– Tai ne tavo lėktuvas! – atkirto Velso princo Karolio pimpačkiukai praimės Kvankos ziurziams, kad toji buvo priversta savo vizitui pas arabus išsinuomoti privatų lėktuvą.

Nors darbietis parlamentaras Paul Flynn iškart išsivyniojo badiera rossa, sakydamas, kad Velso princas Karolis ir buvo pirmesnis iš anksto užsisakydamas RAF Voyager savo vizitui pas Popiežių ir į Europą, bet, suprask, žmonių rinktas vadovas turėtų savo oficialiam vizitui turėti pirmumą, nes lėktuvas skirtas Karalienei ir Jos Didenybės Kabineto Praimams.

Tai pasakysiu, kad savo skaisčiai raudoną gali susivynioti ir susigrūsti į sėdimąją, kuria gavoja, nes:

  1. Kvankos niekas nerinko į praimus, skirtingai nuo pirmtako, nes ji gavo kėdę partinio paskyrimo būdu – netgi Madame Tussaud vaškinių balvonų muziejus pernai 10-to Žemėjančios gatvės namo dargužaitėms atsakė, kad eksponuoja tik rinktų vyriausybės vadovų nuolipas.
  2. Po Karalienės valdymo ir gimtadienių jubiliejų, dabar Velso princas Karolis (primenu, monarchų vardai yra verčiami į kitų šalių ekvivalentus ir pažymima, kokios šalies ir kokio titulo jie yra, todėl: Anglijos karalienė Elžbieta/Elizabeth Antroji, Velso Princas Karolis/Charles, Rusijos caras Jonas/Ivan Ketvirtasis Pikčiurnėlė arba Mykolas/Nikolaj Antrasis, Imperatorius Karolis Didysis/Charlemagne, ir t.t.) jau spaudos ir visuomenės ne tik Jungtinėje Karalystėje laikomas de facto Anglijos karaliumi, ir vertinamas ne kaip kronprincas ir Karalienės sūnelis akvarelininkas, bet taip pagal savo darbus mažinant neigiamą poveikį Britania® prekės ženklui dėl visuomenių ir šalių nuostatų per Brexit.
  3. Ant lėktuvo aiškiai parašyta ROYAL Air Force, ne Balta Salė, Žemėjanti Gatvė ar Spintukės Pirmūnė. And who’s royal here, darlin’?

* * *

– Kraustykitės lauk! – pasakė Vakarų Šventyklos parlamentarams Parlamento Bendruomenių Rūmų spykerė baronienė Boothroyd, – ir netrukdykite statybininkams dirbti!

Ne tik aplopytas Didžkio Beno bokštas ir laikrodis prašosi remonto, bet ir patys rūmai, renovacijos sąmatai siekiant £3.5 milijardo per 6-tą metų išsikraustant arba £5.7 milijardo per 32 metus, jei tie nesikraustys ir £4.4 milijardo per 11 metų, jei išsikraustys dalinai.

Bendruomenių Rūmus iškeltų laikinai į Richmond Namą Baltasalėje, o perus (lordus) į QEII Centrą Parlamento aikštėje. Tik dabar visi bijo dar vieno kvailio su peiliu kaip praeito, tai, suprask, geriau pasitaškyti mokesčių mokėtojų pinigais, bet saugiau sėdėti statybų aikštelėje.

O aš nesijuoksiu, kai koks iš pietinių ES valstijų statybininkas nukniauks vilnos maišą iš po Lordų Pirmininko pasturgalio.

* * *

Nors Mikė Pūkuotukas lietuviukams geriau žinomas (tiems, kurių tėvai dar skaitė vaikams pasakas prieš miegą), bet Padingtono Meškis (šįkart Paddington negaliu išversti, nes tai gali būti Tėvo Pievelės Kaimas, Kinkomojo Arklio Pievos Kaimas – žodžiu, Lukiškės, kuriose irgi kartuvės stovėdavę miestiečių pramogoms) yra vienas iš anglų vaikų vaikystės veikėjų, pabėgėlis, kaip bebūtų keista iš Peru.

Šiaip jau kaip pabėgėlis apsigyveno gana prabangioje vietoje – Vakarų Šventyklos (Westminster) mieste Londone. Net autoriaus laikais ta vieta jau buvo posh.

Man kiek ironiška kitkas – šio meškio autorius Michael Bond (irgi Bond!) sukūrė jį vaikams mokyti gerų manierų, kurių pats jau pasigenda iš jaunimo (jam 91-eri), bet Brexit neapykantos atvykėliams netgi iš Europos atžvilgiu fone šis angliškas (sic!) simbolis gali tampti tolerancijos imigrantams simboliu.

Mind your bloody manners!

O čia tas meškis:

* * *

Gerų manierų jus išmokys nebe katukai,
O Padingtone apsigyvenę iš Peru meškiukai.
O jei nemoki tu kasdienio etiketo,
Tai liksi glušius kaip valstietis ant parketo.