš Barboros Radvilaitės gatvės būstinės, kurie kaip prostitutės (no pun intended dėl Sigizmundo Augusto sutuoktinės!) gultųsi po ruskiais “išvaduotojais“, patys seniai įteisinę savo valdose (nes savivaldomis neišeina vadinti) rusišką neofeodalinį valdymą.

Pagalbėkime apie aštuonkojį ir jo verslų investicinio portfelio diversifikavimą, ir ką tai išties reiškia Lietuvos ateičiai, tampančiai vis labiau ne atvirų, o išsunkiančių institucijų valstybėle, kur pseudo-liberalizmo šaukliai nepavargstamai pučia dūdelę apie valstybės neįgalumą ūkio valdyme ir būtinybę privatizuoti, ir kurie yra tarsi akli kačiukai, nenorintys net matyti, kad laisva rinka, pasižyminti konkurencija, vis tik nenumato bokso be svorio kategorijų ir pagal London Rules (t.y. no rules, no holds barred).

O ką Remigijus?

Jei nežais pagal MGB taisykles, tai praris jį nekramtę, ir tiek. Jei žais, tai MGB dar ilgai bendradarbiaus su “liberalais“.

Tik labai jau tas Vilniaus mero postas tokiam sukopromitavimui parankus: ar tu Sakmaidikas (teko truputį bendrauti – adekvatus ir labai malonus žmogus, turintis humoro ir asmeninio kapitalo valdymo jausmą, nepaisant tame tarpe ir MGB žiniasklaidos suformuoto įvaizdžio), ar tu Abonentas (teistas už gerus darbus), ar tu…?

Bus daugiau?