Kol Lietuvoje vyksta formalūs užbaigiamieji Seimo rinkimai ir kol kas neturiu ką parašyti dėl prognozių išsipildymo (arba ne), tai kramsnoju įprastai visokius vaisius darbe ir dalinuosi įžvalgomis iš vietos ekonomikos.

Tarp kitko, pagal tyrimus (ne proverbinių britų mokslinYkų, o kažkokios ES kontoros), tai britai Europoje maitinasi sveikiausiai. Išties jie paleido nacionalinę privalomą maisto programą “tavo vienas iš penkių produktų“, kur stumia aktyviai vaisius ir daržoves į maisto įpročius, tad net čavzai (chavs – liet. buduliai) priversti ne vien čipsais savo atžalas šerti (mačiau tokių tėveliukų autobuse, mainančių čili čipsais vaikus vežimėliuose, aha), o susiformuoja pavalgymui gana sveiką maisto racioną. Tęsiant kovą su cukrumi (ką daro Oliveris “Sugar Daddy“ Virėjas) ir gym kultui, tai britai realiai taps sveikiausia (sveikatos sistema čia nemokama išties, o ir stomatologija jau pigiau už lietuvišką) tauta šioje planetos pusėje.

Bet grįžtu prie savo aviečių.

lolcat

Pastebiu, kad dėl Brexit sumažėję importuojamų produktų pakuotės – ypač tai jaučiasi LiDLe, kuris veža iš Europos. Kai kainos lieka tos pačios, braškės, tarkime, dabar 225g vietoje 400g, arba avietės 125g (Portugalija) vietoje 200g.

Galima sakyti, kad po truputį grįžta prie imperinės matų sistemos (pienas čia eina pintomis, nors užrašo, kiek tai yra litrine sistema), tačiau ši versija nelaiko vandens.

Mano kolega rumunas man tą pastebėjimą įgarsinus, iškart pradeda vėl purkštauti, kad išsigalvoju ir tyčiojuosi iš JK ekonomikos, kuri jam vis dar atrodo aukštumoje (naivus žmogus), ir kad čia sezoniškumas (pernai sezoną gal buvo atšaukę, aha).

Sakau, jei svaras nukrito euro atžvilgiu 30 proc., o atveža iš ES, kur perka eurais, tai kaip tu galvoji, kokios turėtų būti kainos pardavime, jei marža čia bus geriausiu atveju tik apie 10-15 proc., matematike-pagyrūne tu, ką? Tad su kiekviena preke jie patiria nuostolį. Ar vis tik sugalvojo būdą kainų nekelti?

Jau tau prieš mėnesį rodžiau seno talpumo pakuotes, kuriose braškių buvo mažiau. Dabar jau ir plastikas susitraukė. Ir išvis, čia kaip ir profesinė liga po darbo su lietuviškais prekybos tinklais pastebėti smulkmenas, kurių mulkiai nepastebi.

Manau, kad pusdienį dabar nekalbės, tai klausysiuosi ZZ Top.

O, beje, girdėjau, Lietuvoje RIMI užsidaro?

Dėl LiDL ir besitraukiančios rinkos labiausiai dėl to triedė, pamenu, IKI (jie užsidarė Latvijoje), virtę brangiu LiDLu pagal asortimentą, o Norfa lindo į hypermarket formatą, kuo, matyt, rimiakus ir nukilino. LOL