Mirė Irvine Sellar, 82 metų nekilnojamo turto vystytojas, pastatęs Londono aukščiausią pastatą Shard pagal Renzo Piano projektą, kurio eskizas buvo nupieštas ant pietų meniu kitos pusės.

Niekas netikėjo, kad bus pastatytas 1000 pėdų pastatas Londone (aukštis yra 1016 pėdų), bet sklypą įgijo 1998 metais lapkritį, leidimas statyti gautas 2003 lapkritį, pradėtas 2008, o baigtas 2012 liepą.

Tiesiog šįryt Vamzdyje prisiminiau, kad jau stringantis vyriško balso pranešimas Mind the Gap irgi nebus iš naujo perrašytas tuo pačiu balsu, nes jo 65-erių metų savininkas mirė pernai.

* * *

Londono Nakties Carė (Night Czar) Amy Lamé, 46-metė atvykusi į Londoną 1992 metais iš New Jersey, iškėlė tikslą atimti miesto, kuris niekada nemiega, laurus iš New York, šalia kurio yra gimusi.

Viena iš problemų, dėl kurios sutinka ir meras, yra būdas, kaip uždaromi tradiciniai pub: turto vystytojai superka viršutinius aukštus, perdaro į butus, tada gyventojai skundais savivaldybei apriboja pub licencijos laiką, o po to ir visai atima dėl triukšmo. Kad to nebevyktų, paskirtas net įgaliotas pareigūnas, kuris tokiems kėslams neleis įvykti – savivalda tiesiog saugos pub nuo tokių vystytojų. Beje, panašiai buvo uždarytas ir jos pačios anksčiau vadovautas LGBT kabaretas.

Į pretenzijas, kad lakimas ištisą parą sukels nusikalstamumą ir derėtų drausti naktinius traukinius (lyg nėra naktinių autobusų iš anksčiau), carė, pati pernai Vamzdiece apgraibyta, atšovė, kad tegul pažiūri į statistiką, kiek per naktį perveža keleivių ir tik kiek buvę incidentų.

Foto iš TimeOut – mergikė Amy: party like Russians, London!

Aišku, naktinio Londono programa ne vien į lakimą susiveda, bet valstiečių ir Londone yra, ne tik Vilniaus apylinkėse. Ir labai ironiška dabar žiūrėti į verkusius, kaip meras musulmonas, suprask, šariatą Londone įves – verkia Livingstonas Borisą apsikabinęs.

* * *

Žlugo Londono Akcjų Biržos £21 milijardo sandėris su Vokiečių Birža, nes JK valdytojai dėjo skersą ant ES reikalavimų atsisakyti itališko analogiško verslo dalies.

Kas toliau?

Taigi, jungsis tuomet su Niujorko Akcijų Birža – derybos atnaujintos, tad bus birža, kuri niekada nemiega. Ir Brexit is Brexit, kaip sakė premjerė Kvanka.

Nors pastaruoju klausimu vis tik meras sako, kad per kietą Brexit Londono butų programai atsilieps, nes truks kvalifikuotų statybininkų. Tai va ir neaišku, kaip bus su turto vystytojų akcijų indeksais biržoje dabar.

Išties, tai koks skirtumas? Vis tiek jei pub veiks visą parą, tai anlui šie tradiciškai yra antrieji namai.

* * *

Miegosim dienomis, o naktį švęsim,
Jei tik jėgų linksmybėms dar surasim.
Katukų režimu gyventi bus #smagu –
Ir tarp vampyrų rasti galima draugų.