”Kodėl aš turiu sėdėti 11 metų už tai?“ – pasipiktino Tom Hayes, UBS banko treideris, nuteistas už LIBOR machinacijas, kada išlenda naujos 2008 metų skandalo detalės, kuomet LIBOR per finansinę krizę bankų buvo dirbtinai stumiamas žemyn.

O konkrečiai, tai jau ir Barclays banko palūkanų nustatinėtojas Peter Johnson buvo dabar nuteistas 4 metams už pateikimą per mažų palūkanų rinkai.

Maža to, paaiškėjo iš slaptų pokalbio įrašų, kad jam tą padaryti liepęs jo vadovas – Mark Dearlove, Barclays vyriausiojo vykdomojo pareigūno, buvusio MI6 (šnipų kontora) vado sero Richard Dearlove sūnėnas (čia taip pakalbėkime apie nepotizmą Lietuvoje, gerai?). Kuriam, savo ruožtu, spaudimą dirbtinai mušti LIBOR palūkanas rinkoje darė Bank of England (BoE) ir Vyriausybės aukšti pareigūnai (kol kas pavardės neįvardintos).

Tyrimas tęsiamas.

O aš jau dabar paklausiu: kaip gi čia taip nutiko, kad svaro kursui po to, kai praimė Kvanka nusiuntė skyrybų pareiškimą ES, iš esmės nieko nenutiko, ką?

Ar tai reiškia, kad visi su jo smukimu jau buvo susitaikę pernai, kada gavo referendumo rezultatus ir viskas finansų rinkose nugriuvo tuomet kone trečdaliu? Ir visas po to svaro smukimas metų eigoje, laukiant to nelemto ES sutarties 50-to straipsnio aktyvavimo, tebuvo “korekcija“, kaip sako biržų makliavotojai, todėl taip iki kovo 29 dienos viskas ir nukrito tiek, kad daugiau nebėra ko kristi – kursas realus?

Ar vis tik tai reiškia, kad dar kaip LIBOR manipuliavimų atveju, tai lauksime kone dar 10 metų, kai kitame tyrime paaiškės, jog buvęs BoE valdytojas atsistatydino kaip (ar jau?) žinodamas, kad Kvanka su savo Kabinetu sugalvojo blogas Brexit naujienas pridengti valiutos atsargų deginimu, palaikant dirbtinai svaro kursą rinkose?

Suprantu, kad tuoj čia atsiras protingesnių už mane finansininkų, kurie mano įtarimus tučtuojau paneigs. Ir dar pasijuoks, kad be reikalo raginau pirkti baksus, nes svarui kaput.

Kol kas tas sprendimas išsikeisti turimus savo svarus į dolerius man nuostolio neatnešė, tai aš neraudu, nors va ir niekaip neuždirbo, kaip norėjosi iškart, nes svaro kursas sukasi apie panašią žymą, kaip ir kovą iki 29-tos.

Bet ar pasiruošę lažintis iš Islay viskio, kad BoE dabar kursu nemanipuliuoja?

* * *

JK universitetai iš užsienio studentų susikuria įplaukų už £11 milijardų per metus, o nuo 2000-ųjų metų užsienio studentų skaičius pasaulyje padvigubėjo iki 5 milijonų. Nepaisant to, JK užsienio studentų skaičius nuo pernai sumažėjo, ir sumažėjo netgi ženkliai iš Kinijos ir Indijos – šalių, kurios demografiniais rodikliais ir augančia perkamąja galia nesiskundžia.

Dar viena Brexit pasekmė, kurios nenori matyti dabartinė Vyriausybė, sugriežtinusi anti-imigracinę vizų politiką.

Kai tuo tarpu dėl protų (ir jų kišenpinigių) į kovą su JAV ir JK (čia geriausi universitetai, pridėjus dar Prancūzijos specifinius menų ir humanitarinius, kurie nemokami, o dažnai ir sumoka pusę nuompinigių savo studentams – čia vaikučiams, kad žinotų, kokią antrą kalbą po anglų rinktis; ne, mano dukra pasirinko prancūzų, o ne rusų, ir čia tėvas gana aršiai įrodinėjo rusų kalbos privalumo mito kvailumą, bet tema ne apie tai) įsijungė Kanados ir Australijos universitetai, ir kur yra irgi griežta imigracinė politika, bet studentai laikomi tik laikinais imigrantais ir jiems suteikiamos kitokio pobūdžio vizos su kitokio pobūdžio reikalavimais.

Dar pridėsiu, kad JK universitetai nuraudavo 16% visų ES grantų mokslo tyrimams – ir tai buvo didžiausia dalis iš visų ES šalių. Bet juk pimpiams kaip Farange tai nerūpėjo – netgi klouno Labradoro Boriso brolis buvo prieš Brexit, palaikydamas prieš referendumą Oksfordo ir Kembridžo profesūros susirūpinimą dėl galimų referendumo pasekmių.

Bet jau sakiau – ne intelektualai ir balsavo už Brexit. Taip, tokie patys balvonai, kuriems Žalio tilto balvonai yra menas ir paveldas – britiškas IQ testo variantas, aha.

* * *

Labai daug intelektualinės masturbacijos spaudoje po JAV Tomahawk 59 raketų smūgio Assado KOP bazei, iš kurios, tikėtina, ruskių lėktuvai su ruskių cheminiu ginklu kilo bombarduoti opozicijos teritorijos.

Iš vienos pusės, sąmokslo teorijos ir išvedžiojimai ekspertų su viskiu rankose, skimbčiojant ledukams stiklinėse, ką tuo norėjo pasakyti POTUS Trump, ir kaip ten jo dukros PMS veikia tėtušio sprendimus, pažiūrėjus kabelinę TV.

Iš kitos pusės, tai akivaizdu, kad susvaigęs imperialistiškai apie Brexit kaip kelią į globalią Didžiąją Britaniją, tai pila politinis elitas jau daugiadienes, nes imperiniai pajėgumai seniai neadekvatūs net šalies gynybai – tarkime, visas atominis skydas Trident programoje, tai yra 4 povandeniniai laivai, kurių tik vienas yra nuolat budėjime (išplaukęs iš uosto), ir kuriuose dislokuotos tos pačios JAV Tomahawk Trident raketos (16 vnt. balistinių, ne sparnuotųjų, su 8 MIRVintų galvučių – ačiū Šarūnui Skyriui už korekciją), kurių paleidimo kodus ten turi… JAV karininkai.

Ironiška, kada ir BBC ta proga nusprendžia parodyti dokumentinį filmą apie HMS Ocean (didžiausias Royal Navy laivas), pakeliui link Irako karo (nes kažkaip prisitrynė prie pergalės), bet pakeliui šio sraigtasparnešio (nes net ne lėktuvnešis) vienas variklis sugenda. Ne anglimi kūrenamas ruskių niedonoscas HŠ Admiral Kuznecov, bet britų ir rusų jūreiviai tikrai rastų bendros kalbos, manau.

Royal Navy flagmanas HMS Ocean su amerikietiškais sraigtasparniais Apache (iš vikės)

Jau nežinau, kaip ten tėtušis Doncė darys tą Ameriką Great Again™, kai ir taip išlaidos gynybai yra didesnės, nei 26 šalių, einančių po JAV, o lėktuvnešių JAV turi daugiau nei dukart daugiau, nei likęs visas pasaulis kartu sudėjus, net jei britų sraigtasparnių “avianešėją“ prie jų priskyrus.

Bet atkutęs anglų užmojis sudalyvauti diplomatijoje nušalinant Assadą dabar klaikiai juokingas, kai net NObama, per kurį tas ten įsibujojo, iškeikęs britus už bekiaušiškumą sprendžiant Sirijos klausimą.

* * *

Kaip nuorūkas gyvenimą renku,
Norėdamas pagauti kaifą.
O tu sakai, aš nieko nebesuprantu –
Ir atšauki FB man savo like’ą.