Kad jau FB Liucija paprašė, tai štai jums trys asmenybės iš mano karalystės, darę savaitės naujienas:

  • 1. Katukas Bobas, nusifilmavęs savo filme A Street Cat Named Bob pagal tikrus faktus ir tokio paties pavadinimo knygą.

Filme vaidina save, nes niekas kitas iš keturių katukų aktorių geriau jo paties suvaidinti nesugeba – taip Bobas pats nusprendė, nors skirtumas nuo įvykių yra 5 metai. O pagrindinio humanoido filme draugė yra Ruta Gedmintas, tai kaip ir čia vėl lietuvių randame.

Katuku net Cambridge kunigaikštienė (čia ta Kate iš prasčiokų, kur vokiškiems dinastijos genams pagerinti) pasidžiaugė uždaroje premjeroje kartu nusifotografavusi (katukui kaip visiems katukams grynai dzin – čia jis celebrity ir royalty), o atvira premjera kino teatruose jau nuo šiandien. Advento metu, nors dar visas mėnuo likęs, į filmą nueiti tiesiog būtina su savo (arba ne savo) merginomis ar vaikais ir sakyti awww bei murmurmur.

  • 2. Dar vienas katukas, be kurio antroji pasaulio muzikos industrija niekaip – sugrįžęs mielasis Robbie Williams.

Po istorijos su moterimi iš gatvės, kuri jam ryte užėjusi išnuomotoje pilyje suteikė malonumą ranka, Robkė toliau atvirauja apie ecstasy tabletes gėjų klube Mančesteryje (nes gimtame Stoke būtų vis primuštas už aroganciją), kurios privedė prie anoniminių alkoholikų ir išsiblaivymo. Į klubus nevaikšto, švenčia blaivas savo namuose LA, kur susirenka draugai, kurie ten irgi saugūs prisiliuobti arba apsinešti.

Dabar sako, kad po Adelės atviravimų apie depresiją, tai metas žmonėms pripažinti priklausomybės nuo sekso problemą. Galima rasti Robkės nuotrauką visu ūgiu nuogą, susiėmus savo tarpšakį, nes sako, kad nelabai jį linksmakočiai vis tik traukia. Ir šiaip – daug atviravimų apie tėvystės džiaugsmus, ir kad sugeba atsikelti ryte su vaikais pabūti. Kas yra maloni permaina sraute po visų Taylor $wift trydaliojimų apie neaiškiai isteriškus meilės santykius ir godžiai kalamus pinigus, lyginant su konkurentėmis.

  • 3. Gina Miller, džk Juodoji Našlė (vyrą turi) iš City, kuri crowdfunding būdu surinkusi œ£150k laimėjo ieškinį Aukščiausiame Teisme dėl būtinybės Parlamentui balsuoti dėl Brexit referendumo.

Ji pati sako, kad dabar visi britai yra Leave, nes atgal nesidairoma, ir tai yra grynai techninis klausimas dėl premjero įgaliojimų (be Parlamento balsavimo toks klausimas negali būti paliekamas vienašališkam Kabineto vadovo sprendimui; kas pasakė “leudiz“ ir “valia“ – dar fiurerį čia prisiminkite?), nes reikia nepamiršti, kad Parlamentas ir Teismas (kai kas priskiria dar ir monarchiją) yra dvi neginčijamos visuomenės institucijos, kurios britus daro britais, ir jų autoritetas yra jų sprendimų rezultatas (nors nereiškia, kad šių institucijų nekritikuoja – ir tą daro tokiais žodžiais, kad Lietuvoje jau bėgtų nuskriaustieji į teismus skųstis dėl neturimos garbės ir pamesto orumo įžeidimo).

gina-miller

Merginų galia – Gina Miller su anturažu, laimėjusi ieškinį Aukščiausiame Teisme

Realiai mažai kas tikisi, kad Parlamentas balsuotų priešingai referendumui, nors pimpis Farange dabar ir isterikuoja, kad tai yra tautos valios išdavimas (jei jau taip dorai laimėjo šitas atviras melagis psichopatas ir manipuliatorius, tai ko pergyventi, nesuprantu?). Didžiausią spaudimą patirs parlamentarai iš apygardų, kurios balsavo Remain.

Iš esmės, šis balsavimas yra pasitikėjimo Teressa May reikalas, tame tarpe ir savo partijos parlamentarų, kuri yra už ES 50-to straipsnio aktyvavimą pagal planą 2017 metų kovo 31 dieną, ir visos parengiamosios derybos juda ta linkme. Jei ji pralaimėtų balsavimą Bendruomenių Rūmuose, tai būtų skelbiami išankstiniai Parlamento rinkimai anksčiau nei 2020 metai, ir čia visi neabejoja, kad ji sugrįžtų laimėjusi triuškinančiai, ir Brexit priešininkai patirtų antrą skaudų pralaimėjimą. Nors ir šalininkų nemažai dabar panikuoja, ekonomikai pradėjus su pasišokinėjimais riedėti nuo kalniuko.

Kitaip tariant, kaip ir referendumo atveju, čia iš esmės vėl tik torių partinis reikalas, nors prieš savo lyderį Corbyn nusistatę leiboristai mielai pasinaudos išankstiniais rinkimais jį pagaliau nuversti (nepavyko suvažiavime).

Tad jie gali vien dėl savo partinių interesų sukelti politinę sumaištį. Nors visumoje britai išties susitaikė su faktu, kad jie išeina iš ES, ir vienintelis remain’erių pageidavimas yra duoti jiems kokią nors moralinę kompensaciją. Ko gero vien todėl visi trys Aukščiausiojo Teismo teisėjai ieškinį ir patenkino.

Dvi bonus naujienos:

a) Fuck FIFA! – anglų ir škotų futbolo komandos Lapkričio 11 dienos proga atsisako nusiimti aguonos ženklus veteranams ir žuvusiems karuose (diena – Pirmojo Pasaulinio karo pabaiga) atminti, nors FIFA sekretorė isterikuoja, kad čia nacionalistinė reklama. Baudą gerbėjai pasirengę sunešti.

Beje, kariškiai, įskaitant ir karinius orkestrus, stotyse renka aukas veteranams paremti ir pardavinėja aguonų žiedų ženkliukus.

2) Borisas Parlamente pareiškė, kad Brexit bus titaniškas pasiekimas/sėkmė, į ką Osbourne kandžiai replikavo: jis paskendo.

Ir čia taip po nesenos SMS žinutės “you should stay with me, mate“ Borisui nuo Dave, kuomet tas prarado parlamentinę vietą perdėliojus apygardas kitiems rinkimams ir Teresai atsisakius tvirtinti padėjėju jo Brexit kampanijos vadovą.

  • * * *

O jūsų respublikos naujienos, girdėjau, yra Maskvos ranka rinkimuose, kuri neleido Landsbergiukui susitarti su valstiečiais? Bent jau taip buvęs ambasadorius JAV Žygis Pavilionis nusišneka. Po Andriaus Kubiliaus antisovietinio benefiso prieš rinkėjus, tai TS-LKD darosi panaši į nejuokingų klounų prieglaudą.

Ir, nepastebėjau, partijos lyderis jau atsistatydino po prapiltų rinkimų, ar vis dar sovietinės stagnacijos laikų anekdotas, kad iš dviejų bėgikų, tai JAV prezidentas atbėgo antras, o SSRS lyderis Leonidas Brežnevas priešpaskutinis?

Čia šiaip, jei kalbėti apie tikrų konservatorių, o ne “nuosaikių“, kurie Lietuvoje yra socdemai, tradicijas. Arba bent jau nesilyginti, nes demokratijos, kaip matau, supratimas monarchijoje didesnis už respublikinį.

Gerai, kad katukai valdo internetus, tai štai pabaigai interviu su Bobu – hi five!:

ir