Jei koks nors girtas konservų propagandistas išvadina šimašoidu, tai belieka tik pasisakyti, ką galvoju dabar apie lietuviškų liberalų mirtį per Gavėnią, ar ne?

Nes va Jėzus prisikėlė, o LRLS, sako, tuo pačiu ir numirė, nes… taip parašė liberobline vadinama spauda?

Ir čia pirmas toks viskis, tango ir fokstrotas, kuomet man galvoje galai nesueina. Ypač po to, kai paaiškėja, jog kai kurios naujienos ir žinutės, pasirodo, buvo fake news – tad akivaizdus sąmoningas propagandinis veikimas.

Tuomet antruoju, matyt, būtų nusistebėjimas, o tai ko čia džiūgauti, kad šiai partija kapiec pareis? Turite skaidrumo ir demokratijos etalonų, iki kurių liberalams toli pėstute tapnoti? Ne? Tai apie ką šitas reivas?

Todėl man natūraliai kyla romėniškas klausimas tokiu atveju: o kam naudinga, kad neliktų liberalų partijos?

Ir atsakymas, deja, nėra “Lietuvos žmonėms“ ar “Lietuvos rinkėjui“ – pastarąjam, priminsiu, labiausiai patinka partijos, kurios paprastai baigia savo politinį gyvenimą klaikiais korupcijos skandalais, ir kuriose apstu idiotų ir kenkėjų, ir kurias kitąkart net teisėsauga, paprastai su politika lyg ir neturinti nieko bendro (na, STT vado bambatrynis Druskininkų caro SPA yra tik sutapimas, ar ne?), pribaigia, nes jau ne ylos iš maišo lenda, bet šašlykų iešmai: paksistinė, uspaskinė, garliavinė, karbauskinė – čia jums tos tikrosios lietuviško rinkėjo godos ir viltys.

Žlugę, aišku, nors kai kurios šmėklomis dar ūbauja po tuštėjančius gimtinės kaimus.

Dar ciniškiau pastebėsiu: šitiems dariniams tai liberalai išties mažiausiai trukdė. Na, koks glušius pasakys, kad, suprask, būtų logiška: toks tokį pažino – ant alaus pavadino. Tai kaip ir korumpuoti glušiai su glušais korumpuotais ras kalbą.

Bet nemigo naktis ir nervinį tiką, ką jau rašiau anksčiau, realiai liberalai kelia tik dviem partijoms, kurios seniai turi gentinių klanų ar mafijinių familijų statusą, ir kurios tai jau tikrai viena kitą konservatoriais (mąstyme ir politinėje doktrinoje) vadina, ir kuriose netgi šeimos kone paveldėjimo teise ar švogeriniais ryšiais valdžiuke dalinasi, ir kurios visada Lietuvos politiniame naratyve yra kaip du vienos poros batai – kairysis ir dešinysis, kas irgi ironiška: LSD ir TS-LKD atitinkamai.

Ir jei šios dvi susivienijo tam, kad jums pirmąkart prakištų Trepsę į prezidentes, kuri kaip boulingo kamuolys (tiek pat apvalainai buka su trimis skylutėmis) ištaškė trečiuosius galvas pradėjusius kelti Albino kėglius, tai kažkokie oranžiniai pacanai (nepainioti su konservuotu Majauskučiu – tas yra Pelegrino Orange), pasiėmę sostinę ir uostamiestį (čia yra Lietuvos pinigų maišai-miestai!), prisiprašė senokai pelnytos šitų senbuvių bausmės:

  1. kuomet nuguogino iš socdemų provinciją;
  2. kai, atėmę iš Šlapuko anūkėlio šansą turėti Vilnių, kurie nusiputeikinę nebeturi jokių šansų uostamiestyje, po ko prarado ir Kauną (kuris valdytas geriausiai, deja, prie liberalo Erikučio, o va konservatukas Kupčinskas tai: “dėve dėve, koks tu kūdas…“), dar ir lindo į socdemų teritorijas (Lietuvos Paštas bei VNO, ir antras planuose buvo Lietuvos Geležinkeliai, kas yra senos korupcinės LSD šėryklos) bei paliko anūkėlį savaitę tampyti dviem tūzikams kaip grielką dėl “(ne)ėmimo į koaliciją“.

Kaip opozicinė partija, LRLS stabiliai auginosi raumenį. Maža to, Eligijaus Masiulio nugryninimas brendžiuku už €106k (ar €250 omeny) iškėlė įdomų klausimą: už kokią “gyvenimo skubą“ mokami tokie dideli pinigai opozicinės partijos šului, kuris neturi absoliučiai jokio valstybinio posto, o ir opozicijoje net formaliai nėra jos lyderis? Ir jeigu jam, tai kiek gauna valdžios arba formaliai opozicijos lyderiai?

Ne, man taip išties smalsu jūsų loginė minčių eiga ir prie kokių rezultatų priveda, taip be isterijų, gerai? Paaiškinkite, prašau.

Nes man logikos čia truputį trūksta. Investicija į ateitį, kuri net nesišviečia pagal politologų ir sociologų prognozes? O ne paprasčiau iškart susimokėti valdantiems už įstatymo projektą?

Kaip ir neaišku dar, kokiu būdu STT, šiaip niekad nesugebėję jokios korupcinės bylos tokia apimtimi pravesti, staga sugeba pakišti tokį kiekį pažymėtų banknotų? Jūs tą krūvą kupiūrų realiai išmatavimais metrinėje sistemoje ir svorio vienetais įsivaizduokite. Keliais lagaminais tempė iš bagažinės?

Dar vienas faktas akivaizdus irgi: MG Baltic finansavo LRLS partiją kaip rėmėjai, sako, apeidami įstatymus – finansavo Gintaro Steponavičiaus fondą, o tas fondas rėmė partiją. Ir tą darė akivaizdžiai, nesislėpdami, įstatymo leidžiama (!) tvarka. Kame čia jums problema?

Ar čia tokia pati janutieniška-puteikio logika kaip ir tuo atveju, kad jei Seimo narė dr Aušra Maldeikienė susitinka su lobistais išklausyti kitos pusės argumentų (kas turėtų būti normali politiko darbo dalis, bet visažinių iš balų ir kemsynų intelektualų šalyje ekspertinių nuomonių niekam atsiklausti nereikia), tai reiškia, kad ji yra korumpuota piktžaizdė ant glebaus vitaminų trūkumo nukamuoto Lietuvos politikos kūnelio, nepaisant to, kad pati ji dar apie tuos susitikimus savo tinklaraštyje skelbia?

Bet, suprantama, geriau, kai anos dvi partijos (aš apie tuos į nebūtį jau nueinančius korumpuotus marginalinius darinius net neminiu) pasifinansuoja neskaidriais būdais per savo kontroliuojamas valstybines šėryklas ir nenustatytas schemas (nes STT šiukštu čia va kišti nosį!), kurioms dar kiaulinas AMB uždėjo rezoliuciją vsio zakonno.

Be abejo, jei esi valdančioji partija, kuri gyvena iš dosnių tavo prietelių valdomų valstybės (!) įmonių dotacijų, tai prastumsi įstatymą, kad pinigus iš privačių rėmėjų kitos partijos (šiuo atveju – LRLS iš privačios MG Baltic) negautų ir taip pastiptų badu. Ir būtinai kokie krikščioniškai demokratiški glušiai ant prijaukinto amžiams opozicijos suolelio šitokiam įstatymui džiugiai pritars – juolab, kad juos parems antro ešalono valstybinės įstaigos ar įmonės.

Ar čia TS-LKD su LSD tik iš narių mokesčių išsilaiko, atmetus didžiausias gaunamas valstybės dotacijas pagal rinkimų įstatymus (ir tai yra priežastis, kodėl šios abi partijos neketina Zenkos pramesti, nes tas užtikrina šios korupcinės išsunkiančios sistemos tvarumą)?

Kad neliks liberalų, tai, sutinku, bus labai džiugu iškart finansiškai konservatoriams iš LSD – jie valstietukus sukramsnos, nes po atominio karo, gerai sakoma, liks tik tarakonai, Keith Richards ir lietuviški socdemai. Sena partškolinė zakalkė, kuria pasižymi ir antrą kadenciją trepsinti prezidentė. Ir Šlapuko partijai ramiakas didžiulis (jie, kaip moralistai, tai tikrai iš to neturės jokios finansinės naudos, tikrai tikrai!) – šis anūkėlis netgi tuomet liks vienvaldžiu liberalu ant visos Lietuvos!

O toks “liberalas“ yra labai parankus tiek patiems TS-LKD konservatoriams, kurie taip renka, suprask, jaunimo simpatijas, tiek ir LSD konservatoriams, kuriems šis mažiau ir už nuosavus paluckus pavojingas, tiek šiuo metu ir valstiečiams, aišku, nes su tokiu “be penkių minučių premjeru“ dar ne vienus rinkimus galima laimėti ir neturėti niekuomet opozicijos Seime.

Trys valdovai Mirusioje Respublikoje™ (iš schroedingerscat.wordpress.com)

Bendrai paėmus, antiliberalus naratyvas Lietuvoje jau tapo valstybine politika, ir išsunkiančių institucijų šalyje, kur respublika yra išties jau mirusi, buvo tik laiko klausimas, kada formaliai bus nužudyta ir bent jau liberalią mintį kažkiek nors formaliai atstovaujanti partija.

Nepamirškite dar LLRI uždaryti – užteks jums kuodžių su jakeliūnais, tiesą sakant, jūsų pensijas ir santaupas nusavinant bei ekonomines laisves pribaigiant. Nes išties juk nuo liberalų ir per didelių laisvių visi žmonės iš Lietuvos ir evakuojasi, ne?