Prieš keletą dienų pasisakiau savo FB paskyroje apie karbauskines moteris lizingu, ir kodėl manau, kad jo fiktyvios žmonos SMS susirašinėjimas apie melagingus santykius šeimoje šio pono, esančiu dabar de facto Lietuvos vidaus politikos vadovu, nepriklausomai nuo užimamų formalių postų valstybėje, atveju nėra privatus reikalas, kad ir kaip neetiškai normaliam žmogui tai atrodytų (prie kurių aš – skaitykite FB 2017-02-19 trečią pastraipą ir pirmus du sakinius joje).

Tai, brangi Tėvyne ir tavo mieli tėvynainiai, nenustojate manęs stebinti, nes dabar ketvirtis valandos paskalų nusprendė perspjauti ankstesnės informacijos konkurentus.

Aš suprantu, tiems, kurie ne tik Lietuvoje keliasi iš ryto anksčiausiai, kartais pasiseka per petį kvaišoms, nesuprantančioms savo de facto Pirmosios Ledi pozicijos visuomenėje ir kas yra OpSec, nužiūrėti puikią kitaip neprieinamą informaciją, kurią pateikti redakcijai yra kiekvieno profesionalaus reporterio pareiga (antraip – lauk iš profesijos, nes nafig toks rausvas kiškutis tu reikalingas?), o ten jau redaktorius pagal jo viziją ir strategiją sprendžia, ar, ir jei taip, tai kaip ir kokiame kontekste publikuoti.

O va šitiems wanna-be “tiriamosios žurnalistikos“ siekėjams a-la ščerniauskas, sėdint planktoniškai ofisiukuose, neišeina nieko panašaus patirti, nes reporterį kaip ir vilką kojos peni, o čia tik nulinkęs penis, nes ne tik iki alfos, bet ir beta esi nepriaugęs (beta vilkų gaujoje yra stipriausias fiziškai vilkas, tarp kitko).

Todėl toks planktonas, neišdžiūstantis saulutėje tik dėl kasdien palaistomų gritėniškų antitrumpinių ašarėlių, paskalas kuria kita metodika, ir vieną jų galite rasti dabar straipsnyje, kaip mūsų mielas lietuviškas zuikutis Juozukas galėjo (!) nesumokėti mokesčių valstybei.

Net €60k, ir, kai jie anonimiškai (!) rašo, “dar pusė nuslėptų mokesčių sumos jam gresia kaip bauda, praneša „TV3 Žinios“.

Na, kiek juokinga, perpasakoti prorusiškos tė vė paskalas, nes kabinetukuose planktonėlis žurnalistikos nesukuria (ką jūs be P. Gritėno darytumėt – tas nors fake news paskaito vietoje Facebook kokio Juliaus Černiausko ir Audriaus Bačiulio su Vladimiru Laučiumi, ir perpasakoja po to hipsteriukams tarpe tarp cigarečių ir kavos?). Man kiek juokingiausia, kad:

a) mokesčiai sakinyje jau yra nuslėpti (o tikrai?);

b) gresia kaip bauda pusė tiek (o tikrai ne dviguba bauda būna nuo nesumokėtos sumos plius dar delspinigiai už laikotarpį, kuomet įsiskolinta?);

c) tai bauda įeina į tą sumą, ar čia dar tiek papildomai?

Kitaip tariant, kiek aš iš savo praktikos pamenu, tai ir mano va tokia “galimai nesumokėta 50k Lt suma“ (“ačiū“ tau, kvaiša finmin Trepse, kuri dabar antrąkart vyriaus.ginkl.paj.vadė, pritaikiusi 2001 metų įstatymo pataisą 5 metams iki jo priėmimo – čia taip apie teisines valstybės peripetijas kalbant, kai gauni baudą už greičio viršijimą prieš metus, nes vakar mentai kelio ženklą pasistatė) per artimiausią mokestinės komisijos ginčą subliuško iki delspinigių panaikinimo, o baudą panaikino išvis artimiausias teismas.

Bet aš taip matau, kad Lietuvoje nelabai kas keičiasi – tas pats boulingo kamuolys su trimis skylutėmis valdžios olimpe, tos pačios nepagrįstos insinuacijos, tie patys žurnalistiniai rašinėtojai, kurie logikos net savo sakinyje nemato (mes su kolegomis pagal delfius išvis meleonus buvome “galimai skolingi“).

Apie teisinį suvokimą, kaip “VMI neteikia patikrinimo rezultatų apie privatų mokesčių mokėtoją“, kai net patikrinimas ir nebaigtas (jei išvis pradėtas, o ne institucinis bandymas su vadovu susijusius skandalus gesinti naujais skandalais?), tad nėra jokių (!) VMI išvadų, kurias dar ir apskųsti galima mokestinių ginčų komisijai, jei AVMI bei centrinė VMI išvadas tvirtina, aš irgi gal neturėčiau atkreipti čia dėmesio (į ką ir Ingrida Šimonytė atkreipė jau)?

Kitaip tariant, paskvilius publikuoti 15min.lt buvo labai greiti, aš jus sveikinu, kaip sakydavęs gyvataro choreografas Vytenis.

statkus2

Blogis taip va ir užvaldo Vilnių (foto iš simalicious.typepad.com)

Aišku, aš šališkas.

Aš šališkas ir dėl Juozo Statkevičiaus, džk Josef Statkus užsienyje ir tiesiog mielai kaip Juozukas liaudyje. O kartais man jis savo naiviai nuoširdžiais pareiškimais juokingas.

Bet niekad, pagalvojau, aš jam nejaučiau jokių negatyvių jausmų – būtų beveik kaip Beata Nicolson, tik vietoje kulinarijos pasirinko siuvimą, o čia jau tūlas lietuvYs labai mėgsta dėl skudurų nuomones reikšti, nes kokį brudą ėda, tai viešumoje gi nesimato, idant pasakyta: sutiko pagal aprėdą – palydėjo irgi blogai.

Manęs visiškai nejaudina jo nuogo nuotraukos. O jus jaudina?

Laisvas jis žmogus. Laisvas ir jūsų pasirinkimas. Aš nudistų paplūdimyje nesifotografuoju (aš bendrai labai retai nuotraukas į savo paskyras internete keliu, jei pastebėjot, nors mudu su Juozuku, kaip ir su Andriumi Užkalniu ar Algiu Ramanausku, esame vienos kartos brandaus amžiaus jaunuoliai, o aš tiesiog dar ir gražesnis už juos), bet nudistų paplūdimiuose esu buvęs nekart (kažkurį maudymosi sezoną aš netgi atidariau taip prie Rygos, o uždariau Giruliuose, nors tarpe visą vasarą skalbiau trikotažą ant kūno) – labai patogu atsigaivinti kada nori, jei karšta ir neturi plafkių, tarp kitko (Algis turi kitą nuomonę, o Andrius šia tema dar nieko nerašė).

Pabandykit – išlaisvina psichologiškai. Tai gašlumas ir “kudlotos mintys“ įkalina protą. O aš esu toks pankas ir liberalas, tai ir man Juozuko laisvė paplūdimyje vėdinti linksmakotį vėjyje visai jokių minčių apie jį ir jo linksmakotį nesukelia, o amžius mano seniai toks, kad mano užpakalinė dalis tarp maximus gluteus jokių netradicinių džigitų nepritraukia, kad psichuočiau kaip koldūnas Petras. Ir viena laive su Juozuku man plaukti, įtariu, irgi neteks, nors atvirame vandenyne, kaip sako jūreivių patarlė, tai ir būtų pramoga ekipažui (nes negi laksi romą visą laiką?).

Keista, kad visuomenėje ažiotažą tai sukelia (beje, jis pagal šou žanro taisykles čia laimi belenkiek sau taškų, nes mano nuogo nuotraukos nesukels furoro nei pusės mano 1840 dabartinių FB sekėjų), kaip ir jo menama ar tikra lytinė orientacija (pernai JK užregistruota 5000 tos pačios lyties santuokų).

Išvis, jei būčiau šalies vadovas, tai reklamuočiau Lietuvą kaip naturist friendly country (kur nature ir naturist išnaudočiau žodžių žaismui, ir ne tik pirtininkai bei miškininkai padėkotų), ir įstatymais būtų įtvirtinta swimsuits optional politika visuose paplūdimiuose (berods, pingvinų karalystėje nudist ar non-nudist paplūdimys įstatyme pripažįstamas pagal pirmą atėjusį, kaip tas nusprendė maudytis, išskyrus iš anksto nustatytų taisyklių paplūdimius?) – ir šveicarai neprarado patikimos šalies įvaizdžio, kai paleido savo šalies gay friendly reklamą (šis variantas Marijos Žemei kiek per drastiškas, sutinku).

Kas dėl Juozo kūrybos, tai jis yra nepasiekiamas visiems lietuvių kūrėjams kartu sudėjus – talentas ir ant nuogo matosi. Todėl tie gali rašinėti, kad jie niekur neemigruos – taip, nes kažkokie dizaineriai esate tik savo kaime, skirtingai nuo Joškės Statkaus.

Ir aš nesu specialistas, bet, tarkime, Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės muzikiniame spektaktlyje, kurį prodiusavo Promo Stars (šiems irgi esu šališkas – deklaruoju privatų interesą) labai puikiai mačiau, kaip profesionaliai išpildyti visi scenos kostiumai būtent arenų ir stadionų scenoms, ir gali net be garso žiūrėti (Andželina Cholina su kordebaletu – dar vienas nuostabus profesionalo darbas).

Nenuostabu, kad gauna apdovanojimus iš valstybės. Ar už tai, kad yra dvaro menininkas? Kad nelabai, nors tas valstietis su 35000 ha per lizinginę Gretą ir bandė prisitrinti, ir čia paplosiu Juozukui už verslininko uoslę prasukti gerą masinį projektą bei iš to pačiam užsidirbti (nors pačią idėją aš galiu ir toliau kritikuoti).

Jei ko ir gaila, kad jis turi gerų draugų teatro ir mados pasaulyje, turi gerbėjų elitinėje politikoje Lietuvoje (prezidento Valdo Adamkaus bei pirmos ledi Almos apranga irgi rūpinosi – tai daugiau, nei DLK Gedimino ordinas, nes visokie kirkilai sugeba ne tik diplomus, bet ir medalius ir ordinus pasivogti, o tokio pripažinimo nenugvelbsi), bet jam akivaizdžiai trūksta gerų draugų mokesčių teisėje. Tad gal ir tas “galėjo nesumokėti“ būtų nenutikęs – mokėtų sau mokesčius civilizuotoje šalyje, formaliai kaip visi prakutę žmonės ramiai gyvendamas Londone arba Paryžiuje kaip nuolatinis rezidentas su darbiniais vizitais Lietuvoje.

Ką linkiu jam išties ir padaryti, nes toje jo FB emocinėje žinutėje dėl emigracijos išvakarėse iki šio 15min.lt paskvilio išties buvo ir daug tiesos apie mirusią respubliką™. Bet čia juk aš ir vėl šališkas, ar ne? O kaip galvojate, ar Juozukas negauna nebylių like kas parą taip po 146 dabar būtent dėl to, ką pasakė? Nors taip, suprantu: tikrai psichologiškai taip paguodžia pavydūs moralistai, kurie jautė pareigą Juozuką paprotinti patriotizmo – nes ir jums durnystes bei nepriteklius tuomet pasilikus lengviau morališkai pakelti.

Karalius nuogas, bet ne Juozukas čia tas nuogas karalius, nors jis karalius Lietuvos madoje ir yra nuogas paplūdimyje.

O mokesčiai, jei paaiškės, kad išties nesumokėti?

Jei tai nebuvo piktybiškas sukčiavimas, kaip būna PVM grobstytojų bylose, tai pajamų mokesčiai privatiems asmenims tėra administracinė atsakomybė. Gali būti, kad bus paprašytas sumokėti kartu su delspinigiais, o jei tai yra netyčinė apskaitos klaida (net VMI konsultantai nesugeba mokesčių įstatymų vienodai paaiškinti), tai dar ir užsimenamą jam baudą panaikins (kurios dydžio nei Vata3, nei Ketvirtis Valandos taip ir nesugebėjo įvardinti).

Gaila, kad dėl šito erzelio kažko nesukurs, nes skirs dėmesį ir nervus dalykams, kurie nieko pozityvaus nei jam, nei Lietuvai nekuria, nekalbant apie pinigus – galimai skolingus ar galimai neuždirbtus. Nes juk ir jūs išties ne apie pinigus jo adresu, tiesa?