Žinote, šita istorija apie Gretą ir jos sponsorių Ramūną šiek tiek jau užsitęsė – netgi ilgiau, nei muilo opera, kaip visą savaitę krikdemai ėjo į koaliciją su valstiečiais, nors tų niekas nekvietė. Bet tada jau trečią dieną visai Lietuvai nors linksma buvo, o dabar savaitė jau antra į galą, o galo tai ir nesimato, ir vienintelį galą jei kas ir mato, tai Greta Karbauskio, bet ne pabaigą, o darbo objektą.

Manęs nestebina nei tas karabasas, nei visokios gretutės, iki kurių jau pareigytėms toli šaukia. O kaip šaukia, taip ir atsiliepia. Ypač, kai tai yra pinigų šauksmas – Mamona yra lietuvių pagonių dievas, ir jokios jūsų kalbos per krikščionišką suvokimo prizmę ar civilizuotą morale paremtą pasaulio suvokimą šiuo atveju jums nepadės.

Aš jus sveikinu, tiesą sakant, nes tas faktas, kad jus piktina ir jūs bandote kažkaip sudėlioti, kad tai nėra teisinga, rodo, kad jūs nesate sociopatai, kaip aptariamas objektas, kuriam visuomenės susidėliotos per šimtmečius normos ir taisyklės yra orientyrai ne ribojantys elgesį, ko nedera daryti, bet tiesiog ribos veikos lauke, kurias reikia praplėsti, arba tegul jos pačios sulūžta neišgalėję. Antraip, argi jis būtų Seime ir įstatymais siektų susitvarkyti savo reikalus, net jei ir Konstitucija su 141 ar 101 tėra tik dar viena paklodė, kurią gali persitempti į save?

Aš suprantu, kad tai neguodžia, ir kad norisi, kad būtų kažkaip labiau comme il faut, net jei ir matai, kad čia vsio zakonno™ stiliaus “teisingumas“. Ir būtinai atsiras tokių pačių kvankų, kurie rėks “netrukdykite dirbti“ (parašyta su klaidomis originale, bet man jau koktu nuo šitų mažaraščių “profesionalų“). Tai tas pats, kai kas nors rėkia “laikykite vagį!“, o jam ar jai sako, kad netrukdytų žmogui dirbti. Išties, juk nepagautas – ne vagis?

Juolab, kad akivaizdu ir kitkas: jei lyginsim tris “didžiavyrius“ politikoje, kurie pagarsėjo savo meilužėmis (oi, čia taip teigti negalima – juk teismas tik tokį čiulpuonėlių statusą nustato, ar ne?), tai akivaizdu, kad ne tik AMBui, kuris svetimomis turysta do Warszawy rankomis vogtą daiktą meilužei padovanojo, bet ir šitam 35000 ha krahaborui, jei palyginsi su Viktoru, kuris ir cerkves statė, ir meilužes iš savų, nors ir nuo Sodros per sūdytojas nusuktų, finansavo.

Ramūnas viską paleidęs lizingu, kurį kabina ant savo įmonės, laikydamas, kad jo išlaidos yra įmonės sąnaudos (ir kol VMI sėdi visokie bradauskai, o FNTT tokia pati boreikinė kontora, taip buvo ir bus):

  • jo žmona lizingu (čia atsakymas, kodėl ji nepadavė skyryboms – tokia pati tuštutė kaip gretutė, tik galiojimas pasibaigęs, bet lizingo sutarties su sponsoriumi nenutrauksi),
  • meilužė lizingu (nieko neturi – viskas ant paskolų arba trąšų įmonės vardu įsigyta, net ir draudžiamų medžioti ir įvežti į Lietuvą žvėrelių kailiniai, spėju),
  • valstiečių partija lizingu (pažiūrėkite, kokius politinių šlako “profesionalus“ susirinko už pinigus, ir kurie ten žalieji ar išvis prie žemės ūkio),
  • premjeras lizingu (todėl juokingi tie lūkesčiai, kaip Saulius Skvernelis, visą karjerą daręs per oportunizmą ir konformizmą, dabar kažkokią trečią Kysos poziciją demonstruos – policijos reformos nevyko nei kai jis buvo generaliniu, nei kai netgi ministru, o ir politine prasme jis dabar niekam nereikalingas, ką ir pats supranta)
  • vyriausybė lizingu (vienas kažkoks iš Caritas labdarinių, kitas nuo kreditorių prišaltą ant ledo subinę į Seimą nešė gelbėti, dar trečias anoniminis alkoholikas be socialinių įgūdžių kuo nors būti, o patarėja emigracijai lagaminus krovėsi, kai darbo gavo, ir t.t.).

Jūs rimtai čia tikitės kažkokio proveržio?

Jūsų lūkesčiai dėl susipratimo, kas yra moralu netgi Lietuvos politikoje, kurioje į dugną visą suvokimą nutempė socdemai (apie darbiečius kalbėti kaip apie politikus neturiu kaip, nes jie neturėjo nei vieno politiko, išskyrus išsinuomotą Valentiną Mazuronį – ten buvo tiesiog UABas), kai jau ir krikdemai nemato reikalo nei prapylę rinkimus su vedliais formalumus sutvarkyti, nei…

Juk, tiesą sakant, šitas visas karbauskinis galų nesuvedimas pajamose su turtais prasidėjo išvis nuo konservatoriaus Sigito Kakčio, kuris pasirašė Mažeikių Naftos pardavimo dokumentus, ir kurio namas pastatytas buvo iš algos bei uošvės dovanos (nors algos tuomet maistui neliktų, o uošvė, kaip paaiškėjo, su žentu nuo pačių vestuvių nesikalba, ir turi tam moralinį pagrindą taip elgtis).

Todėl juokiasi puodas, kad katilas juodas. Taip, kai AMBas pradėjo vogti, apie ką tiesioginiame dabar jau nesančios Užupio radijo stoties eteryje dabartiniai peliukai ūbavo “Brazauckai, tu esi vagis, he-he!“, jis dar raudo ir kuklinosi kaip Andriaus Užkalnio suvaidintas personažas “12 kėdžių“, kurį irgi sąžinė nuolat kamavo, kad apvagia našlaičius.

Bet sociopatus kaip Ramūnas jokia sąžinė kamuoti negali – nes sociopatai jos banaliai neturi. Ir mąstymas todėl jų veikia pagal kitą schemą, kurios jūsų sąžinėmis ir moralėmis bei etikomis apriboti smegenys nesugeba priimti, klykiant refleksinį “kaip taip galima!!!“

Galima. Nes jūs tą leidžiate. Jūs esate irgi tik piliečiai lizingu – jus prisimena, kada reikia balsuoti. Ir jūs neateinate su protestais bei nedaužote Seimo langų (nes tą daro tik marozai!), negalėdami pakęsti, kad įstatymų leidimo šventovė, kurią gynė nuo sovietų 1991 metais žmonės savo kūnais, gali talpinti tokius melagius, vagis ir niekšus. Nes jūs suprantate, kad linčo teismas nėra sprendimas. Kad turi būti teisėti ir pagal taisykles būdai. Kad va jau per kitus rinkimus, tai…

Bet su kiekvienais tik blogyn ir blogyn.

Aš jau paskaičiavau, kad nuo 2000 metų (jei iki tol laikysime dešimtmetį tik perėjimo į kapitalizmą etapu ir laikinas augimo ydas), tai yra kone po kelių metų po Lietuvos ekonomiką kone sužlugdžiusios Rusijos krizės, Lietuva nieko ekonominėje sistemoje nesugebėjo sudėlioti taip, kad neliktų emigracijos, atskirties ir šio nusivylimo, kad rinkoje esi beteisis, nebent tau pasisekė per nepotizmą prasisukti valstybės tarnyboje arba tu gal dar gavai darbo išskirtiniame laikinai sektoriuje, iki sprogo tas burbulas (buvo statybos, dabar IT):

  1. švaistymas išteklių prie socdemų 8 metus;
  2. Krizė prie krikdemų ir visas sunkmetis su austerity sankcijų savo žmonėms paketu 4 metus;
  3. vėl 4 metai stagnacijos prie socdemų, atėjusių su šūkiu “Mes ne Kubilius“ ir “Grąžinsime kaip buvo“ – sugrąžino stagnaciją ir praeitį, kai net emigracija nuo 120 per parą padidėjo iki 146, o internetas greitesnis net pas rumunus;
  4. dabar dar ketveri metai piktų ir kerštingų, kurie kurs valstybinį kapitalizmą ir karbauskinį monopolizmą, po ko pareis Graikija ant Šiaurės Atėnų, nes gyvenimas skolon?

Arba lizingu. Tai visas vienos kartos darbingas gyvenimas. Tai jau pusė mano gyvenimo, kurio nors dalis Lietuvoje ne veltui praėjo, ir man baisu jau dėl vaikų, kurie liko Lietuvoje. Privalau pasirūpinti juos iš ten ištempti, kai baigs mokytis tame griūvančiame lietuviškame švietime. Viliuosi, kad dar nebus per vėlu, ir kad turėsiu kaip ir iš ko.

Aš dabar bent jau džiaugiuosi, kai kelias dienas man niekas neparašo dėl patarimo emigruoti. Bet labai tikėtina, nors ir liūdna, kad teks rašyti atskirą bendrų patarimų įrašą tinklaraštyje, nes pradėsiu kartotis, o pats nebenoriu žvalgytis į praeitį, kas kažkam yra dar tik viltinga išsilaisvinimu, nors ir bauginanti nežinomybe ir kritimu žemyn artimųjų akyse, ateitis svetur, ir liūdną Lietuvos likutinį vaizdą.

Liks maždaug Estijos dydžio šalis – gana skysta gyventojais, bet “unikali“ savo laukinės gamtos plotais. Tik estai neemigruoja ir jų po truputį jau ima daugėti. Lietuviai šitam procesui nesugeba net pradėti ieškoti pabaigos. O ir kam jiems ieškoti?

Todėl jūs irgi lizingu, nes jūsų opozicija yra tokia pati lizinginė, kur arogantiški™ krikdemai, vadinantys save konservatoriais, iš aukšto žiūri į liberalus, vadindami juos mažaisiais broliais (pranciškonys yra mažieji broliai, goželiai jūs pseudokatalikiški!), kovodami su jais labiau, nei su valdžios partijomis (nes tos ir taip yra blogis, tai kaip ir viskas aišku – mušk savus, kad svetimi bijotų!), o gyvenimo skuba tapo antruoju Goodwin Law lietuviškame internete, tarsi LRLS yra naciai, o Eligijus Masiulis blogiau už Adolfą Hitlerį.

Ir tokia va lizinginė opozicija, paspardanti tik leisgyvius po ranka, o į ponus su tikra galia bijantys savo kukulakes pakelti, nesugebėjo nei praeitą kadenciją interperliacijų surengti, nei dabar sugebės sustabdyti šitą politinio lizingo šutvę ir apsaugoti Lietuvos valstybę nuo visiško išlizingavimo. Nes… jie patys tokie, ir pirštai lygiai taip pat į save lenkti, tik rankos kiek per trumpos?

cat

Bet man norisi ko nors gražaus ir optimistinio pabaigai jums parašyti. Tik nesugalvoju.

Tad parašysiu paprastai: jau šiandien vakare prasideda savaitgalis. Apkabinkite savo mylimus žmones ir praleiskite savaitgalį be to, kas užvaldęs Lietuvos viešąją nuomonę. Išties, sakau jums, nesistenkite pakeisti to, ko negalite – skirkite laiką ir dėmesį tam, kas išties jums brangu.

Aš ryt išskrendu į Ispaniją dviem savaitėms, ir labai viliuosi, kad kai grįšiu, bus mums apie ką kitką svarbesnio pakalbėti, sutariam?