Tai jau turiu su jumis atsisveikinti – šiandien dar esu ES, o ryt mane Kvanka nuo jūsų atskiria ne tik Kanalu (šiapus) arba Lamanšu (anapus), o legaliu vietinių Naisių pizių sprendimu nutraukti vienašališkai ES sutartį.

Džiugina, kad tokių tėra mažuma – vos 17 milijonų iš (žr. google, kiek gyvena JK, kiek yra piliečių iš jų), bet kaip mano skoniui, jų ir taip per daug, net jei dauguma jų negyvena Londone.

Mano pernykštis palinkėjimas pasipūtusiems anglams išsipildys su kaupu. Nes net didžiausi optimistai apie ekonomiką sako, kad toji “doing rather good“ – raktinis žodis rather, kas reiškia, kad jau abejoja net tuo, kad jau dabar “dar gerai“. Bet kad jau ir dabar nelabai. Ai, security blogais laikais visada laimi – aš jau naujos kiaulės-taupyklės ieškau.

Kalbant apie kiaules ir taupykles ta tema: Kvanka nuvažiavo pas Mikę į sijonuotų vyrų kraštą – abi pademonstravo fotografams kojas. Spauda neturi ką daugiau rašyti, ar toji savo kojomis sužavėjo Mikę nesiūlyti referendumo škotų parlamentui, nes pastarosios partija nori siūlyti surengti jį 2018 metais.

Mano miesto gi meras nuvykęs bučiuoja rankeles ES derybininkams dėl Brexit, kad tie labai neskriaustų, ypač Londono, kuris yra ne tik JK ekonomikos širdis, bet ir svarbus pačiai ES. Bet net Financial Times amerikiečių bankininkai pripažįsta, kad verslo iškėlimas iš Londono yra nuo pernai jau prasidėjęs, todėl iškart didelio pokyčio žmonių išvykime britai gal ir nepastebės (nuramino).

Junkersas sako, kad £50-60 milijardų sąskaita išeinantiems iš vakarėlio kaip ir nėra bausmė, o Europarlamento derybų grupės vadovas Bičas Kokiatenjopavardėofenas, atlaidžiai šypteli, kad ne, jis (!) nebaus. Maltos, kuri pirmininkauja ES dabar, vadovas jau anksčiau labradorui Borisui sakė, kad nepaliks šiam pyrago, jei iš vakarėlio tie išeina. Žodžiu, pasimatavo visi linksmačiais, kaip tos moteriškės blauzdomis pasimosavo.

Kvanka negarantuoja ES piliečiams teisės pasilikti – tai kiek ten milijonų britų tuomet krausis lagaminus grįžti atgal į savo amžiną rudens drėgmę, visur prasismelkusį pelėsį ir kiaurus langus iš Europos?

Į Lietuvą aš vis tiek, ko gero, negrįžčiau – pas jus klaikiai viskas eina tik blogyn, kad jau net komentuoti manyje slypinti krikščioniška atjauta ir liberalusis humanizmas nebeleidžia – tai džiaukitės Brexit naujienomis pas mane FB bent jau, ar ne?

* * *

Anglijos Bankas išleido naują £1 monetą – holograminę ir su papildoma apsauga. Tiesa, kursas sprūsta žemyn, tai nelabai matau tam prasmės švaistyti pinigus, kalant brangesnius pinigus, bet juk turi būti kažkoks pozityvas čiabuviams dėl Brexit – va gaus naują geležėlę pasidžiaugti, durneliai.

Senas monetas reikia pakeisti iki šių metų spalio 15 dienos, nes išima iš apyvartos. Iš metalo laužo (nes tuo svaras tuoj taps tiesiogine prasme) bus prikalta ir naujų svariukų.

Prisegu nuotrauką naujos monetos su usnynais ir kitomis piktžolėmis apžėlusia karūna: Country formerly known as Great Britain. ©

* * *

Iš linksmesnių naujienų, tai Time Out skelbia valstybinių katukų reitingą (pirmoje vietoje Larry, kuris išniogė Silikoninį Dave ir dabar jau jis valdo Kvanką Odinės Kelnės).

Maža to, šitas ne tik vos nenurovė pernai kaimyno iš 11-to (Kanclerio rezidencija) katukui ausies, tai dar ir terorizuoja dabartinio Kanclerio Žiurkėno cūcikus, kuriuos tas net priverstas laikyti atokiau nuo namų. Antras kaip bebūtų lieka todėl Iždo pelėgaudis Gladstone.

Trečiu būtų labradorą Borisą valdantis užsienio reikalų Palmerstonas. O daugiausiai potencialo turi opozicijos katukas El Gato, nes kol kas jo vieta reitinge nenustatyta.

* * *

Pavasaris atėjo, ir katukai neršia,
Pro šalį einantiems jie cūcikams vis kailį karšia.
O Londone labai atšilo oras –
Sudegintos mėsos lauke vėl kyla noras.