Kažkas sako man, kad senokai buvo #londonews – nors ką tę mažum tep, taigis tik balandžio 19-tą!

Bet pažiūrim, ką šiandien Londėj turim:

  • * * *

Praimės Kvankos pareiškimas, kad ji bus “kruvinai šlykšti boba“ (angl. bloody nasty woman – ačiū, žinau, kaip verčiama) Junkersui, yra analitikų vertinimu vaikiškas ir kvailas pareiškimas.

Tiesą sakant, protu ji nepasižymėjo ir studijuodama, kaip sakė jos dėstytoja, bet ir rinkimų fone taip pezėti yra kvailystė, nes realybė skaudi – dabar ES sąskaita karalystei pakilusi nuo £51 milijardo iki £84 milijardų, ir čia po to, kai ne iš Briuselio koridorių lubų paskaičiavo. Realistai sako, kad bučiuok rankelę Mutter Angelei ir nepypauk, kvaiša.

O iš Miesto (City) darbai bėga ir toliau – fricbankis (DB), škotbankis (HSBC) ir šveicarbankis (UBS) perkelia jau virš 8000 darbo vietų į žemyną. Kaip ir ES atvirai pareiškė, kad euro klyringo teises už ES perims iš Londono (kai tik sutars, Paryžius, Frankfurtas ar koks Liuksemburgas tuo centru bus).

Ir plento verslai (high street yra paprastai pagrindinė miestelio gatvė, kurioje kurdavosi svarbiausia vietos verslai ir amatai) Starbucks ir Pret-a-Manger jau verkia dėl baristų trūkumo. Mark and Spencer pasamdė UK McDonald’s buvusią vadę vadovauti, kad išgelbėtų skuduryną nuo šiukšlyno.

O NHS (sveikatos apsauga) jau net nebeverkia – nusikriokė gerokai anksčiau, kad desperatiškai trūksta personalo, o esamas europietiškas kraunasi lagaminus ir išvyksta į Vokietiją ar Švediją, kur jiems dar ir butus duoda. Importuos babajus iš Delio lūšnynų? Na, jei tenkina lūšnynų lygio paslauga arogantiškus britus, tai kodėl ir ne? Apie kitus verslus ir ekonomikos sritis net nebesiplėsiu.

O pernykščiai Namų Sekretorės (VRM ministerio) Gintarės Grubliauskaitės (Amber Rudd) kliedesiai, kad visi ES rezidentai yra nelegalai, ir juos reikėtų registruoti, o nepaklusnius deportuoti, sodinant darbdavius ir nuomotojus, kurie šių nepriduoda vyriausibei™, yra tiesiog įgarsinimas bendro kvankų ir glušių, balsavusių už Brexit, tono.

Labai tikiuosi, kad toriai rinkimus prapils – jau net švietimo finansavimo peržiūroje jų partiečiai ragina Kvanką reformą atidėti, nes rinkėjai persiutę.

Tai va šitai bloody nasty woman, linkiu, su jos tuo hard Brexit taip hard ir tvotis nasty, kad būtų bloody.

  • * * *

Nepaisant Brexit vis labiau jaučiamų pasekmių (contactless kortelės suma jau £30 vienam pirkiniui, nei buvo prieš dvejus £20), londoniečiai, pagal praeitos savaitės tyrimus, kada aš čia išprovokavau draugams tekilos vakarėlį (o tekila niekada nepavedė – visada būna linksma!) ir po to miriau, nes nesu pratęs lakti (nusivožiau eidamas miegoti, prasiskėliau kaktą ir užsidėjau mėlynę virš kairio voko – tai kadangi savaitę pykino, tai laikykime, kad gavau smegenų sukrėtimą, ir dabar negersiu nei lašo iki birželio), laka mažiau už nacionalinį vidurkį.

Nacionalinės Statistikos Ofisas sako, kad tik 47 procentai lakė praeitą savaitę, kuomet šalies vidurkis yra 57.4 proc. Labiausiai laka Pietų Velsas – maždaug ten savaitgalį vežiau draugą į kalnų maratoną, ir ten lakė 70.1 proc. Kas nestebina – antraip, iš kur ten tie raudoni drakonai būtų?

Statistikai sako, kad čia kaltos etninės mažumos – suprask, daugiau musulmonų, mažiau lenkų dabar. Anglai tai kaip lakė, taip ir laka – pinigine išraiška, bet litražas mažėja. Svaras gi eina žemyn, kainos kyla.

  • * * *

Kovai su išaugusiu peilių nusikalstamumu Londone, Škotų Kiemo metrinė policija suformavo atskirą 80 pareigūnų padalinį, kuriam vadovauja Michael Gallagher, pats turintis randą per visą kairės kaklo pusę nuo kartonams pjaustyti peilio, kurį gavo būdamas 21-erių. Pasigrožėkite (foto iš The Evening Standard):

Task Force, sudaryta iš undercover detektyvų ir uniformuotų pareigūnų, vadinsis Sceptre – skamba beveik kaip 007 agento filmas Spectre.

Dabar laukiu klyksmo iš juodukų mamų, kad jų vaikelius pareigūnai skriaudžia – paprastai tokios perrėkia tas mamas, kurių vaikus nudūrė anų vaikučiai.

Priminsiu, kad paskutinis “teroristas“ irgi peiliu užpuolė Parlamento pastatą, pakeliui subadydamas nespėjusį pabėgti pareigūną, vilkėjusį neperšaunamą liemenę (tarsi čia kas šaudytų), bet neturėjusį šaunamojo ginklo.

Taip, manęs nestebina, kad jie už Brexit balsavo – čia nėra ką ir komentuoti visumoje. Nenustebins, kai vėl tą Kvanką išsirinks, kuri kliedi, kad net 9 (!) libdemai Parlamente iš 650 trukdė jai dyrpti™.

  • * * *

Tradicinis ketureilis šiandien FB buvo jau paskirtas Gegužės 3-os Konstitucijai:

Neskaitant rūkalų ir svaigalų,
Aš nevartoju jokių kvaišalų,
Tad taip ir jums jau metas pagalvoti –
Už tokį Seimą gal gana išvis balsuoti?