O žinote, aš visiškai pritariu liberalų ir jų lyderio Eugenijaus Gentvilo nenorui palaikyti Landsbergiuko kandidatūrą formaliam opozicijos lyderio postui. Nes joks jis ne lyderis. Juolab, kad kalbėtų visos opozicijos vardu.

Aš suprantu, kad moralinės teisės liberalai kalbėti apie moralinius lyderio įsipareigojimus ar derėtinus žingsnius dar ilgai neturės dėl tos gyvenimo skubos™. Bet jie savo partijos lyderį tai juk pasikeitė – per gerai įsibėgėjusius rinkimus, nors perkėloje arklių, sako valstiečių (sic!) išmintis, ir nekeičia, o nuvarytus vis tiek nušauna.

Kaip partija, sugebėjo netgi ir būdami nuleisti LSD parazitų užsiundytos STT rankomis nuo bėgių (o lokomotyvas buvo gerokai įsibėgėjęs: turėdami palaikymą didmiesčiuose, jie jau ėmė provinciją!) dar ir į Seimą sugrįžti, kas prie jų gebėjimo anksčiau iš visų liberalų likti tikrais parlamentiniais vieninteliais liberalais, dirbti Vyriausybėje, dirbti po to ir opozicijoje (ir taip paklausiai padirbti, kad STT iki šiol nesusiskaičiavo, tai kiek ten tos “paskolos“ beposčiams gi išties būta – nuo €106k iki €250k, ir ar vėl kažko bylos kaip A. Romanovskiui ir V. Matuzui Panevėžyje nesugraibė?). Ir maža to, dar ir sostinės meriją pasiėmė, išlaikydami dar ir uostamiestį (du svarbiausi didmiesčiai iš trijų!).

Tai man po to juokinga, kai vis dar pasako, kad liberalai yra šiaip nieko nereiškiantys vaikiukai. Tiesa, tokie peraugę solidaus jaunimo amžiuje ir išstypę dvimetriniai, gerais kostiumais ir kišenpinigių dar ir be skubų prilaikantys, kada palygini su kitų partijų auksiniu jaunimu, esančiu visiškais hipstervargšiukais arba tik klerkiukais. Plius, patinka ar ne, bet tai vienintelė partija, kuri turi savo think-tank – LLRI. Beat this!

Tad kai jos lyderis sako, kad, ponaiti superanūkėli, gal tu apsičiupinėk ir truputį ant nusiraminimo kėdutės™ prisėsk, tai aš išverčiu paprastai: prapylusi rinkimus partija paprastai pakeičia savo lyderį, arba dažniausiai jis pats pasirūpina atsistatydinti, jei jau taip yra garbingas žmogus. Bent jau taip mano karalystėje, davusioje parlamentarizmą su visomis tradicijomis, yra priimta.

Bet tai ne gi – nuvargusių kelioninių klounų šapito virstančiai partijai, vadinančiai save kažkodėl konservatoriais, nors pagal iškabą krikdemai, gi net nepanašu, kad jie prapylė rinkimus!

Jie ten kažkaip įdomiai skaičiuoja: aišku, tradiciškai, tai ir vėl lochai ne taip subalsavo, kaip aristokratai, matai, sumąstė; antra, daugiamandatėse jie ten kažkaip netgi laimėjo, giriasi, ir kažkokia ten tik smulkmena vienmandatės, bet šiaip ten irgi kažkaip ir ten netgi laimėjo, tikrai – tik va liko ne prie valdžios, bet čia vėl kažkaip kiti su jais nesiderėjo, nors ne, jie tai laimėjo. Tikrai tikrai!

Vietų sako, kad netgi daugiau pririnko nei iki tol – nors iš esmės man, pripratusiam prie seniausio sportinio trofėjaus (senesnio už šiuolaikines atkurtas olimpiadas) America’s Cup, tai antrų nebūna. Politikoje tai reikštų, kad nelaimėjai pozicijos ir likai opozicijoje (kaip gali būti dar aiškiau???), o ten ar iš 8 finišą pasiekusių buvai anksčiau penktas, ar dabar iš 5 jau antras, tai, tiesą sakant, yra tėvas rentgenas™, nes čia antras po penkto negroja, kai nesi pirmas, kuris paimi prizą, o didesnis vietų Seime skaičius dėl mažesnio finalistų skaičiaus, tarp kurių dalinamasi, tai jokio pasiekimo, mano galva, net ir nerodo.

Arba dar paprasčiau ant pirštų paaiškinsiu: TS-LKD pergalė iki rinkimų buvo apibrėžta ir iškomunikuota kaip a) Landsbergiukas yra premjeras; b) laimėję sudaro koaliciją; c) Planas Lietuvai yra Vyriausybės programos pagrindas.

Ką laimėjo?

Taigi skaičiuojam: a) premjeru būti nesišviečia, kaip ir opozicijos lyderiu niekas (net liberalai, nu jobštvairogės!) pripažinti padefaultu nenori; b) į koalicijos derybas niekas net nesiteikė pakviesti, nes nelaimėjo gi; c) Planas Lietuvai eina į šiukšliadėžę, nes yra naisesnis planas.

Tai pro kur laimėjo? Arogancijos konkurse gal?

Net mūsų vargšas pystelėtas kintama srove Prietaisėlis iš pradžių susiprato atsistatydinti, nes kaip ir LSD rinkimus prapylė (nu net jam, skirtingai nuo A. Kubiliaus, tas dašuto!), bet kai valstiečiai pasikvietė socdemus į savo (!) koaliciją, tai gavosi, kad juk ir neprapylė, nes ne opozicinė, o valdžios partija, tai ir atsistatydinimą galima nebeskaluoti (tiesa, Seimo pirmininko kėdės pažadu kaip šlapiu skuduru per šį Skudurėlį švystelėta balsavime).

Iš vienos pusės, nieko naujo, kad ir vėl pakeitė Jonas vardu Algirdas tą savo nuomonę, o žurnalistai ne taip suprato, iš kitos pusės, tai moralinę teisę išlikti partijos lyderiu iki suvažiavimo turi didesnę, nei kad Landsbergiukas.

Bet tai konservatoriai nepataisomi, kaip sakiau – tie visada “laimi“, tik už juos ne taip kažkaip nubalsuoja, aha.

Aišku, TS-LKD mykimas, kad jie nenori keisti lyderio, nes ne tai kad “laimėjo“ (sic!), bet kad juk net neturi kuo, tai yra visiškai apgailėtinas, ir rodo, kad buvau teisus, gerokai seniau parašęs, kad partijos yra be lyderių.

Net mano karalystėje Darbo partija pralaimėjusi 2015 metų rinkimus pakeitė Ed Miliband į Jeremy Corbyn – kaip pasityčiojo David Cameron nuo torių, tai naudingiausias durnelis toriams darbiečių lyderio pozicijoje. Ir pats David Cameron, prapylęs organizuotą Brexit referendumą, atsistatydino, nors dievagojosi, kad liks išvairuoti link Brexit pats, jei taip nutiks – bet ir vėl, matyt, moralinis susivokimas yra kažkaip gajus, ir niekas nevirkauja, kad partija neras lyderio.

O jei neranda, tai tiek tai partijai ir vertės.

Liberalai pasikeitė lyderį dėl aplinkybių per rinkimus, todėl jie labai nesipučia dėl to savo moralumo ir moralinių teisių. Bet ir jų tikslas po to buvo pakliūti išvis į Seimą. Įvykdė. Malačiai. Nors ten sunkiai kol kas suprasi, kuris ten de facto, o kuris de jure lyderis per rinkimus ir po jų, bet jie gana liberaliai žiūri į tokius dalykus, kaip man mielas Mingės anarchistų jachtklubas, kuris turi ir komodorą, ir prezidentą (na, pirmasis yra CEO, o antrasis, suprask, yra pirmininkas direktorių valdybai – taip gal ten ir su liberalais).

O kad Landsbergiuko jokiu lyderiu nelaiko ir jau po pirmojo turo nebegerbia, tai du valstiečių lyderiai dar per antro turo debatus parodė, pasityčioję ir pasišaipę iki soties kaip iš šlapuko.

lolcat

Tikras žudikas – tik masės truputį trūksta (iš Kongregate.com)

Ir šita TS-LKD šapito agonija niekaip nesusitvarkant savo frontmeno klausimo, plius, nesusivokimas, kad a) prapylei rinkimus; b) kad lyderį išmurkdė viarslinykas su mentu; c) dera pasikeisti į kitą, nes tiesiog pagal tradicijas dera – veda ne tik prie partijos degradavimo, bet ir dar ketverių metų neturėjimo jokios opozicijos Vyriausybei.

Tai jau pastaruosius ketverius metus kokia apgailėtina Vyriausybė buvo, ir tai opozicijos darbo iš esmės nepamatėm. Nepamatė ir rinkėjai, balsus atidavę valstiečiams – kam priešai (valdžia), kai tokie jos draugai (opozicija)? Skirtumo tarp raudonų ir žydrų (no pun intended: hommies union, LOL) konservatorių taigi realiai rinkėjas ir nepamatė.

Bet taip, dabar, aišku, dar ir liberalai kalti dėl to, kad nesiskaito su superanūkėliu. Kaip sakoma:

Jei ataušo tau sriuba –
Tai kalta gyvenimo skuba.
Jei per šiltas tau alus –
Kaltink tik liberalus.

Jėzau aukštielnykas, bet visada balsuodavęs už Tėvynės Sąjungą niekad nemaniau, kad sulauksiu dienos, kai bus gėda apie tą partiją kalbėti kaip apie partiją išvis.

Gal todėl ir neapleidžia tas svetimos gėdos jausmas, kad man dar sarmata matant tokius besarmačius, kai net liberaliai į moralę bežiūrintiems nebegerai jau, o jiems toje įkirptų uodegų paukščių partijoje – tai viskas comme il faut?

* * *

Tekstą parašiau penktadienio vakarą, o jau savaitgalį pasirodė informacija, kad pagaliau (!) Landsbergiukas susivokė, kad dera atsistatydinti. Geriau vėliau, negu niekad. Nors, tiesą sakant, jau tiek spaudžiamas iš visų kampų ne tai, kad atsistatydina, bet “jis pasirengęs atsistatydinti iš pirmininko pareigų iki kitų partijos lyderio rinkimų.“

Jau pasirengė. Puiku. Ne visiems iškart dašunta, net kai už skverno tąso kas netingi. Bet, aišku, ir toliau dalyvaus naujuose rinkimuose. Kaip sakoma, jei protelio trūkumėlis – tau padės įžūlumėlis. Arba kaip reziumuoja žemaičiai – genų neišmyši, aha.

Tai kaip ir mano parašyto teksto ši informacija nekeičia, skaitau™.