ENBC transliuoja antrą dieną iš eilės, bet vakar buvo apie šiandien #wearenotafraid, todėl nesikartosiu – nebent parašysiu savo komentarus į Seiikan tinklaraštį, jei perskaitys daugiau nei trys (vienas jau skaitys – Augustas, kuris Giedrius, tai dviejų dar reikia, prašome pakelti rankas).

* * *

Prastas išsilavinimas ir elito abuojumas bei neturėjimas atjautos – tai trys mirtinos nuodėmės (iš 7, kurių tarpe dar yra godumas ir likę 3), kuriomis Lietuvos politikus kaltina ir dr Aušra Maldeikienė. Kodėl manote, kad mano karalystėje kitaip?

Praimė Kvanka todėl ir kvanka, kad apie ją ne tik šitaip pasakė jos buvusi dėstytoja (apie mane aukščiau minėta tai šiaip gali pasakyti, kad glušius, bet čia ne apie mane kalba gi).

Pastarasis interviu su praime Vogue (!) žurnale rodo, kad toji yra paveikta šių trijų nuodėmių ne mažiau: jai visiškai nerūpi post-Brexit pasekmės ir ekonominė žala, kurią patirs “paprastas žmOgus“™; ji visiškai neskaito istorijos knygų ir nemato reikalo jas studijuoti; jos geografijos studijos universitete buvo linijinės ribotos bei etnocentristinės (čia kaip cepelininė naisių pagonybė Lietuvoje), nesuvokiant absoliučiai jokio konteksto ir istorinio bei politinio sąryšio tarp Europos valstybių.

Taip, čia tas “vedlys“, kuris veda į “šviesų“ (ji sako, kad kietą – betoninėms galvoms neskauda) #brexit: paskui mane, aš be supračiaus, ir man iki putės, kas bus su jumis.

Nacionalinį himną dera papildyti, kad saugotų Dievas ne tik karalienę.

Reklaminis plakatas iš Vamzdžio – o aš pagalvojau, kad savo karalienės dinastinės giminaičių šeimos išžudymo jubiliejų švęsti yra ne mažiau makabriška, kaip gal derėtų kitąmet paminėti Kristalinės Nakties metines (performancais bei instaliacijomis modernaus meno muziejuje, pvz. Tate Modern)

* * *

Kadangi saulė švietė, tai nesugesti šviesoforas traukiniui negalėjo – rinkausi Vamzdį per Banką (galvojau, tai Krantas ar Stalas?) iki Šv. Pauliaus, #londonews globėjo, katedros.

Todėl daug įdomesnė išties diskusija, kuri moteris papildys Anglijos Banko (jis nesėkmingai bando prilaikyti svarą nuo svaraus tėškimosi ten, kur veda Kvanka) valdybą vietoje pasitraukusių iš valdybos dviejų moterų, idant nebūtų tik vyriškas ten kolektyvas (bent jau žinau, kad patarėja iš 12 prie tų 9 valdybos nekilnojamojo turto klausimais yra moteris – buvau jos seminare, turiu du diplomus).

Man gal ta įdomesnė, kuri parašė 5 detektyvinius romanus ir buvo patarėja Bankui tiriant per Libor sukčiavimo ir valiutų kursų machinacijų skandalus – balsuočiau už Elizabeth Corley.

Nors kitos irgi kietos, o Sarah Breeden tai kaip mokinukas net bijočiau siaurame mokyklos koridoriuje susitikti.

* * *

Eksporto pagerėjimas [dėl atpigusio svaro] ilgai netruks (the sweet spot is unlikely to last indefinitely) – perspėja Ben Broadbent, Anglijos Banko valdytojo pavaduotojas.

O Labradurnius Borisas pasakytų trumpai: fake news, sad.

* * *

Katukai apsilaižė sviesto apsiriję,
O pelės tyliai sau kikeno po grindim,
Po laiko grėsmes jau konstebliai tiria,
Kol anglai spangsta vis tuščiom viltim.