(Pradžia – čia)

  • Šilumos ūkis

Paskutinis trendas prieš eilinį šildymo sezoną – savivaldybės, kuriose privačiai perduotas valdyti šilumos ūkis, jau atsiima savo pavaldumui. Ir šiluma, kaip teigiama propagandoje, netikėtai atpinga. Kokios to priežastys, ir kiek tai susiję su vietos savivaldos carais bei kniaziais, tai nei regioninė leisgyvė arba nupirkta spauda domisi, nei nacionalinei tokios smulkmenos provincijose įdomios.

Šiaip pagal TVF tyrimus, tai Lietuva yra viena iš energetinio skurdo šalių. Tokiomis laikomos šalys, kuriose sumokama daugiau nei trečdalis pajamų už šildymą. Lietuvoje tik ne šildymo sezono metu nemažai sugeba išsimokėti už sukauptą šildymo skolą, o apie šilumos kompensacijas išvis net ir kalbėti nėra ko, nes pinigai čia teka upėmis. Ir net socdemai užsimojo kompensacijas šias naikinti – matyt, reikia kažkaip išjudinti sąstingį nekilnojamo turto rinkoje, nes prisipirkę ant turtų sėdi, o rinka tai nebejuda (emigrantai vis mažiau nori grįžti į Lietuvą ir čia kurtis iš uždirbtų pinigų – daugėja tuščių butų ir sodybų).

Dar gražiau, kada griautini namai yra renovuojami, nors renovacijos atsipirkimas yra labai tolimas, lyginant su opcija nieko nedaryti ir permokėti už šildymą iki savininkas numirs. Šiaip puikus verslas ir socdemų šutvei – tie iš plytų (statybų ir renovacijų) gi gyvena.

Pamenate A. Sekmoką Energetikos ministru, ir kaip buvo sužlugdyta jo iniciatyva renovuoti namus? Pinigų tam buvo, bet jokia savivaldybė, užvaldyta opozicijos, jų nelietė – netgi Druskininkų caras, buvęs savivaldos asociacijos prezidentu ir LSD partijos antru numeriu, tik balkonų perdažymu pasirūpino, bet užteko tik pasikeisti valdžiai, ir kaip viskas sparčiai, net esant mažiau pinigų, visur pajudėjo!

Dar gražiau, kai va tokie merai nudera šildymo tarifus prieš rinkimus. Puikus “ūkiškumo“ pavyzdys.

Neūkiškumas yra privatininko nekontroliuoti, bet iš savivaldybės skiriami į valdybas kontroliuoti asmenys yra arba neįgalūs to padaryti, arba tampa neįgalūs, valdžios tokiose valdybose paragavę (nesuprantu, auditas per brangu užpirkti?).

Nenuostabu, kokius milijonus permokėjo sostinė, nors tas buvęs meras buvo “teistas už gerus darbus“. Dabar gi permoką netgi išsireikalauti sunku, nes buvęs tas pats Energetikos ministeris šaltu veidu aiškina, kad dalį gal ir pavyks, jei gražiuoju (!) susitars, o jei ne, tai tie tiesiog išeis iš verslo viską numetę ir paliks sušalti vilniečius. Nuostabi vagysčių prevencijos taktika, aha.

Aišku, kad prie tokio “sandėrio“ bet kuris rinkėjas sakys, kad gal geriau valstybė ne frančizes valdyti tą ūkį dalina (šiaip turėtų prekiauti jomis), o imasi tvarką įvedinėti ir patys, viską tik patys! Nors man irgi keista, kai tie patys klerkai tarp popierių savo savivaldybėje pasiklysta, o va ūkį jie pavaldys efektyviai, aha. Profesionalai. Savi. Patikrinti kadrai. Kaip buvo įprasta.

Nes jei socdemai taip sugebėjo užvaldyti provincijos savivaldą, tai kodėl to nepadarius dabar ir valstiečiams?

Juk čia net monopolijos kurti nereikia – savivaldybės šilumos ūkis ir taip yra natūrali monopolija. Belieka tik pakeisti vadovus, kas nesunku prie valdomų merijų. Tada kaina mažėja. Tada ir biomasės, kurią latifundininkas pajėgus tiekti, irgi tiekėjams rinkos daugiau.

Maža to, tikras tikslas išties yra gauti savo vamzdį nuo Gazprom, kas, skirtingai nuo Uspakicho, Stonio ar Garbaravičių, tai yra verslo ir derybų požiūriu nesunkus uždavinys, kuomet jau turi regionuose šilumos tiekimo monopolius. Ir tai ne vien politika, kada tavo valdžia priklauso nuo šilumos tiekėjo, o ją po to išversti demokratiškai nesunku, kada profesionalas kilsteli kainą – prie gero mero gi buvo pigiau, ir vėl bus,  kai grįš, nes šitas blogas.

Būsima nomenklatūra. Technokratija? Gi funkcionieriai – portfelių pilotai.

O kad apie portfelius, tai apie investicijų portfelius jau.

* * *

  • Pensijos ir bankas

Ko nepadarė zaščiurinskai per praeitą kadenciją, padarys jakeliūnai per šią. Visų pirma – nužudys PIFus (pensijų investicinius fondus).

Idėja labai rūpestinga paprastu žmOgumi™ kaip ir alkoholio ar vaistinių atveju: Sodra perveda procentėlius (nes tie centukai išties nėra suma, kurią vadinti ne mažybiniu vardu per 12 metų galima, nors sukapsėjo nemažai), o dabar paaiškėja, kad PIFai pinigus prašvilpė, nes, suprask, pervedė jiems gi daugiau, nei dabar yra investicinių portfelių vertė rinkoje.

O tai jums nesakė pradžioje, kad taip bus?

Priminsiu, kad PIFai buvo sugalvoti iš Sodros bankroto desperacijos ir AMBo, kaip premjero tuo metu, o finansų ministrės – dabartinės prezidentės, tipinio socdeminio “ūkiško“ cinizmo, kad už keletą procentų nuo Sodros įmokos, kurie nieko iš esmės nekeičia (nes Sodros mokestis darbuotojui buvo patrigubintas ir taip – nuo 1 iki 3 procentų nuo algos), valstybė nusikrato prievolės mokėti be bazinės tą pilną papildomą pensijos dalį. Tiesiog bazinę ir taip visiems mokės, o pagal stažus, įmokas ir kitus kriterijus, tai PIFams pasirašiusiems brisiams tegul va tie PIFai ir moka. Iš to, kiek priinvestavo.

Aišku, kad vertybinių popierių vertė laike tiek kyla, tiek krenta. Rizika yra, kad nukris, ir gausi mažiau, nei investavai, ypač, jei išeini į pensiją tuo metu, kada yra pasaulio rinkose vertybinių popierių kainos kritimas. Bet gal pasiseks, ir gausi daugiau, nei įmokėjai, jei išeisi į pensiją per kokį burbulą, tarkime.

Tam “gal“ pasirašė 1.2 milijono mokesčių mokėtojų, nors dauguma dabar supranta esantys apgauti – ne tik PIFų agentų, kiek valstybės, kuri per 12 metų nuolat grasinosi uždaryti šitą kromelį ir vis nevykdė pažadų pervedinėti daugiau, prie progų netgi sumažindama įmokas (kaip ir nedavė pažadų mainais už nevykdymą priskaičiuoti priedus prie bazinių pensijų).

Maža to, pirmais metais 8 mėnesius išvis nieko nepervedinėjo, jei pamenate, nes AMBui reikėjo suslėpti biudžeto galus, stojant į ES, o kai jau bankų valdomi PIFai paskutinį ketvirtį gavo pavedimus, tai padėjo depozite, taip irgi metų galui pasikeldami savo kapitalo pakankamumo rodiklius.

Iš kur žinau? Nes magistro darbą ta tema kaip tik rašiau.

Dar dabar jau kitą idėją prastūmė – Sodros biudžetą padaryti valstybės biudžeto dalimi. Kas iš esmės tas Sodros mokestis tėra pajamų mokestis nuo darbo santykių kitu pavadinimu (ir taip gaunasi, kad ir ką dargužaitės kliedėjo investuotojams, ne 15%, o dar Sodros 31+6+3=40% ir be jokių neapmokestinamų minimumų!), tiek ir tą skolą Sodroje dengia vis tiek valstybė besiskolindama, nes Sodra pati skolintis finansų rinkose negali.

Tiesiog euro niekas nebūtų davęs įsivesti (nors AMBas savo protežė Grybcę iškomandiravęs į Briuselį to tikėjosi, kai euro neleido įsivesti pirmąkart, o ta dar isteriškai paklykavo, kad čia sukčiauja Lietuva – aha, kaip prie jos finmin ir buvo įpratusi), jei tai būtų valstybės, o ne Sodros, skola. O šiaip kai atskirai – tai Sodra kaip ir sau, ne iždas, galima pamanipuliuoti, tiesa?

Na, tai dabar iš Socialinių Reikalų ministro taps Finansų ministro galvos (arba sėdimosios) skausmu – Ingridą Šimonytę jau piktdžiuga dėl tokio scenarijaus FB aplankė.

Bet skaitome toliau, neskubėję rateliu susikibę rankutėmis šokti ir choru kantatas dainuoti, nes va tam valerijonais nenumalšinamam skausmui sumažinti – gerai būtų atimti pinigus iš PIFų ir sau pasidėti. Vis tik nemenkai pervesta per tą laiką, kai pažiūri.

Ir niekam nerūpi, kad per paniką rinkoje (o finansų rinkose panikos yra epinės), kurią dirbtinai patys ir sukels, visi perbėgėliai į Sodrą fiksuos tą esamą dabar (!) nuostolį.

Dalį pinigų PIFams teks į Sodrą atgal grąžinti ir… užsilenkti, nes ne tik šitie veiksmai prives prie kapitalo nepakankamumo, bet ir tolimesnės įplaukos iš Sodros nebebus daromos, tai ne, peckeliūnai, juk arkliuko tai jūs čia nežudėt, jis tik pats be šieno pastipo, galvijas neraliuotas! Gi dr Raimondui Kuodžiui, prisibėdavojusiam dėl VAE, dabar bent jau nuoširdžiai džiūgaujant, kad “ar nesakiau jums tuziną metų, kad blogai bus su tais PIFais – tai štai jums ir prašom!“

Tiesiogiai iš to naudos Karbauskiui aš dar nematau. Dar. Gal per mažai dar galvojau ir gilinausi.

Gal dalis fondų galės būti valstybinio banko steigimo kapitalu – reikia laiko pasigilinti, kaip ten sumakliavoti įmanoma (nes juk smagu bus jums matyti dr Aušrą Maldeikienę, straksinčią ant vienos kojos Katedros aikštėje, kaip ji žadėjo per radiją, jei taip įvyktų?).

Kad Karbauskio sėbrams valdžios institucijose tokių PIFų nužudymas ir Sodros užiždinimas ir laikinas pamaitinimas PIFų kapitalais bus naudingas ir politine prasme, tame tarpe ir ilgalaike, nes bus galima už šitą nusikaltimą ilgai po to stumti ant socdemų, krikdemų ir liberalų, tai per daug banalu. Kur čia jo verslas tik uždirba dar nesuprantu.

O gal šitame banalume ir yra visa esmė? Šaškės irgi yra banalus žaidimas, kai su sofistikuotais šachmatais lygini.

Ir va netikėtai šita pastraipa papildysiu: tekstas buvo parašytas prieš savaitę, tad tik šios dalies publikavimo išvakarėse sužinojau naujieną, kad koalicijos dalybose Karbauskis su Butkevičiumi susikeitė ministerijomis – sau pasiėmė socmin, o šiam atidavė ūkmin, kas dabar bus ir energetikos. Aišku, pastarasis džiūgavo kaip durnelis misinginį šūdniekėlį ant tako radęs, nesuprasdamas, kad Ūkio ministerija iš esmės ES fondais išmelžta, o ir melžti, ten sabotuojant ūsuotiems bebrams, valstiečiams nelabai gautųsi – jie, kaip anksčiau rašiau, dabar nelenda į perdalinimus, ir protingai daro. O va Jonas vardu Algirdas jau pamiršo, kad būtent visų Lietuvos pensininkų geriausia draugė ponia Vilija partijai balsus atnešdavusi būdama socmin. Ir dabar “pensijų atstatymas valstybės garantija“ per nužudytus PIF – bus drastiškas, ciniškas ir nebegrįžtamų ilgalaikių pasekmių turintis veiksmas, galutinai įtvirtinsiantis politikų įtaką esamiems ir būsimiems pensininkams (drausmingiausiems rinkėjams) kieno naudai?… Tai va, intarpo pabaiga, tęsiame.

Bet va ką aiškiai iškart suprantu, kad numatomo valstybinio banko finansai iš mokesčių mokėtojų pinigų labai pravers jo verslo imperijos investicinių projektų (plėtros) ir apyvartinių lėšų (einamų) finansavimui.

Šiaip jokia oligarchija, t.y. verslo suaugimas su valdžia, neįmanoma be finansų užvaldymo. Čia jam net banko steigti nereikia – čia mokesčių mokėtojai jam patys sumokės net neprašomi ir per ministerijas nemelžiami! Ir atrodys viskas skaidru be supainiotų viešų ir privačių interesų prikaišiojimo.

Išvis, koks bankas kaip verslo, o ne privačių projektų finansavimo viešais finansais, darinys, gerbiamieji?

Juk mažmeninės bankininkystės rinka Lietuvoje katastrofiškai traukiasi: net ir uždarius Ūkio bei Snoro bankus, į jų vietą niekas nebeatėjo – kiek sumažėjo realiai gyventojų ir jų laisvų pinigų rinkoje, nors statistika kliedėjo, kad pajamos kilo, o kainos taigi ne.

Maža to, užsidarė ir išvyko patyliukais bankas iš užsienio, kurio specializacija buvo smulkaus ir vidutinio verslo finansavimas (Vernesd… kažkoks, kad net neprisiminsite, tiesa?). Kas reiškia, kad tas verslas Lietuvoje irgi nyksta, nes net nebėra ką finansuoti. O juk tai – vidurinės klasės stuburas, o šioji yra valstybės stuburas. Nebent crowdfunding čia Lietuvoje tikite kaip šviesia ateitimi, nes neseniai įstatymą Seimas irgi ta tema priėmė? Susimes tokie patys beeuriai hipsteriukai kitiems startupiniams hipsteriukams ant kavytės?

O apie tai, kad Danskebank perdavė visą savo mažmeninės bankininkystės verslą Švedbankiui, priminti?

O kad daugumoje dabar SEB (didžiausio!) banko filialų jau nebėra grynų pinigų operacijų, ir tie dirba kaip kanceliarinės kontoros?

Ir kad administravimo mokesčiai yra drastiškai pakelti tiek, kad susimokėtum už jau nebeesančius rinkoje banko klientus? Man, kaip varguoliui emigrantui, su savo karališka bankininkyste kažkaip nyku žiūrėti į jūsų Lietuvos Respublikos “skandinavišką“ bankininkystę.

Tai va prie tokios katastrofiškos mažmeninės bankininkystės rinkos padėties kažkas įsteigs dar ir valstybinį banką regionams? Konkuruoti su kuo? Paimti laisvą rinkos nišą, kai laisvų nebėra ir rinka traukiasi dėl emigracijos? Šiaip jei ne konkurencijos būtinumas rinkoje, tai bet kuris bankas JK gali visus klientus Lietuvoje aptarnauti ir vienas, ir dar sakys, kad mažokai čia.

Tada kam tas bankas Karbauskiui ir jo entuziastams, darkart klausiu? Ir kodėl čia – tie patys nedamušti entuziastai, kurie nori apvaginti mano investicijas pensijai, nusprendę už mane, kad dabar puikus laikas fiksuoti nuostolius, o jei to nenoriu, tai pinigų vis tiek daugiau nebegausiu?

Ir čia, kai jau paskutinioji pareina mano paskutiniųjų dienų finansinėms paskutinėms viltims, prieinu prie paskutinės savo pasakojimo, bet ne Karbauskio planų, dalies.

* * *

  • Ne pabaiga?

Aš išties manau, kad visos tos dabar įgarsintos užmačios tai tėra tik pradžia. Pradžia daug baisesnių ir didesnių dalykų, nei kad jus gasdino LEO LT ar VAE projektais ar ką ten skardena arūnai apie naftos ar dujų terminalus ar žvygavo lėkštai apie (at)skalūnus ir degantį vandenį.

Labai noriu būti toks pats naivuolis kaip tie, kurie tikisi, kad Karbauskio politinė partija tėra vienadienis žaidimas, ir kad visa ta šutvė išsilakstys, kaip nutikę ne kartą su kitomis partijomis-uabais.

Tik kad ne vienadienis, panašu. Nors po ketverių metų, nuveikęs ką norėjo, jis leis sau nueiti į opoziciją, palikęs išvogtą ir privatizuotą valstybę be būsimų ES dotacijų kam nori iš idėjos pavaldyti – ne tiek valstybę, kiek tuščias iškabas ant ministerijų.

Šiaip gera proga tada bus nusipirkti ir LR Prezidento postą – Grybcės prastūmimo dukart į valdžią TS-LKD ir LSD sutarimu pavyzdys išties įkvepiantis, tai jam su finansais ir galia bus tikrai paprasčiausiai lengvai įgyvendinamas, nes ir tartis su niekuo nereiks (jis jau dabar su krabais ir psichais susitarė). Jei respubliką (atstovaujamos demokratijos formą) konservatoriai su socdemais nužudė dar per pirmuosius šios aikštingos damutės paskyrimus rinkimus, tai ne Karbauskio interesas dabar tą respubliką ir demokratiją jūsų labui atgaivinti. Juolab, kad abi konservatorių “sisteminės“ partijos vis tiek kandidato jau dvi kadencijos kaip neturi.

Bėda, kad prie šachmatų jau visi priprato, nors šachmatininkai – tai kur jie dabar, a-ūūū? Šaškių didmeistris gi žaidžia savo simultaną, ir ant lentos yra likę tai, kas dar Lietuvoje buvo sąlyginai laisva.

Jums nepasisekė dar ir dėl to, kad jis nesikėsina iš esmės perdalinti socdemų užvaldytos Lietuvos, kaip nors kur nors bent kokias reformas darydamas, kaip darė koks nors Kubilius su savo romantiškais saulėlydžiais ir svajingais saulėtekiais, sukeldamas tik erzelį ir nepasitenkinimą – jam norisi pradžioje tos, kurią dar gali pasiimti, ir nusitaikęs į tą dalį, kuri dabar pelningiausia. Ir kurios niekas neėmė, nes jiems toli iki Ramūno sociopatiškų užmojų ir talentų.

Tam jam reiks ir savų “profesionalų“. Savi žmonės, kurie be partinių interesų dirbs viešai “vardan tos“, o išties – vardan tos, kuri yra Naisių dvarponio, paleidusio nuoseklią faraonizaciją, Lietuvos. Jei tiek apstu naudingų idiotų mokslo daktarų vardais, tai kodėl manote, kad tiems profesionalams seksis geriau išsaugoti nešališkumą ir nepriklausomumą, ypač, kai jų paskyrimas suderinamas su ponu Karbauskiu?

Nepriklausomumą jų nuo ko ir kam? Kokia juos jungianti bendra vizija, įvardinkite? Nes tuomet jūs pasakysite ideologiją, o po to natūraliai seks ir atitinkamos partijos su jų vertybėmis, argi ne?

Geriausiai nuo to užvaldymo vis tik saugo laisvės. Ne laisvės pagal “savo“ partiją ir simpatijas, o laisvės absoliučiai.

Bėda, kad jūs nebenorite jokio liberalizmo. Jums tinka grybcės, nes “geriau nieko nėra“, jums tinka liolekai, nes “gali būti blogiau“. Gali. Ir bus. Nes tinka.

Net krikdemai save konservatoriais vadina. O konservatyvizmas yra praeities užkonservavimas, stagnacija, sąstingis mintyse, taisyklės ir reglamentavimas. Kartais tie konservatorių geri norai nuveda į biurokratijos pragarus. Geriausiu atveju, kaip nutiko Vokietijoje (nors išties J. Kafka vis tik buvo austrijokas, bet irgi germanas gi).

O žmonės naudojasi  kol kas tik viena laisve, kol dar gali – jie išvažiuoja velniop iš Lietuvos.

Kiekvienas krestelėjimas ekonomikoje – ir turime emigracijos pliūpsnį. Nors ir šiaip stabiliai virš 100 žmonių taip kasdien išvyksta, jei nespėja numirti (net pabėgėliai nuo karo susimeta autobusui ir mauna kur akys veda).

Konservatyvizmu susirgę dar pasiliekantys rinkėjai prašo iš politinio elito tik vieno – kad nereikėtų ir jiems išvažiuoti, nes norisi dar jiems Tėvynėje pagyventi. Na ir kas, kad apsimetinėjant, kad galai sueina, ir save pasikoučianant, kad bus geriau, pakeliui dar emigrantus išdurninant, nes taip gera tuomet ant širdelės, kad tai anie yra lūzeriukai, net nesvarbu, kad kitąkart anie beda pirštu į norimas nebematyti problemas. Nėra skalsesnė duona svetur. Tiesiog sprangi duona Tėvynėje. O jei dar jos ima trūkti?

Ir gražesnį pasiūlymą čia liekantiems turi vis tik Karbauskis. Štai kodėl jis taip triuškinančiai laimėjo, kol Landsbergiukas puikavosi kaip būsimas premjeras žurnalo viršelyje, ir štai kodėl žmonės, paprastai iki tol atrodę išsilavinę ir adekvatūs, netgi pasidžiaugė šiomis “permainomis“. O, šventas naivume…

Nes už jo idėjų, kaip rašiau, yra aiškūs ir grobuoniški jo verslo interesai.

O verslas siekia pelno, ir tokio mastelio verslas, tampantis nacionaliniu mastu jau ir valstybės politika (arba realpolitik, jei teisingiau), pelno sieks be skrupulų ir priemonėmis, kurias užtikrina tik valstybės biurokratinis ir prie jo pridėtas korupcijos ir finansinių nepriteklių nustekentas represinis aparatas. Nes jam norisi tą Lietuvos turčių 20-tuką pakoreguoti savaip – kuriam verslininkui to nesinori, pasakykite?

Ir kodėl jums turi skaudėti širdį, bus ten Nr.1 Kazickas, Numavičius, Karbauskis ar kas kitas, kai jums ir dėl politinio elito kažkaip nusispjauti, o tokios prabangos vesti bent jau trumpai pokalbių laidą nežiūrimame TV kanale kaip mano bendravardis buvęs KT pirmininkas niekas nebegauna (nes jau olialia šou laikai), kadangi po kadencijos jam irgi neliko vietos ir poreikio profesine prasme Lietuvoje (britai tokius į Lordų Rūmus bent jau sukiša, nors irgi bumba, kad dera parlamentarų skaičių mažinti)? Galop, kiti pasimoko iš tokio pavyzdžio ir parduoda sąžinę – gyventi tai norisi ir karjeros gale, o geriausiu atveju dėstyti studentams per pažintis kokiame viename iš tuzino nekondicinių Lietuvos universitetų už docento algą gali tik kaip hobio pagrindu.

Ir visi valstybės ištekliai irgi, užuot perskirstyti laisvoje rinkoje ir konkurenciniu būdu pagal jų panaudojimo efektyvumą, apie ką kalbėjo nuo bičo ant £20 banknoto laikų, bus išties jau marksistiškai paskirstomi per monopolius, kontroliuojamus savų “profesionalų“.

Britų elitas iš esmės stūmė savo valstybę į karą su Vokietiją, kuris išsiliejo į Pirmąjį Pasaulinį, kadangi pastaroji baigė sukurti valstybinį kapitalizmą, kur stambi pramonė suaugusi su kapitalu. Toks darinys buvo grėsmė jų nacionaliniam saugumui. Didelėmis aukomis jie tą “das planą“ sugriovė, nors vokiečiai prie Hitlerio dar pabandė tą vėl atstatyti, ir teko dar didesnėmis pastangomis “liberalams“ vėl sugriauti ir jau nebe atiminėti pinigus kontribucijomis kaip prancūzai užsiisterikavo pirmąkart, bet juos banaliai šeriant jankių baksais per Maršalo planą – vardan ne tik britų, bet ir pasaulio saugumo.

Bet grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui ir suverenitetui yra šitokio beatodairiško verslo suaugimas su valstybe. Dar paprasčiau – valstybės nusavinimo užbaigimas, kurį pradėjo socdemai. Ir visai nesvarbu, kas įrašyta formaliuose nuosavybės dokumentuose, kaip sakė dabar Londone pieskijantis savo trophy wife Lietuvos Turtuolis Nr.1 Nerijus “Kontūzytas“ Numavičius, o kas realiai tuo turtu naudojasi (ir kas iš to naudą turi – visuose verslininkuose, einančiose į politiką, tiesiog pajamų ir turto deklaracijose gi pražysta meilė žmonoms ir uošvėms).

Po ketverių metų ministerijose nebebus ko iš esmės taip jau labai dalintis – baigsis ES dotacijos, mokesčių įplaukos ir perskirstomas BVP dydis sumažės, ir jau dabar emigrantų pinigų srautas sukasi ne į Lietuvą, o iš jos, kuomet pensininkus tėvus išsiveda (paaiškinu: Sodros pinigai išvažiuoja, o vaikai jau nebeinvestuoja į tėvų komunalinius mokesčius ir svajonių namus senatvei).

Todėl per artimiausius ketverius metus Karbauskiui reikia pasidaryti iš dvarponio į faraonus, pasiimant tai, kas ir po ketverių metų turės tikrą vertę, kai ministerijos bus išties menkavertės pinigų generavimo prasme.

Ir tam jis atėjo į politiką. Toks yra jo Verslo Planas Lietuvai.

ramp3

Karbauskis vežime, Skvernelis su tarnybiniu ginklu ir socdemiškas katukas koalicijoje (iš travellinghistorian.com)

Ir jūs jo nebesustabdysite.

Nes net nenorite pamatyti didesnio paveikslo. Nes norite tikėti savo iliuzijomis ir simukliarais, ir jums ima dribti putos, kai kas iš šalies baksteli į skaudulius, kuriuos stoiškai bandote apsikoučinę ignoruoti (man nugaros skausmas, kurį taip ignoravau ir užmušinėjau vaistais, kad treniruočių nemesčiau, baigėsi sąmonės netekimu ir pasivažinėjimu greitosios pagalbos automobiliu).

Nes net ir mieli pūkuotukai liberalai dėl gyvenimo skubos tik numetė gordongekines apsukas link savo siekio būti tais oligarchėliais (nes nu reikia iš kažko gyventi, ar ne?), ir konjako dėžutės užgožė pirmaprades turėtas laisvės idėjas, kai konservatoriai išties tapo nevykėlių ir Kubiliaus reanimuotų zombių socdemų kopija, vadinantys save “nuosaikiais konservatoriais“ (truputį nėščiais, aha), pastaruoju metu panašėjantys į nejuokingų žygio klounų prieglaudą.

Tad melskitės, nors maldos čia ir mažai tepadės, kad visko pats vienas Naisių ponas neapžiotų, iš godumo paspringtų ir jo projektas natūraliai pabirtų į smulkesnius, ir kad tai, ką rašau, teliktų tik jo planais ir rausvomis svajonėmis, kurias tik aš čia už jį įvardinau. Vis dar ne jūs čia iš viso to uždirbsite, bet tos piramidės baraljefe bent faraono nebus tarpe mažiukų jį aptarnaujančių vergų. Nes net ne žydai su Moze, kad išeitumėt nuo jo į dykumas.

– Septintas Dievo įsakymas: nevok.

– Oi, Moše, nereikia šito – nubrauk.

Nuo to laiko skaičius 7 ir rašomas nubrauktas.

Nubrauktos sėkmės koalicija ir kadencija. Amen.