Nuo diskusijų apie prostitucijos legalizavimą iki alkoholio valstybinio monopolio – taip galima apibūdinti Lietuvos “pažangą“ per pastaruosius tuziną metų.

Kai praeitą kadenciją 2012 metų Seimo rinkimuose pergalę po antrojo turo iš TS-LKD (krikdemų) ir LRLS (liberalų) daugiau balsų surinkusios darbinės ir per Krizę išbandytos koalicijos pasiėmė banaliai socdemiškų zombių LSD partija, sumetusi skudurus su totoškėmis, kokoškėmis ir jedinstvininkais, tai galvojau, kad tą laikmetį derėtų vadinti revanšistiniu, nes jie ėjo į rinkimus su šūkiu “mes ne Kubilius, grąžinsim viską kaip buvo iki jo!“.

Tačiau laikas parodė, kad tai vis tik buvo stagnacijos ir atvėsusiųjų kadencija. Ir dabar valstiečių pergalė po antrojo turo iš esmės kaip tik pradės būtent revanšistų kadenciją. Nes pagal nugalėtojų piktdžiugą dešiniųjų užvaldytame liberaliame internete Lietuvoje būtent toks jausmas ir kyla – drebėkite, buožės ir buržujai (tiesa, didesnio buožės už latifundininką oligarchą Ramsį II-ąjį nerasi, bet logika ir kairumas yra tiek pat neatsiejami, kaip triperis ir triušis).

Aš vis tik manau, kad old money “socdemai“ vis tik per šią savaitę susitars su new money “valstiečiais“ (kabutės – nes tiek vieni socdemai, kaip ir kiti valstiečiai, o juolab, žali, kad net raudoni).

Galop, Karbauskis ne veltui versle tiek pasiekęs, kad suprastų – be socdemų, užvaldžiusių faktiškai valstybę (viešąsias institucijas ir valstybines įmones), jis bus realiai neįgalus ką nors išties turėti, išskyrus populistinę retoriką Seime. Prisiminkite, kad netgi prof. V. Landsbergis ne kažką Aukščiausioje Taryboje įtakojo (tuomet Prezidento institucijos išvis nebuvo), kovodamas “vardan tos“, kai AMBas su savo nomenklatūra ir toliau valdė ūkį – todėl socdemai ciniškai teisūs, sakydami, kad Tatai valstybės vadovo postas formaliai nepriklauso, nes formaliai juo tebuvo, o ne faktiškai.

Visą praeitą savaitę Karbauskis iš esmės tyčiojosi iš valdžiukės vis dar geidžiančių krikdemų, kurie niekaip negalėjo nusiraminti gavę comfort carrot ir labai vis tiek norėjo derėtis, nors versle sakoma, kad jei neturi ką pasiūlyti, tai čia ne derybos, o tik maldavimai ir kaulinimai. O Karbauskis po rinkimų gi kaip Maxima – apie viską pagalvota. Jo derybos iškart buvo įvardintos kaip my way or high way, o visi feisbukiniai hipsteriukai bėdavojosi, kad tas “derasi neteisingai“. Nebūtų tiek absoliučiai laimėjęs – elgtųsi irgi kitaip (nors finale rezultatas vis tiek tas pats būtų – nereikia savęs apgaudinėti).

O dabar tai ko jam cackintis su šlapukais?

Šiaip išties viskas sukrito būtent taip, kaip sakiau, todėl nebeįdomu, kas bus toliau. Nes po 12 metų šiknos ateinantys 4 metai bus šiknos, o po to pareis šikna, nes nebus ES pinigų – 20 metų yra bet kurio darbingo žmogaus aukso amžius. Tad apie šį laikotarpį galima bus rašyti kaip apie prarastos kartos periodą: 4 metai švaistūnų, 4 metai krizės, 4 metai stagnacijos, 4 metai voliuntarizmo, 4 metai ėjimo į defoltą. Ite missa est.

Aišku, mano FB draugas Algis Rapnikas teisus savo komentare šia tema: jei iš šalies žiūri į šikną, tai matai šikną, bet jei esi joje, tai gali būti ir optimistu, nes matai gi šviesą tunelio gale, ar ne?

michal-orzech

Na, tai paaiškinsi pats Karbaiskio karvei apie laiko sukiojimą? – Michal Orzech foto iš pinterest.com

Beje, neturėčiau aš girdėti šitų visuotinų aimanų ir dantų griežimo, pareinančio iš dešinės, kaip ir kaltųjų paieškų ar dabar ilgai užtruksiančio savipaguodos trolingo – nors aš ir žemės ūkis gyvename skirtingose valstybėse, kurios yra permanentinėje karo būklėje, tad fuck reguliacinius žemdirbius, kaimiečius ir visus konservatorius nuo plūgo kad ir kurioje kartoje jie bebūtų, ir, kaip dainavo Antis: dėkoju Landsbergiui – tebūna jam dangus (vien už sugriautus kolhozus – pridėta mano)!

Neturėčiau, nes visą laiką internetuose mačiau užsikoučinusių peraugusių hipsteriukų džiugesį apie pavykusį gyvenimą ir kokie nevykėliai yra kita Lietuva (apie emigrantus tai išvis – visuomenės atliekos vištų galvų sukėjai ir lašišų uodegų skutėjai, o jei bando kažką išsižioti apie paliktą Tėvynę, tai puolama bent virtualiai atimti iš jų pasą, nes taip, suprask, jie savivertę sau tik keliasi kritikuodami, kadangi Lietuvoje vyksta nuolatinė elitinė tusofkė).

Tik va į tas dūzges po šito atvarė tie jūsų provincijos giminaičiai, kurie per giminės balių ne Ozzy Osbourne plėšia Mama I’m Coming Home, o geriausiu atveju Mama, tu numegzk man kelią, ir ne Knocking On Heavens Door, bet visokius tralivalius, balius ir žvingalius su Alaus danguje nėra, ir net ne Red Hot Chili Peppers, nors vokalistas ir lietuvis ir jų muzika depresinė (tiktų Lietuvai su jos rūpintojėliais ir savižudžiais skladukuose po balkiu linguojančiais), o Katunskytė su seks-bomba Bilevičiūte.

Aišku, kad šitame giminės baliuje po rinkimų visi provincialai džiugiai irgi švenčia, kaip jūs juos įpratinote švęsti šventę ir džiaugtis gyvenimu.

Oi, jums nepatinka jų pypa-pypa-čiki-čiki muzika ir ta balta mišrainė bei kioskiniai kebabai? Bet jie irgi mėgsta elitinius koldūnus, ar ne? Ir švęsti. Trali-vali festivali, padainuos mums linksmas Radži. Nors jums atrodys dar ketveri metai, kad su jumis ir vėl daro džigi-džigi.

Tad kam tos rūškanos minos? Šypsokitės! Bučkis jums į lūpas nuo girtos tetulės Zosės ir įkaušusio dėdės Boliaus. Dar po vieną, kol verygos nemato?

Nereikia miesčioniškai taip savo aroganciją demonstruoti – būkite paprastesni biskutuką. Kaip visi paprasti žmonės™, kuriems niekas per nagus neatidaužė, kad nebalsuotų – gi net patys raginot, ir permainų norėjote.

Sako gi, kad svajok atsakingai, nes svajonės pildosi. Tai dar gerai, kad čikenfektoriams travelka per brangiai pasitopapinti buvo iki vokzalo nuvažiuoti į Lietuvos ambasadą (šiaip ji yra Pimlico prie Vauxhall tilto netoli Tate Britain – tik taria lietuviai kaip rašo, bet lietuviškai irgi rašo prastai).

O aš tuo tarpu gal šiuo įrašu ir baigsiu savo politinių apybraižų ciklą apie rinkimus ir permainas.

Kaip matau, mano prognozės ir scenarijai išsipildė bemaž 100%, kad ir ką propagandistais tapę buvę ekspertai šimašioidai™ iš Šimo baro sakytų apie mano durnumą. Galop, kaip sakė Mikė Pūkuotukas, kurį tokiu pylosopu padarė KGB agentas Sąjūdyje Virgilijus “Juozas“ Čepaitis: esu tik menko protelio meškiukas pliušine galva, kimšta pjuvenomis.

Na, tai duokite garo su valstiečių kapelomis ir laikykitės ten! Ypač, kai Ingrida Šimonytė Seimo nario priesaiką baigs žodžiais: ir tepadeda jums Dievas – tikiuosi, turės omeny tuos, kurie ne su ja išvien.

Liūdna, merginos, – kaip sakė turkų pavaldinys Ostapas Suleimanas Berta-Marija Bender-bėjus Zadunaiskis.

* * *

Грубым даётся радость,
Нежным дается печаль.
Мне ничего не надо,
Мне никого не жаль.

(Sergej Jesenin via Russia So Yesterday)