Kol lietuviai savo isterijomis, nesuprasdami skirtumo tarp originalaus (pirminio) ir autentiško (tikro) bei neskirdami kopijų (tai tiesiog egzempliorius įgrūstas į kalbą glušpetrių iš VLKK) nuo nuorašų ir dublikatų, kaip glušių tauta™ užtikrintai lyderiauja Europos bukos ir bukesnės tautos čempionate, aš gi turiu jus pralinksminti kažkokiomis naujienomis ir iš varžovų pusės.

Skaitantys mane Facebook jau seniai mato rubriką #londonews – ten mano pastabos ne apie asmeninius, nors ir per asmeninį požiūrį, įvykius, reiškinius bei nutikimus seniai išsivystė į tinklaraščiui būdingą įrašų formatą, tad pagalvojau, kad gal vertėtų juos verčiau kelti čia, nes ne visi seka mano paskyros srautą, manau, ir čia ramiau tuos įrašus bus galima surasti.

Mano asmeniniai gi potyriai per pirmus (su trupučiu) metus buvo publikuoti SkipperLTU tinklaraštyje kaip Emigranto Užrašai, tad čia, pastebiu, kiek kitas formatas, labiau tinkamas būtent Punkonomics temoms.

Šiandien, kaip tik balandžio 1 dieną – pirmas perkopijuotas įrašas iš FB, o kitus su laiku gal perkelsiu čia atgalinėmis jų datomis (jei netingėsiu, nes labiau nusiteikęs tik tęsti nuo šitos toliau):

* * *

  • 1. Statyti dangoraižius Londone laukia 455 projektai. Viena bėda – dangoraižiai niekada neatsiperka statytojams, ir juos po bankroto po to perperka vystytojai.

Geriausias pavyzdys – Kanarėlių Verfė, kurią vėliau po bankrotų perpirko pigiau nei pusvelčiui rumunas.

Agurkas kilo vokiečių sugriovimų vietoje praėjus ne vieną dešimtmetį po karo, Shard – šabakštynuose, nusprendus vystyti pietinį krantą, o dangoraižiai aplink Biržą buvo perstatyti keliskart, nes airių IRA, matomai gerai padauginę whiskey ir atsipagirioję Guinness, vietoje numatytos Akcijų Biržos sumaišiusi išsprogdino Baltijos Biržą, o antrąkart apsirikę – NatWest banko pastatą (bet dirbau gretimame pastate, iš kurio laisvai per rūsį galiu patekti iki serverių ir atjungti visą šitą financial hub velniop kaip tikras, o ne menamas teroristas su peiliu prieš pastatus).

Gal tik vienintelė Radijola (Walkie Talkie) buvo iškart pelninga, bet tuomet tiesiog pradėjus statyti viskas atpigo, o baigus – ekonomika jau kilo (dabar būtų viskas atvirkščiai: paklausa biurams Londone sumažėjusi 30 proc., ir ne vien dėl Brexit, bet dėl ekonomikos, kurioje viskas outsourced ir freelanced online and from home etc.).

Bet man patinka dangoraižiai – jie yra tikras miestas, o ne tas sublokuotų keliaaukščių purvinų plytų suodinų namų purvinais stogais kaimukas, kuris iš esmės sudaro didžiąją dalį Didžiojo Londono jau už antros zonos.

  • 2. Kovo 29 kaip B-Day geriau tarti bidet, kas unitazu su čiurkšle pasturgaliui ir yra – siūlo Dan Jones.

JK ir ES delegacijos apsiketė pirmomis nuomonėmis, ir tai yra blogos naujienos JK, nors klounas Labradoras Boria ir bando rasti pozityvo: be abejo, gi ne būdon nuvarė, o tik pasakė stoti į eilę, kalės vaikai (©), ir juk į eilę, o ne jukš į būdą! Vienas pozityvas, aha. Tik ES pradės išvis šnekėtis ne anksčiau rugpjūčio, o iki tol reiks kažkaip išgyventi.

Nes lenkas nuo ES Donald(as) Tusk(ienis) aiškiai pasišaipė iš praimės Kvankos dėl jos frazės Brexit is Brexit: sako, tu, brangute, dabar esi anapus derybų stalo, tai žinok savo vietą ir su savo lygiagrečiomis derybomis ar atskiromis su šalimis iš ES net nesvaik (Motka Angelė, beje, pasakė, kad bavarai pasirengę aukoti pelnus, bet ES, suprask – Ein Volk, Ein Reich, Ein Fuehrer, jiems dabar vis tiek yra uber alles).

Antra, jokių prekybos sutarimų nebus anksčiau, kol nebus sutartos išėjimo sąlygos, ir galima paspartinti, kaip Kvanka pliurpia, tik jei JK bendradarbiaus geranoriškai (išverčiu: sutiks su sąlygomis nesiginčindama), kas reiškia:

a) garantiją teisių ES piliečių JK;

b) subsidijas prancūzų ūkininkams kaip buvo iki tol pažadėta visų 28 valstybių, eini ar ne;

c) £50 milijardų sąskaitą už įsipareigojimus Sąjungai, nes biudžetai ir planai ES dėl to nebus peržiūrimi gi (gi patys sakot – didelė biurokratinė mašina, nu!).

Trečia, saugumo bendradarbiavimas yra neatšaukiamas ir tęsiamas tarsi būnant ES – čia net nediskutuotinas klausimas.

Ir dar lenkas sako, kad nebaus kitomis sankcijomis, nes Brexit ir taip yra pakankama bausmė už kvailybę. Ir jam antrina UK Hospitality Association, kuri pagal KPMG tyrimą sako, kad dėl sąlygų pakeitimo praras 60000 darbuotojų, kuriems kompensuoti prireiks dešimtmečio iš vietinių (pamenate, ką rašiau vien apie Londono restoranų verslą ir jų darbuotojus?).

  • 3. Nuo kitos savaitės savadarbiams mokesčių mokėtojams pajamų mokestis kyla dar 4 proc., nepaisant to, kad Vakarų Šventykla draudė Baltai Salei juos kelti.

Blogai tai (jums, kaip NATO, bet išties estams konkrečiai, nors tie ir susimoka 2% nuo BVP), kad JK ketina mažinti karališkų jūrų pėstininkų pajėgas (numatytos išlaidos pirkiniams dabar dėl krentančio svaro ir negautinų pajamų didėja), ir buvęs libdemų lyderis lordas Ashdown, pats buvęs lobsteriu ir tarnavęs Ypatingoje Valčių Tarnyboje (čia kaip SAS, tik ne armija, o laivynas), skambina pavojaus varpais (čia kaip “šurmuliuoja mugė“ idioma), nes šios pajėgos yra ne šiaip kovingiausios nei bet kuris kitas britų kariuomenės dalinys.

Kaip man, tai akivaizdu, kad JK įtaka pasaulyje traukiasi netgi šioje srityje, nes karinis buvimas užjūryje sumažėja. Blogai man – kaip aš, gavęs JK pasą ir su raudonu ensinu, plauksiu aplink gaublį, jei Kralikų Laivynas nesugebės manęs apginti nuo piratų aukštose jūrose???

O gal kad aš čia karalienei babkių truputį skolingas, tai ir nesuveda galų? Prisegu pranešimą.

Kita vertus, Priti Patel, tapusi Tarptautinės Plėtros sekretore, savo kalboje pasakė, kad dabar JK gali tapti besivystančio ir vargšų pasaulio financiniu centru.

Taip suprask, kad iškritusi iš trečdalio (!) pasaulio ekonomikos ir didžiausios bendros rinkos vartotojų skaičiumi, tik varguoliams Britanija ir tiks tuo penktos pasaulio ekonomikos šalies pavyzdžiu.

Ah, poor ol’ Little Britania, LOL

* * *

Virš Temzės kyla vėl rūkai,
Ką tu, Borisai, ten rūkai?
Spasibo, vodkės dar turiu.
Su kinais čiabuviams bus ateity #smagu.


P.S. aš paprastai išverčiu angliškus vietovardžius, taip čia Parlamentas yra tradiciškai vadinamas Westminster, o Vyriausybė – Whitehall, kai kiti čia: Greater London, Gherkin, Canary Wharf, lobsters (Royal Marines), Special Boat Service ir pan.